• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Alternativa alnaseru na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Alnaser na 533 je specifičan i u njega se isplati ulagati. Pardon, mora, jer kao što vidimo nema alternative pa su popravci skupi, a alnaseri izmučeni uzaludnim pokušajima paljenja po zimi, puno puta i bespotrebnim paljenjima.

Oficir, nema na tom alnsaru te rupe, za radionički neznam, ali u praksi nema
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ma ja sam dosao do zakljucka da na 539 treba stavit 2 medju ploce od 540/542 i zamasnjak od 533 i pumpu ulja od bmw m70 i opet ce bit lose na plutvu kod zamasnjaka!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ovo je alternativa , u pravom smislu riječi :icon_butt:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Bw8XOarluxo[/YT]

Ima i frajlauf :8):

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=aAqHJrEh1nA[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mehanički kuplung, tzv frajlauf (zovu ga i bendiks....:icon_rofl: ) se podešava s čeličnim pločicama. Uzalud vam dobar elektromotor ako tu proklizava....




:
čemu služi taj mehanički kuplung ?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
E nije sitina... Oficir lupa s vezom..... kad tad dođe gica na kolica i pokaže se da je Oficir bil u pravu.... Ja sam to uočio i javno priznao i ispričao se za svoju nevjeru.... Mogao bi i ti malo dublje pročitati postove pa bi i ti uvidio da nemožeš izvuči nešto iz konteksta i ismijavati.... Nije u redu...

Vidim da ste se vi dva pomirili.... koliko se sjećam, prije baš i nisi bil u dobrim odnosima s Oficirom. :icon_axe:

Nisam bil na forumu nekoliko dana, tek sad vidim ovu temu.... a Oficirove postove nemam volju čitati (ali nema šanse da ih izbjegnem...). Šteta struje i monitora....
Nisam jedini. :mur:
Čemu tvrditi da se na 539 podmazuje anlaser na tom čepu (kojeg nema) a ne kuži da su pola priručnika prepisali od 533 modela... i to ljudi u uredu koji niti ne znaju pronači anlaser na traktoru.

@ Puknuti... mora biti spojka jer dok motor upali ima zamašnjak veći broj okretaja nego zupčanik anlasera i ne bi ga moglo isključiti. To je tzv frajlauf.... nekoliko lamela i 4 utora na zupčaniku.

Ok... a sad me opet slijede privatne poruke..... kak sam zločest, da opet imam nešto protiv Oficira.....
:(rofl)::(rofl)::(rofl)::(rofl)::(rofl)::(rofl): :(rofl):
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
to nisam znao da ima više vrsta, mada stalno mogu pročitat "anlaser sa 9 zuba", a to sam uvijek mislio da je greška jer mora postojat neki odnos Z1:Z2
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@ Puknuti... mora biti spojka jer dok motor upali ima zamašnjak veći broj okretaja nego zupčanik anlasera i ne bi ga moglo isključiti. To je tzv frajlauf.... nekoliko lamela i 4 utora na zupčaniku.

:
Na koji moment treba podesiti taj kuplung ?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
To ti ne smiješ znati jer budeš šrafil anlasere od 533 po selu i pri tome zaradil veeeliku lovu. :drink:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Pa da napraviš kaj si naumil. Em pak sam nikaj lošega ne mislil:icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne bude naš PRESVETLI nikaj napravil jedino bi njegov tatek ak bi stigel :icon_weed:
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Tražio sam na netu baš ovako nešto, pa naleteo na ovu temu.... imam agregat kome od stajanja crkne akumulator, i paljenje na neki drugi način je neophodno...

dakle šta sam našao u međuvremenu, uglavnom se sva rešenja svode na korišćenje nekog anlasera kome se izbaci rotor i umesto njega stavi ili remenica ili lančanik, a onda poveže sa benzinskim motorom... izbaci se automat, a umesto njega stavi poluga i tako napravi kuplung...

Evo jedan video... ima ih dosta na istu foru...


evo još jedan sličan

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Kad je več tema dignuta iz mrtvila da iskoristim priliku pa priupitam jel došlo to prolječe i jel čavel još drži?

Ako Bog da zdravlja od prolječa bu on visil na čavlu
 

Najnoviji postovi

Na vrh