• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BCS diesel lombardini motor problem

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Upalim je radi pola minute dobro i onda počne bacati dim gore na čepu za ulje. Nakon cca minutu ne prima više gas i ugasi se. Što joj je i kako je popraviti? Filter zraka čist.

video na linku
 

Prilozi

  • IMG_20200516_130404.jpg
    IMG_20200516_130404.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 9
Posljednje uređivanje od moderatora:

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Ok. Hvala na savjetima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Ima dva auspuha🙃
Glavu dolje da se vidi stanje.
Imam takv motor na Laverdi.
 

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Ima dva auspuha🙃
Glavu dolje da se vidi stanje.
Imam takv motor na Laverdi.
Ma to sam jučer snimio, danas više nisam tamo, to mi je na selu :) Pa ne mogu trenutno napraviti drugi video. Pali teže nego inače, i sve je bilo u redu, onda je počela dimiti gore i gubiti snagu. Nakon nekog vremena uopće više ne reagira na gas nego se malo po malo ugasi, baš kao na videu.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Teze pali jer ne brzgaljka ne radi kako treba.Skines brizgaljku,okrenes je u nebo i tako je zavrnes na cev. Povlacis kanap kao da palis i ako ne baca u magli na sva cetri izvoda brizgaljke nije dobra te se ne ne moze upaliti normalno,te ni raditi ravnomerno kako treba. Takodje je upitno stanje karika/klipa/cilindra jer ovo duva vise na cep na glavi nego na auspuh alii kreni redom od brizgaljke...
 

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Teze pali jer ne brzgaljka ne radi kako treba.Skines brizgaljku,okrenes je u nebo i tako je zavrnes na cev. Povlacis kanap kao da palis i ako ne baca u magli na sva cetri izvoda brizgaljke nije dobra te se ne ne moze upaliti normalno,te ni raditi ravnomerno kako treba. Takodje je upitno stanje karika/klipa/cilindra jer ovo duva vise na cep na glavi nego na auspuh alii kreni redom od brizgaljke...
Hvala na odgovoru, pokušat ću. :)
 

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Na šipki pokazuje da ima ulja. čak i malo preko one crte gornje. Kupio sam je prije par mjeseci, radila je kod mene sveukupno desetak sati, pa ne znam kad je mijenjano ulje, ali čini mi se prema izgledu da nije staro, onako je dosta prozirno i nije crno.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Ako nisi promjenio ulje, to onda odmah napravi.. Kad se izpusti ulje mirisom kontrolirati, da možda nema nafte u ulju. Poštelati ventile I kontrolirati prihodnost crjeva za naftu I obavezno promjeniti i filter goriva I odzračiti sistem..
 

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Ako nisi promjenio ulje, to onda odmah napravi.. Kad se izpusti ulje mirisom kontrolirati, da možda nema nafte u ulju. Poštelati ventile I kontrolirati prihodnost crjeva za naftu I obavezno promjeniti i filter goriva I odzračiti sistem..
Kosilica ide kod majstora na servis :) pa ću javiti što joj je točno bilo i da li je za otpis. Nadam se da nije :)
 

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Kaže majstor da se začepila pumpa ulja i nije dobro ulje bacalla, pa će ispasti veliki popravak, nove karike, brušenje cilindra i radilice ako sam ga dobro shvatio, uglavnom pozamašna cifra :(
 

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Još se ne zna točno ali manje od 3000 kn neće biti :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh