• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bager Atlas 1404 - problem

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Ima jednu pumpu,ulje se ne grije vise nego sto treba, hladnjak ulja ima termoprekidac koji radi uredno(pali gasi ventilator po potrebi)
Danas smo dostelovali pritiske ulja,bili su 350 bari,smanjeni na 320. Majstor koji je to radio kaze da i 350 moze proci,te nove masine rade na tom pritisku,s obzirom da je moja masina stara 20 godina,smanjio je na 320. Medjutim u radu masine se nista nije promijenilo. Covjek tvrdi da je hidraulika 100 % uredna. Sto u meni pravi sumnju na motor sad ode ovo malo dalje ali
motor je u skoro savrsenom stanju,suh potpuno,ne trosi ulje,ne izbacuje na odusak,turbina zadovoljava,bosh pumpa i dizne takodje(vec sam negdje napisao) ali kad sam ja uzeo bager auspuh je bio progorio taman tako da dim udara direktno u usis ja sam zamijenio filter u kojem je bilo par kilograma cadji i osjetio sam razliku odma posle zamjene filtera, skidao sam i usisnu granu ali nema nekog taloga,sad samo kontam da se nije slucajno malo te cadji provuklo pod filter i ostalo pod ventilima, pa ne zatvaraju dobro,ventili su takodje prestelovani i bilo je puno razlike skoro pola milimetra lufta da je bilo.
Malo je duzi post ali se nadam da ne zamjerate.
Pomagajte ako znate
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,966
hmmmm, iz ovoga kakvu torturu je taj motor prošel nebi baš rekel da je u savršenom stanju.
To kaj pali i ne troši ulje ili ima pritisak ulja dobar, nemora značiti da je savršen
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Imao sam slicnu stvar što kaže muhaničar-tortura. Jest da nije sličan motor,ali je bila ista stvar, Pregorio auspuh, vuklo vruč zrak u filter, i nakon novog auspuha opet isto-nema snage. Dok nije doslo do ajmo ju tako nazvat generalke.:mad:
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Pritisak ulja je uredu,motor dobiva gorivo,da ne dobiva gorivo bio bi plav dim a sada je crn. Moram naci nekog sa instrumentima pa da izmjerim kompresiju. Da li je moguce da je te cadji prolazilo kroz filter pa nalijepilo u lezistima ventila i na ventilima pa ventili ne zaptivaju lijepo i gubi kompresiju ili mu to ometa protok zraka?
 
T

tihobarun

Guest
poz.Imam isti problem a bagerom atlas 1404,1990god,motor generalno uredjen,al se opet gusi,kad u ozbiljnom radu.
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Malo je glupo pitati ali jesi li zamijenio filter zraka,ima li dima,ako ima kakva je boje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tihobarun

Guest
Drug,dal znas mozda koja je boja orig.na atlasu mislim broj boje,lakirao bih ga al nikako nemogu naci br.boje za atlasa

ma dasta sam,vec drugi filter od generalke,a nisam napravio mozda 300 h,a neznam ni tem.motora do koliko mu je max.a da nije kriticno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Broj boje ne znam,radna temperatura je 100 i ne bi trebala ici preko,u ljetnom periodu ako radis u losim uslovima tezak posao moze ici do 110 ni u kom slucaju preko.
 
M

maky01

Guest
imam pitanje ne vezano uz temu imam problem na general motors motoru trosi ulje dimi plavkasti dim
 

Meša

Novi član
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
2
Poz novi sam na forumu,a imam problem sa bagerom yanmar 57,nema mi nijedne komande, ako ko bilo šta zna nek pomaže,hvala
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pali motor, ima struje, osigurači su ok, ima ulja u rezervoaru hidraulike, neke pomične komande su spuštene do kraja?
 

Meša

Novi član
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
2
Motor pali na zub,osiguraci provjerni, ulje ima,a komande su spuštene do kraja,sve mi se čini ok ali komande ni čut
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dečki bok,
gdje uspijete nabaviti dijelove za tako stare strojeve?
 

Najnoviji postovi

Na vrh