• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Da, nama nažalost nikoji okretaji ne pomažu...... jednostavno ne želi podignuti hidrauliku s malčerom do kraja.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
A kako ti servo radi? Pumpa je ista


Ovako na prvu nisam primjetio neke probleme. Radi glatko... ne možda kao u autu (od početka mi se čini da ima malo praznog hoda u volanu "na sredini"), ali pitanje jel to ja umišljam ili je stvarno.
Obratiti ću pažnju pa se javim. Što da pratim? da li mota jednako u obje strane? Da li mota glatko i ujednačeno?
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Imam još nevezano pitanje.. čemu služe ova tri inbus vijka jedan iznad drugog? Štelanje nečeg?
 

Prilozi

  • 20210516_094111.jpg
    20210516_094111.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 29

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To bi trebo bit isti sustav znači ako ne radi iza hidraulika za podizanje moro bi i servo štekat volan bit tvrd jer ista pumpa pogoni, možda treba podesit ventil odnosno komadu poredi sica,mozda je na mali pritisak stavljen
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Nije da hidraulika ne radi... radi, ali npr. jučer malčer podigne negdje do pola i stane..... kao da je došlo do kraja hoda, a nije..... i onda dođem na mjesto gdje idem niz breg i tu uspijem dići do kraja......
Prva asocijacija mi je da fali ulja (tako mi se IMT ponaša kad nema ulja), ali ispada da nije to problem. I recimo kad stane s podizanjem probam s drugom komadnom bočni pomak malčera i to radi uredno.... (ok, to je puno manja sila, ali opet da nema ulja onda nema za ništa :) ).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Probaj sa prikolicom kipat, ne znam stvarno šta može bit čekaj možda se netko javi da zna više
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Manometar na kiper izvod…pa vidjeti koliki je tlak u leru i na gasu…
 

Ivan Kolić

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
24
Kolika bi trebala biti cijena za ovaj traktor realna. To je 1995 godiste. Ako mi netko moze pomoci sa tim.
1625941524785.png
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To je malo puno i taj se 95. više nije radio moze bit jedino 85. max 40tkn ali da je sve tip top ovaj mi se čini da je već jednom farban i ima ko i svi balkansi traktori ugraden alternator znači da je i kemijano već i to pod motorom ne znam šra je tako da ne vrijedi ni približno tim novcima, jedino ako ide dosta priključaka uz njega
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Evo danas hladan diže malčer 450kg čak i na leru ko veliki (sporo, ali diže)... s minimalno gasa diže kak treba što je rekao bih ok....

Imam još nevezano pitanje.. čemu služe ova tri inbus vijka jedan iznad drugog? Štelanje nečeg?

Ovo nikome nije poznato?


Što se ovog iz 1995. tiće... rađe dodati još 2 soma eura na tu cifru pa kupiti neki country 4000, 4300, 4400......
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A mozda si krivo ulje stavio meni diže slabije kad se ulje zagrije al kod mene je vec za mjenjat
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Manol 15w40... malo mi je to bilo čudno, ali na pločici piše 15w40.

Razmišljao sam čak da možda nije sve isteklo pa da se napravila neka emulzija sa starim uljem, ali kad sam ispustio malo nisam ništa vidio... čisto ko suza (vrelo sam ispustio).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Koliko ja znam hidrauliku na ac koristi isto ulje koje je u prednjem difu, znači nema poseban rezervar za ulje nego je rezervar prednji dif i nutra ide ovo ulje
156599.jpg
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Tak imam u IMT-u u getribi i za hidrauliku. Na Carraru je desno ispod volana naljepnica na kojoj piše:

motor 15w40
prednji diferencijal 15w40
zadnji diferencijal 80w90
i koju mast za mazalice...

Sve naravno preporučaju Esso, konkretno Esso Unifarm 15w40 pa sam ja tu pretpostavio da je svako 15w40 ulje manje-više isto.

Što vi drugi točite u prednji diferencijal?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja sam ti reko kako je kod mene i ja cu morat na jesen mijenjati jer kad se zagrije vec gubi snagu na volanu i na hid na manjim okretajima,motorno sam neki dan promjenio a ostala cu na jesen još nisam mjenjo od kad je kod mene.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Ma sve 5, hvala ti na dobrom smjeru. Moram pratiti da li ikad ne digne hidrauliku do kraja kad je hladan ili samo vruć.

Zanima me kaj drugi toče jer sam eto išao by the book i bilo mi čudno da takvo ulje ide za hidrauliku, ali neću se ja praviti da znam bolje od proizvođača pa sam stavio to.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije gradacija jedino o čemu treba voditi računa. Važne su specifikacije. Za mjenjače iz kojih se koristi ulje za hidrauliku treba utto ili stou ulje. To ulje ima drugačije specifikacije od motornog ulja, s tim da se stou ulje može koristiti i u nekim motorima, a utto samo u mjenjaču.
 
Na vrh