• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Attila

A

Attila

Guest
Bog!

Zovem se Attila, imam 23 godine, živim u Srbiji i student sam treće godine Mehatronike. Sa Ocem obrađujemo 10 jutara zemlje (7 jutara svoje i 3 jutra u arendi). Došao sam na ovaj forum da bih video šta i kako rade braća Hrvati. :D

Od strojeva posedujemo:

- Traktor IMT 539 ’89 godište.

- Prikolica Univerzal, nosivosti 4 tone.

- Rasturivač đubriva TGO 402

- Setvospremač IMT FOP 616.10

- Dvoredni Špartač IMT

- Jednobrazni plug IMT 610.10

- Rashodovani dvobrazni plug OLT PTO-2

- Bezimena drljača (vapi za remontom)

Evo i par slika:










Prikolicu sam ofarbao pre par dana:





 
A

Attila

Guest
Hvala vam na dobrodošlici! :D

@Puknuti (inače super ti je nadimak! :D) Prošle godine je čini mi se donet novi zakon o saobraćaju po kome i u traktoru treba imati autoapoteku, ali po novom standardu (ta nova autoapoteka treba da sadrži i medicinske škare, gumene rukavice i još neke stvari... Kao da ćemo mi da operiramo povređene na cesti, ali ajde..). I naravno ta nova autoapoteka se ne može nabavit nigde u Srbiji - baš kao i ona tabla za spora vozila koju sam morao naručivat iz Amerike.
Stavio sam ovaj stari tip autoapoteke čisto da me policija ne zeza ako me zaustavi. :)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Attila pozdrav i dobro došao na forum!

E da te pitam čuo sam neke glasine da sa tim novim zakonom
oko prometa da u vrijem žetve da traktori moraju posjedovati i protupožarni aparat...??

Što se tiče trokuta, to ti je bilo jednostavnije da si naručio iz HR ;) ...
Što se tiče AUTOAPOTEKE kako vi kažete tj. prve pomoći mislim da je ista po sadržaju
kako kod na po standardu HRN 1112, samo je kod vas neki JUS standard…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Dobrodošao Attila

zbalija kaže:
samo je kod vas neki JUS standard…
Bil je on i kod nas samo si ti još bil mali :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
muhanicar kaže:
Dobrodošao Attila

zbalija kaže:
samo je kod vas neki JUS standard…
Bil je on i kod nas samo si ti još bil mali :lol:

Znam ja to dobro ;) , mislim da ja nisam dugo živel po njemu :lol: :lol:
 
A

Attila

Guest
Pozdrav! :)

Točno, traktori moraju posjedovati i protupožarni aparat tijekom žetve, no to je oduvjek bilo tako. Ja sam se jedino prevario što sam kupio pp aparat od jedne kile mesto dvije koliko po zakonu treba da bude. Mi također treba da imamo i takozvanu protupožarnu nalijepnicu istaknutu na vidnome mjestu u traktoru (najčešće na šoferšajbni), a tu nalijepnicu dobijamo od protupožarne komisije koja preglijeda sve strojeve kojima hinimo učestvovati u žetvi (ta nalijepnica je inače besplatna). Komisija ti dođe doma (ili ti odeš kod njizi, zavisi kako je gdje organizovano), i najčešće ti ni ne preglijedaju strojeve no nasumice popune obrazac i daju ti nalijepnicu. Tako sam se ja badava baktao sa pravljenjem iskrolovca na kraj auspuha jerbo su mi svejedno u obrazac križnuli da ga nemam. :?
Elem, ako te na cesti tokom žetve zaustavi policija, a ti ne posjeduješ tu nalijepnicu i ostale drangulije, bespoštedno ti rebnu paprenu kaznu. Nije se sa njima zezati.

Doista bi mi bilo jeftinije da sam trokute naručio iz Lijepe Vaše, ali ja nemam prijatelja tamo, dok u Americi ih imam. Te dvije table što sam naručio za traktor i prikolicu su mi sveukupno sa poštarinom izišle 50 dolara hehe! :D

Kod nas su izmislili neki novi standard, nije više JUS no čini mi se da je SRPS ili tako nešto. A sa novim standardom je došao i novi komplet za prvu pomoć koja za razliku od starog kompleta sad treba da posjeduje skoro sve sem sklopivog stola za operiranje. Zaista smiješno... Baš bih volio da znam gdje ću ja na cesti ikad koristiti medicinske škare i tako još neke gluposti. :?:
 
A

Attila

Guest
Evo liste:

Prva pomoc novi standard SRPS Z.B2.001


-Sterilna kompresa od gaze-pojedinacno pakovanje 10x10 cm, 5 kom.
-Sterilna gaza po 1/2 m-pojedinacno pakovanje 80x25 cm, 2 kom.
-Streilna gaza po 1 m-pojedinacno pakovanje 80x25 cm, 1 kom.
-Trouglasta marama 100x100x140 cm,gustoce 20x19, 3 kom
-Adhezivni zavojni materijal(hanzaplast) 10x8 cm, 5 kom.
-Lepljivi flaster 25cm x 5m, 1kom.
-Kaliko zavoj 10 cm x 5m, 2 kom.
-Kaliko zavoj 8 cm x 5m, 2 kom.
-Kaliko zavoj 5 cm x 5 m, 2 kom.
-PVC kesa manja 20x30 cm, 1kom.
-PVC kesa veca 40x60 cm, 1 kom.
-PVC rukavice za jednokratnu upotrebu, 2 para.
-Izotermalni prekrivac 150x200 cm, 1 kom.
-Makaze sa zaobljenim vrhom, 1 kom.
-Zihernadle, 6 kom.
-Zastitno sredstvo za davanje vestackog disanja, 1 kom.
-Papir i olovka, 1kom
-Uputstvo o pruzanju prve pomoci izdato od Crvenog krsta, 1 kom.
-Specifikacija sadrzaja kutije, 1 kom.

Kazna za neposedovanje iste ce se po novom zakonu sankcionisati u iznosu od 3000 din.

Hehe! Papir i olovka! Bože me Ti sakloni! Na to sigurno treba napisat testament pre nego što umriješ... :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Attila kaže:
Evo liste:

Prva pomoc novi standard SRPS Z.B2.001

-Papir i olovka, 1kom


Kazna za neposedovanje iste ce se po novom zakonu sankcionisati u iznosu od 3000 din.

Hehe! Papir i olovka! Bože me ti sakloni! Na to sigurno treba napisat testament pre nego što umriješ... :lol:

Ovo je smiješno da umreš :lol: :lol: :lol:
ako se ne varam sve je skoro isto, samo kod nas nema u setu olovke i papira ;) :lol: :lol:

Popis prve pomoći HRN 1112

1. Prvi zavoj, tip 2 (10 cm x 4 m), sterilan kom. 3
2. Prvi zavoj, tip 3 (12 cm x 5 m), sterilan kom. 1
3. Aluplast za opekline 9 x 15 cm, sterilan kom. 1
4. Aluplast za opekline 50 x 80 cm, sterilan kom. 1
5.Kompresa 5 x 5 cm, sterilna kom. 10
6. Kompresa 10 x 10 cm, sterilna kom. 6
7. Zavoj iz elastične tkanine 8 cm x 4 m kom 2
8. Zavoj iz elastične tkanine 10 cm x 4 m kom. 1
9. Trokutasta marama 100 x 100 x 140 cm kom. 3
10. Rukavica (SIST EN 455-1 in 2:2000) kom. 4
11. Zaštitna folija za umjetno disanje kom. 1
12. Dvostrana metalizirana folija 210 x 160 cm, debljina min. 12 µm kom. 1
13. Škare (sa zaobljenim šiljkom) kom. 1
14. Flaster s jastučićem 10 x 8 cm kom. 5
15. Flaster 2 cm x 5 m kom. 1
16. Upute za pružanje prve pomoći kom.1
17. Popis sadržaja kom.1
 
A

Attila

Guest
Ma tu olovku i papir su stavili samo zato da bi nam imali zašta rebnuti kaznu. Sigurno neće brojati koliko imamo flastera i zihernadli, nego će reći: "otvaraj kutiju!", vide da nemaš papir i olovku i šviććććć! Ode 3000 dinara iz džepa! :lol:
 
G

GROF

Guest
... lipi pozdrav novome članu; Attila!!! i dobro nam došal na najbolji Hrvatski Poljoprivredni-forum!.,
lipo i dobro nas našal!

., lipo te za čitat, vridan si, imaš najbolje godine!., živi i uživaj, kelji slikice i bacaj komentare!., Vi Srbi uvik imate dobre komentare, smisla za humor ma kakov on bil!!!., a čovik Vam se more nasmijat i kada ozbiljno divanite!., evo i sada, dok sam čital ovo tvoje pismo odma sam se smijal., /ali ono skroz pozitivno i pofalno!/...

Bog!., sretno ti., čitamo se ...
 
A

Attila

Guest
Hvala puno na lijepim rečima, Grofe! Živ ti meni bio! :D

Inače sam Mađar po nacionalnosti, no ne brini, razumio sam što si htio reći! :D Također moram priznati da sam na srpskome forumu banovan jerbo tamo nema mista za moju vrstu humora. Jedino za onu vrstu koja vrijeđa i nipodoštava drugoga, kako su i samnom radili. To je dozvoljeno...
No, svejedno. Ovdje ću se trudit da nikom ne stanem na žulj i nadam se da ćemo se lijepo slagat i postat dobre kolege. :D

Ono što sam u početnome predstavljanju zaboravio da spomenem jeste fakat da sam ja ipak početnik na polju poljoprivrede. Ove godine sam se ozbiljnije prihvatio posla jerbo mi je Otac dao odriješene ruke što se tiče strojeva i njizine uporabe. Nemam mlogo iskustva, no ono što sam stekao rado ću podijelit sa vama, a nadam se da ćete i vi rado odgovarat na moja pitanja - čak iako se nekada budu činila glupim. ;)

Mlogo sam zadovoljan vašim forumom i prvi dojam o ljudima ovdje mi je veoma pozitivan! A to je čini mi se najbitnije - da su ljudi dobri! Hvala vam svima što ste me tako brzo prihvatili! :mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav Attila i dobro nam došao...
Živ bio...húzd rá... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav!
Attila kaže:
Köszönöm szépen, Joe! :D Gdje si pokupio tu nauku? :D
Jebi ga,,,urođeno.... :lol:
Szivessen...nincs mit!
Pozzz Joe! :mrgreen:
 
Na vrh