• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Dali lijeva i desna igla moraju biti istog ugla, mislim skinuti desnu i lijevu uporediti ih i natjerati da budu iste. jer kod mene neveže lijeva, dali je mogućnosti da igla zeza nije u uglu kao i desna i nedonosi kanap hvataču i petljaču.molim Vaša mišljenja.upitanju moj Welger AP52.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Trebale bi isto stajati, ne bi rekao da te to zeza osim ako nije baš neka drastična razlika.
Mene je isto tako zezao držač špage i bila je koma za raditi, sad ide bez problema.
Ako držač dovoljno ne drži kad petljač napravi krug izvuče se špaga prije nego stigne vezati, ako je vlažnija masa još je problem izraženiji.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Rs vezac. Dotegnes drzac na lisnatoj opruzi za pola kruga. Kljuc 14-15 treba da je.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Pozdrav ljudi!
Eto ja sam svojom balirkom claas markant 40 nikak doći na zelenu granu,stalno zeza i razvezuje i ne znam više šta napravit,uvijek dok mi ju razveže na jednom kraju je svezan čvor a na drugom ništa znači kao da ju nije dobro uhvatio petljač ili nešto.
Probavo sam i dotezat sve šarafe i otpuštat ali ništa.
Sad sam malo pretraživo i vidim da bi ja na kljunu vezača trebao imat neki limić kljuna vezača ali ja na svojoj to balirci nemam,jeli to možda problem?
Ovako to izgleda:
http://jakopic.hr/index.php/zelena-linija/balirke/claas/limi-kljuna-vezaca.html
 

Prilozi

  • petljač.jpg
    petljač.jpg
    10.9 KB · Pregleda: 47
  • 26877.jpg
    26877.jpg
    776 bytes · Pregleda: 161

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
A kakva bi to bila mu funkcija tog limiča? Možda, da ščiti kljun.?..Jer nakon godin rada konop poje gornji dijo kljuna i na njega napravi doslovno žljeb. Pa sad može se samo taj limič menjati, al kljun ne.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Miki, uzmi sveto pismo (upute) i šubler u ruke i provjeri zategnutost vijaka na jednoj i drugoj strani i ako ima razlike podesi po onoj strani koja je dobra. Ako imaš upute za podešavanje odmah vidiš u kojim si gabaritima i da li ima značajnijih razlika. Savjete tipa dotegni malo ovo ili ono bez šublera i uputa ja izbjegavam. S takvim "podešavanjima" se jednostavno izgubiš i onda si tek u problemu jer ne znaš ni gdje si bio, ni kamo ideš. Realno svi mi imamo manje ili više potrošene balirke i tu nas Jakopić i slični jedva čekaju da nas oderu, a u večini slučajeva dovoljno je uzeti malu turpijicu i brusni papir, malo se poigrati i petljač radi još godinama. Ako nemaš upute imam ih ja na francuskom, sutra ih stavim pa si pogledaj .
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,031
Da li ima možda netko upute za balirku Gallignani mod.146 ili neki drugi model? :(think):
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,294
Pozdrav ljudi!
Eto ja sam svojom balirkom claas markant 40 nikak doći na zelenu granu,stalno zeza i razvezuje i ne znam više šta napravit,uvijek dok mi ju razveže na jednom kraju je svezan čvor a na drugom ništa znači kao da ju nije dobro uhvatio petljač ili nešto.
Probavo sam i dotezat sve šarafe i otpuštat ali ništa.
Sad sam malo pretraživo i vidim da bi ja na kljunu vezača trebao imat neki limić kljuna vezača ali ja na svojoj to balirci nemam,jeli to možda problem?
Ovako to izgleda:
http://jakopic.hr/index.php/zelena-linija/balirke/claas/limi-kljuna-vezaca.html
Vidi,, isto sam imo te petljače sa tim limićima,, otprilike je to stara verzija,, iste probleme imo,, kupuj ove normalne petljače, proprati dodavače špage, proprati i igle da gdje se neodmaknu, pa dodavač nemože špagu da uhvati,,
znači to moraš sve ručno i polagano,,
Znači imam tu presu s početka prije devet ljeta more problema,, sažvako je,, al opet neki dan glema pizdarija, mojom krivicom,, znao sam da mi se pogonski lanac rastegnuo,, aljkav bio nisam ga skratio za jednu osmici, preskočio paljenje i napravio mi pizdariju,, golemu,,,
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Ajde ako bi mogli to uputstvo stavit jer ih ja nemam.
I moja je prije radila kao luda i unazad tri godine je počela zezati.
Gdje točno stoji dodavač špage ili kako izgleda da znam na šta da obratim pažnju.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kad iz ništa počinje zezati(najviše puta, kad je pol godine stajala bez posla), dogodilo se kod mene, da oslabijo opruge na stroju. Bile prve tvorničke gore. Mene zezala opruga povratnog kretanja dodavača špage(to su oni dvije tanjuriči iznad kanala preše vodoravno namiješteni). Samo sam mijenjao oprugo, pa išo ko metak naprijed. Al prije svaka 5 puknula. RS VEZAČ
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,294
Ajde ako bi mogli to uputstvo stavit jer ih ja nemam.
I moja je prije radila kao luda i unazad tri godine je počela zezati.
Gdje točno stoji dodavač špage ili kako izgleda da znam na šta da obratim pažnju.

Vidi, ja ti ga nemam nikakvo uputstvo,, govorim iz iskustva,
znači moraš prvo pogledati gdje je špaga potrgana, jel ima samo jedna mašna a kraj špage da je ravan,, ili je negdje na silu prekinuta,,
u prvom slučaju je sigurno petljač istrošen, a u drugom slučaju je više faktora,,(greška u špagi, presabijenost bale,, i dr,,)
Da te pitam kolko često mijenjaš petljače,, jer oni su potrošnai materijal,,
Sve u svemu tu se mora dosta puta vrtiti ručno da se štošta snimi,,, zna biti sitna zajebancija koja izvuče tone živaca,,,
prvenstveno kako izgleda prekinuta ili nesvezana špaga,, ako može slika,, onda bi lakše bilo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da petljaci ne spadaju pod redoviti trošak, čak sam na steanici od nekog servisa čitao da je petljač najrijeđi kvar u nevezivanju a nepodešenost najčešće. Prijatelj ima galignjani i rekao je da njemu mora špaga izlaziti dosta lagano jer inače zeza pri vezivanju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja bih prije rekao da ga zeza držač špage iako klasove petljače ne poznajem.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,294
Zoki, kod klasa petljač vremenom špaga snese, ili stanji, posebno kljun i vremenom se valjčić na kljunu razloka pa nemože da zadrži špagu dok se mehanizam vrti kad vrši vezivanje špage, može pomoći samo promjena kljuna,, ali ja uvijek zamijenim petljač kompletan,

Savo neki dan sam bio gore kod Gajića,, mislio sa malo svratiti al mi frka, presa raskopana, a i ti si sigurno zauzet po njivama,
 

Najnoviji postovi

Na vrh