• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Alibaba - nabavlja li tko robu preko Alibabe u cilju ustede?

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
pozz
Nabavlja li tko robu preko Alibabe u cilju ustede? Sto, zasto, usteda je? Imam dojam da je ovdje sve preskupo.

hvala
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
sve sto nije mehanizacija. mreze, cijevi, ograde, alati, kante bla bla...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Alibaba i Aliexpres su otac i sin, tj, ista firma. Nisam nikad tamo kupovao, ali često kupujem na Ebayu, jer imam više povjerenje u SAD nego Kinu, mada možda griješim, jer je Kina prestigla SAD.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Jesam i ja neke stvari s Ebay-a nabavlja a na Alibabi sam gleda neke ali nisam kupova.
Nema money back garancije, koliko ja znam, pa se nisam odlučija.
Ali je puno jeftinija nego Ebay za neke stvari.Poštarina je to šta im kvari konkurentnost, same cjene su za naše pojmove a i za ebay, odlične.
Ja bi se odlučija za neke jeftinije stvari, dok bi skuplje gleda kupit tamo di imam garanciju povrata novca ako stvar ne radi ili dodje razbijena.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jesam i ja neke stvari s Ebay-a nabavlja a na Alibabi sam gleda neke ali nisam kupova.
Nema money back garancije, koliko ja znam, pa se nisam odlučija.
Ali je puno jeftinija nego Ebay za neke stvari.Poštarina je to šta im kvari konkurentnost, same cjene su za naše pojmove a i za ebay, odlične.
Ja bi se odlučija za neke jeftinije stvari, dok bi skuplje gleda kupit tamo di imam garanciju povrata novca ako stvar ne radi ili dodje razbijena.
Ima money back guarantie ali na aliexpress.

Alibaba i Aliexpres su otac i sin, tj, ista firma. Nisam nikad tamo kupovao, ali često kupujem na Ebayu, jer imam više povjerenje u SAD nego Kinu, mada možda griješim, jer je Kina prestigla SAD.
Da te obavjestim - sve stvari na e-bayu su iz Kine
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,580
Sa Ebay-a nikako nisu sve stvari iz Kine... Kad upišeš u tražilicu, npr. "Silicon Case" na svakom artiklu piše odakle je.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Marko u krivu si, piše odakle se roba šalje a ne porijeklo..silicon case su 99,9% made in China.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
realno 90 posto neke plastične robe,te tekstilne i elektronske je iz kine i sličnog gdje god kupovao

Kina ima i kvalitetnu i nekvalitetnu robu,kao i svaka druga država...samo kod njih kvaliteta raste ekspresno
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,883
Imam pozitivna iskustva sa kupovanjem dijelova za tastovu vectru sa ebaya.co.uk,brza dostava,i naravno sve dodje poprilično jeftinije nego kod nas,npr,kod nas je ECU za vectru bio kada smo trazili 500€,a iz Britanije smo komplet svih ECU-a,njih 8,sve osigurače,releje,kod ključ,i sve vezano za zamjenu toga je nakraju ispalo 1300kn,od toga oko 400kn je bila poštarina (12kg paket)
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Kupujem cesto na aliexpresu i uvjek je sve ok nikad problema. Na alibabi nisam nikad kupovao je oni vecinom prodaju na veliko.
 

Najnoviji postovi

Na vrh