• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,833
Kaj ne ide bez njega? Probaj pogledati kam je spojen.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,377
Ima dva. Spojeni su jedan za drugim. Žice dolaze od ovih preklopki. Tak mi se čini. Bu mi kolega plus pomogel. Dal bi bez toga šljakalo,pojma nemam kam i tim žicama.

Kolega ZJ ispunjavam želju. Moreš početi brojati namotaje😅 IMG_20220406_182951_671.jpg
 
  • Like
Reactions: ZJ

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,377
Kakav je efekt bil bez kondenzatora?
Efekt je bil da s crknutim kondenzatorom neće vužgati 1,8 ellektrodu na 100 ampera. Sad ju vužge na 60

Očito ga je neki inžinjer tam del s razlogom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: ZJ

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,388
Možda je to samo da uklanja smetnje prilikom rada.. Da ne smeta za televizor ili radio 🤣🤣🤣
Kod mane je na aparatu upravo za to služio. I da te podsjeti kad motaš kabal da nediraš kontakte utikač.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pitanje za znalce...
Na kućištu agregata (ispod na okvir) bi stavio kotače. Da agregat mogu koturati okolo, a ne ga nositi. Mislio sam zavariti na kućište osovinu.
E sad, jer se smije variti direktno ili moram skidati motor i generator s kućišta?
Jel se more kaj dogoditi?
Znam dok varim na autu da skidam kleme... A s ovim nemam iskustva...
Lp
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja sam ga danas kupio. Nisam stigao isprobati. Imam prijašnju verziju pfds 120 a2 isto na flux. S njim sam napravio cuda. Dva auta pokrpao, stolove, ljuljačke, ogradu...
Ovaj današnji je inverter i kod ovog se bira samo debljina materijala kojeg zavaruješ, a on bi trebao sam ostalo odraditi. Meni se osobno više sviđa pištolj na novom (dizna je izvan šobe) i bolji je pogled. Također ima puno bolje karakteristike i puno je manji (laksi). Kolut ide sa strane, a kod starog odozgora.
Budemo vidli...
Lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,048
Provjeri postoji li servis! :unsure:
Ako ga nema to je "žnj" klasa. Kad prestane raditi kupiš drugog!:mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh