• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BCS motokultivatori

A

AGRIPLUS65

Guest
Možeš li malo bolje poslikati mjenjač?

Inače na taj zakrivljeni komad čelika se kače "kolica", dva kotača od 8" i sjedalo, i pičiš bez skidanja freze.

ps. što ti znači "bečejka"?
bolje nemogu jer mi je zametana u seniku
dsc00839.jpg

bečejka ti je žargon za bcs
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Aha, več sam mislio da se proizvodilo u BEČEJU pa otud ime.
ja Imam GRILLO doma i mislim da je mjenjač isti, a imam i ta kolica sa 2 kotača i sjedalom, isti sistem ko i kod tebe. iz koje godine ti je stroj?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Aha, več sam mislio da se proizvodilo u BEČEJU pa otud ime.
ja Imam GRILLO doma i mislim da je mjenjač isti, a imam i ta kolica sa 2 kotača i sjedalom, isti sistem ko i kod tebe. iz koje godine ti je stroj?
sta je taj BEČEJ neka tvornica ili mjesto?
a godina je 1975, taj grillo je serije motokultimatora ili marka?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Grillo je marka, u moj kraj su došli krajem 70tih, naš je iz 79, motori Lombardini od 8,13 i 14ks.

Bečej je grad u srbiji, a mislim da je tamo bila neka tvornica strojeva il alata, pa sam pomislio i da su MTK-e proizvodili.

http://www.agrigarden.co.nz/Grillo-Rotary-HoesWalk-Behind-Tractors_268.aspx
ovako danas izgledaju Grillo makinice, a nisam nigdje našao slike tih starih, iz 70tih.a svoj još nisam slikao.
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Re: BCS motokultiatori

To je klasa Labinprogres/Goldoni Mondiala. Ni bolja ni lošija.

Ak ćemo o najboljim MTK, teško se bilo tko od ovdje može po bilo čemu približiti AEBI-ju, naročito po cijeni.

Najbolji profesionalni motokultivator za malčiranje,frezanje i štihanje velikih površina je definitivno Nibbi G520,samo je pitanje tko si ga može priuštiti,jer novi 27ks sa frezom širine 115cm košta 17 000€...Nizozemci ga koriste masovno za obradu velikih površina staklenika...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: BCS motokultiatori

Ma da, pa Bucher je imal takvoga prije 50 let...
a i TV PE18 je nastal od jednoosovinskog traktora.

Mi ovdje govorimo o malim MTK. Ovo je kvrga.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: BCS motokultiatori

Za tu cijenu ne da mora biti hidrostatika, već mora ići kud ja okom, on skokom:(rofl):
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Re: BCS motokultiatori

Ma da, pa Bucher je imal takvoga prije 50 let...
a i TV PE18 je nastal od jednoosovinskog traktora.

Mi ovdje govorimo o malim MTK. Ovo je kvrga.
BCS isto ima profi liniju motokultivatora namijenjenih isključivo za obradu tla...
BCS 750 je moderna verzija BCS 948 i bez problema tjera frezu od 1m i u klasi je Nibbi profi motokultivatora...
Upravo je u planu kupnja takvog stroja,samo izgleda da će to biti nemoguća misija u Hrvatskoj,morati ću potegnuti preko granice...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oi4jSZeNA0k
[/YT]
 

vizy

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
301
Re: BCS motokultiatori

Kod MTK je bitna karakteristika i masa i okretnost, te karakteristike kao: odvojene kočnice, diferencijal sa blokadom i inverter.
Ja svog BCS 740 bez problema mogu kontrolirati na nagibima i mislim da sam odlično odabrao MTK.
Ovi veliki MTK su za frezanje veće površine na ravnom terenu. Ne znam kako bih po nagibima kontrolirao tako težak stroj. Vibracije su isto bitne jer probani Goldoni Jocker sa 440ccm dizel motorom Lombardini prenosi snažne vibracije, dok Yanmar dizel motor na BCS-u radi sa daleko manjim vibracijama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: BCS motokultiatori

Davno vidjeh Goldoni SS sa dvocilindričnim dizelom, koji je tiši i manje vibrira od jednocilindraša.
Ne vidim da je ovaj 750 puno više od moderniziranog PE18. Da je hidrostat, onda bi bil.
Kaj ti ne bi bilo jednostavnije nekaj sa 4 kotača?
 

vizy

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
301
Re: BCS motokultiatori

Goldoni SS sa 2-cilindričnim motorom:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=n1e-hdZk3pk[/YT]
Prema Yanmaru - teško da je ista buka:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=QSrZCOKMJmk[/YT]
No to su dvije različite kategorije MTK. Kome treba veliki neće birati srednjeg ili malog MTK, a isto tako neće birati mali traktor ako mu treba MTK. Sve ima svoju namjenu...
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: BCS motokultiatori

Taj dvocilindraš je rijedak,i ako se ne varam,trebao bi biti rugerini
 

vizy

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
301
Nadopuna: Ruggerini MD150 2-cilindrični motor se ugrađivao u Goldoni Special 150, a u trenutni model My Special 15 se ugrađuje u biti takav isti motor samo drugi naziv Lombardini 25 LD 330 (radioničke upute). Tako da nema bojazni za dijelove...
 

vizy

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
301
Još jedan primjer za "nevjerne Tome" da rotacijski plug Berta ipak radi odlično...
Kad mi se trenutni projekt (gradnja) smanji, ide se u nabavku istog...
Za BCS se nema što dodati, nego :drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zakaj nevjerne Tome?
Ak Mutin, 30+ star plug dela dobro, zakaj nebi ovaj, novije konstrukcije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh