• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BCS roto kose

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
otvaram ovu temu da sa kolegama podjelim iskustava i misljnja o diskastim roto kosilicama bcs...
posto mi niko nije odgovorio dali ko sa foruma posjeduje BCS 405 roto kosu sa 5 diskova?

evo i slicice prve kosnje ove godine
icr7mr.jpg
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Ajde kolega napiši kako si zadovoljan,mmkoje su mane ,,,,a koje su prednosti,...
Evo ja ču reč da sam sa svojom strižnom prezadovoljan,i za njom prije krene rast,nego za roto,barem šta sam se ja uvijerija,,,,e sad nek svako da svoje mišljenje,...
Koje je širine,i kako se ponaša...

Kod mene je isto s hidraulikom,,,,za podiozanje samog češlja...

ja sam treba uzet ove godine s gnječilicom pa sam odusta bila je dosta satrana..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
405 je ok kosa, mana joj je što nije 6 diskova (na četvrtom i petom disku su noževi uvjek blizu) i oni plastični odbacivači mase na disku.
Samo podmaži i nema joj smrti. (nemoj zaboraviti jednosmjernu spojku na remenici, u suprotnom se remenica zajede).
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
meni se pokazala izvanredna,nemam rijeci za nju,sto se tice rasta trave poslije kosidbe odlicna,to sebi stimas po zelji,svakako ako je nagnes mozes zbrijat da nema trave nikako i normalno da ce sporije rast,kod nje vec fabricki dode ili bi trebala biti visina od zemlje do nozeva 6 cm to i jeste optimalna kosidba...

405 je ok kosa, mana joj je što nije 6 diskova (na četvrtom i petom disku su noževi uvjek blizu) i oni plastični odbacivači mase na disku.
Samo podmaži i nema joj smrti. (nemoj zaboraviti jednosmjernu spojku na remenici, u suprotnom se remenica zajede).

neznam sto se tice nozeva sve je ok,nozeve sam dobio iz slovenije za nju dijamant sa dvije strane,i svi su jednako rasporedenji,sto se tice plasticnih odbacivaca to strada jedino ako zakacis na nesto uz grane il slicno...
a za jednosmjernu spojku na ramenici jel to mislis na izlazno vratilo iz kose sto ima niplu sa strane za mazat?
jedino sto joj ne mogu naci mjeraca to sam vec pisao,pa ako ti kolega petar to znas kod ovo 405 bcs da mi objasnis koliko si sae 90 ulja ide u nju,i dali si sipao samo ulje il mjesao i tovatnu mast,posto ona nema na diskovima niple da se mazu lezajevi...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
jedino sto joj ne mogu naci mjeraca to sam vec pisao,pa ako ti kolega petar to znas kod ovo 405 bcs da mi objasnis koliko si sae 90 ulja ide u nju,i dali si sipao samo ulje il mjesao i tovatnu mast,posto ona nema na diskovima niple da se mazu lezajevi...

Ima na svakom disku sisu za mazalicu (nipl kako ti kažeš). Moraš skinuti poklopac s diska i vidjet ćeš.
Ulje neide u nju, iako sam ja probao stavljati ali ništa od toga. Samo dobro podmažeš, ima kanale po daski za totmast do svakog ležaja tako da..

Na prvom i zadnjem disku moraš skinuti i odbacivač.

Odbacivač strada ako zakvačiš granu, ali s vremenom se potroši i nestanu mu ona rebra pa hoće umotat na sebe. Tad se mora mijenjat.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ima na svakom disku sisu za mazalicu (nipl kako ti kažeš). Moraš skinuti poklopac s diska i vidjet ćeš.
Ulje neide u nju, iako sam ja probao stavljati ali ništa od toga. Samo dobro podmažeš, ima kanale po daski za totmast do svakog ležaja tako da..

Na prvom i zadnjem disku moraš skinuti i odbacivač.

Odbacivač strada ako zakvačiš granu, ali s vremenom se potroši i nestanu mu ona rebra pa hoće umotat na sebe. Tad se mora mijenjat.

nema druze u tom i jeste fazon,nema na diskovima sise za mazalicu,skidao poklopac sa diskova i nema cackao sarafcigerom cistio i nema da se uvrne sisa za mazalicu,zato i pitam...

i koliko si stavljao tomasti u nju,ja sam mjesao 90 ulje i totmast... cudi me samo to da nema na diskovima sise za mazalicu,zato i neznam sta staviti u nju,jedino otvor ima ispod skije posto joj je skija cijela po citavoj dasci,mislim iz jednog dijela,na zadnje disku ispod skije ima imbus kljuc i to je jedini otvor na koji sam sipao,mjeraca za dasku nigdje nisam mogao naci...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ili je samo onaj poklopac od 405
platio sam ju 1500 km

ma nije ni bitno to je samo broj,al ko se razumije vidice da nesto nestima 4 diska a iza pise 405:icon_biggrin:

najbitnije da je ispravna i da radi...
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
273
ma radi cak sam uspio da razbijem prv staklo na traktoru sa njom (zvrknuo kamencic)
cemu sluze oni lanci na njoj
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ma radi cak sam uspio da razbijem prv staklo na traktoru sa njom (zvrknuo kamencic)
cemu sluze oni lanci na njoj
pa nemas cerade na njoj i onda je veca mogucnost da se razbije staklo,pogotovo 2 otkos,a lanci ti sluze da se podesi visina kose,i da je ne drzi hidrulika,ja to uvijek prije kosidbe odprilike ih stavim da je kosa ravna,onda nagnem toplink dali cu brijati do zemlje ili pustiti vise po zelji,i samo gas....
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
imam gaspardo strižnu kosu i dobra mi je jer mogu s njom kosit obrove. Znači može kosit slomljena prema gore i dolje. dal se može i s roto kosom tako kosit?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
imam gaspardo strižnu kosu i dobra mi je jer mogu s njom kosit obrove. Znači može kosit slomljena prema gore i dolje. dal se može i s roto kosom tako kosit?

s mojom bcs 405 moze bez problema po ravnom se sama giba ako je brdo dize se ako je nize spusta se,znaci hoda gore dole,plus je na hidrulicno podizanje mogu da kosim nagib po zelji,jedino ako se kosi kako da kazem nagib nizbrdo 30% il vise,ima granicnik koji se otkopca,(jel da je konstantno otkopcan prilikom dizanja kosilice uvijek bi daska isla dole) i kosi bez problema....
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
273
nlo1

dali bi mogao slikati svoju ceradu na kosi da vidim gdje je i kako pricvrscena pa da i ja nesto napravim
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nlo1

dali bi mogao slikati svoju ceradu na kosi da vidim gdje je i kako pricvrscena pa da i ja nesto napravim

imas na prvoj stranici ove teme sliku od pozada sa podignutom ceradom,a bi mogao slikati kako nebi cim ispadne prilika,posto je sad u uspravnom polozaju ,trebalo bi je zakavit pa stavi u poziciju za kosidbu,pa da podignem ceradi i uslikam par slika,pametno ti je to za ceradu,pa nije to glup covjek smislio...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
najbolje bi ti bilo,ako neko u tvom kraju ili blizini ima vec taku kosa sa ceradom,da pogledas uzmes dimenzije,to bi bila najbolja opcija... mada moze se i ovako sta iskombinirat...
 

Najnoviji postovi

Na vrh