• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Fućkaj dupli pogon. Garancija ti je važnija stavka ;)

Glede narudžbe: odvojena je adresa kupca (pa i porezni broj) od adrese dostave.
Dosta sam stvari platil PPalom na Lidl.de i račun je bil na moje ime, a adres dostave u DE. Jedino ja nemam porezni broj, pa plaćam puni iznos.
Još nekaj: provjeri vrijedi li garancija isto 5g. ako kupuješ na firmu, jer se to smatra profesionalnom upotrebom. Ja ne bi kupoval bez poreza upravo iz toga razloga, a taj račun valjda možeš priložiti kao trošak.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Kod Lidla to nikada nije bio slučaj, barem ne u HR i Performance serija je kao profi pa pretpostavljam da ne bi trebao biti problem. Nisam našao ništa na tu temu.

Ali što se garancije tiće, u Stahlwerku je ona world-wide i piše eksplicitno da je vrijedi i za privatne i za poslovne korisnike jednako. Kupac plaća shipping do njih za reklamaciju, a oni plaćaju natrag unutar EU tako da je to ok. Također imaju 30 dana rok za povrat no querstions asked. Oko 40€ je poštarina i piše kad odaberem HR vrijeme dostave 2-3 radna dana

Vidio sam na Lidlu odvojene adresse za slanje i za račun, ali ne mogu upisati HR VAT ID - prima samo 2 slova i 9 brojeva koliko je duljina u Njemačkoj. Poslao sam im mail da vidimo što kažu, ali i dalje šalju samo u DE pa tu moram kemijati.

Naginjem na Stahlwerk za sada - sve skupa mi se čini jednostavnije i manja kemija, a aparat bi trebao isto biti dobar.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
A maska? Koju masku bi preporučili?

Ok, tko malo vari vjerojatno se ništa neće dogoditi i s lošijom maskom, ali pošto su oči jedne volio bi kupiti neku poštenu masku da znam da su mi oči sigurne, ali da dobro prođem i financijski.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Pogledaj Speedglass 100. To je početni model, pa možda ju nađeš jeftinije.
Ili neka Lincoln, Esab...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Esab (onakav model kakav imam ja) nije neka sreča.
Imam i neku Kinesku i ta je puno bolja.
 
  • Wow
Reactions: ZJ
Na vrh