• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bazga

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: BAZGA

kako to da su samo 1m visine ako su stare dvije godine? Kakve su to sadnice? Imaš slike?
Meni je to zanimljivo jer volim bazgu, već odavno sam čuo da u Mađarskoj imaju velike plantaže bazge. Ja ću sutra valjda ići brati bobice bazge za pekmez, ako nisam već zakasnio
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BAZGA

ipak je to kultivirana i sortna bazga,nije kao divljaka koja raste po nekoliko metara u vis. Sađene izravno iz onih plastičnih lončića možda 10cm visine.I formirana biljka nije višlja od cca 1,5-2m,tako da se sve radi izravno sa zemlje. Slike na žalost nemam
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BAZGA

Znaš možda gdje ima za kupiti takvih sadnica?

Ima i u HR,ali cijena je cca 60kn/kom.Inače u Mađarskoj su 1-2 eura kom sa certifikatom.Ako ti nije hitno, malo se strpi.Uskoro u Slavoniji i Baranji bi trebalo ičai u sadnju 10tak ha bazge.Tako da za koju sadnicu neče biti problema
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Re: BAZGA

ima kakvog napretka sa tehnologijom sadnje bazge?
...slučajno naletih na prilog u Plodovima zemlje, pa obzirom da imam nekakvih površina di taj vrag skoro sam raste, možda spojim ugodno s korisnim...
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Re: BAZGA

Ja kod mene imam u dvoristu drvo bazge staro oko 8 godina (mozda i vise) i svake godine je prepuno cvetova, pravio sam sok i susio cvetove za caj al caj mi groznog ukusa pa sam ga bacio.

Slike su iz 2013 godine sad je jos veca :).

Untitled-1.jpg


Untitled-2.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: BAZGA

Dobro o ukusima se ne raspravlja, ali čaj od bazge je jako ljekovit, a na okus se treba priviknuti. Meni je dobar bez ikakovih dodataka.
Probaj pomiješati bazgu i matičnjak za čaj.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: BAZGA

ima kakvog napretka sa tehnologijom sadnje bazge?
...slučajno naletih na prilog u Plodovima zemlje, pa obzirom da imam nekakvih površina di taj vrag skoro sam raste, možda spojim ugodno s korisnim...

Ja načuo da su 2 ha posađena ovdje :(giggle):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam jel tema o divljoj bazgi ali zanima me kako one crne plodove bazge pripremiti da se na jesen s njima oboji vino?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm..meni je to nedostižno , navodno ima i tu nešto pitaj boga od čega i stoji 400 kuna litra , sad ne znam za koje je to kolićčine ili nijanse ...Otac me tlači on bi rado brao bobice samo da radi nešto , (bojim se da se ne otruje)
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Di se može naći kvalitetne sadnice bazge hasberg cca 200tinjak komada.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@puknuti: bobice se prokuhaju pa se neutralizira "otrov" isto kak kad se radi sok od bobica bazge. Treba ih nekak sačuvati do jeseni kad buš farbal vino, možeš ih zamrznuti pa na jesen ih prokuhati i sipati med grozdje. Tak ja radim s kupinama, (samoo ih ne kuham)
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Dali mi može netko reći koliko cvijeta sviježeg ide u kg osušenog isto me zanima i za bobice.
 

Bazga

Novi član
Tu od
22 Svi 2016
Poruka
17
Novih 1500 komada spremno za sadnju
fp43tg.jpg
[/IMG]

wbx8vp.jpg
[/IMG]

111lfl4.jpg
[/IMG]

10f3ndg.jpg
[/IMG]
2qk81t5.jpg
[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh