• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Benzinski motor cca 8-10 ks,što s njime

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Neznam tolko koliko točno ima KS, al da čujem prijedloge za što ga iskoristiti?
Složiti neku prijenosnu pumpu?
Prodati ga tak kak je?
Zamijeniti il skompenzirati za nešto?
Koliko je uopce vrijednost takvog motora na tržištu?
Do sad je bil na banzeku, al bude banzek tokom godine dobil novi pogon (traktorski)


Slike motora
DSC_0040.jpg


DSC_0041.jpg


DSC_0039.jpg
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Dušu dao da se složi na neku jaču frezu, kopačicu i slično. Može i generator da se napravi. Drobilica za granje. Bezbroj stvari. Meni bi lično odgovarao da napravim od njega frezu.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
kako mislis frezu? Mjenjac i rucke da kupi su mu skuplje od tog motora... ili da nesto kemija?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Premalo okretaja ????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Za mio-honda motokultivator, ako je 8-10 ks, mogao bi i vučnu frezu pogonit.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
a zašto raskapati samohodni banzek :icon_cry:
Ima iza jos kuplung(koji voli proklizavati i zajebavati) za odvajanje banzeka od motora, al to bas ne funkcionira vise dobro, a nema ni pogona(maknuta getriba), vukli smo ga s traktorom :)
Tak da mi je dopizdilo kad nesto pilimo da nas taj kuplung zeza....
Pilili s jednim slicnim našem al na traktor i to je bilo to :)
Odluka je pala :)
Zaštekaš,upališ i teraj :)

Eto tu smo razglabali o konstrukciji.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=27391&highlight=banzek
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ili bi to u prijevodu bilo:

- ne dam ga za cijenu kolko košta prosječni kinez u oglasima, ovo je Lombardini... Italija, klip lijevan u istoj ljevaonici ko i klipovi od Ducatija, blok glodan dvoja vrata dalje od glodalice koja radi blokove za Ferarri....


E, ak to sad ne vrijedi tisuću-tisuća-nečega onda ga ne dam, nek stoji. :biggrin: :^):

...jesam li pogodil?

btw - ovo nisu oglasi pak mogu ovak nešto natipkati :(angel):

Ispali neku cijenu no moraš uzeti u obzir da se u oglasniku (ne)prodaje :(rofl): Švaba dizel na kurblu. A taj troši ko Zippo upaljač, u odnosu na tvog Lombar-lambor-ghinija.

Najbitnije: ja ti uvijek dam 100 kn više nego Puknuti, sam da mu ukradem novu igračku.
Pardon..:icon_axe:. g Velečasni

Ovo ti je inače Lombardini LA 490 :icon_idea:

la_49023.jpg
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Eto ja imam Pasquali motokultivator sa takvim motorom LAP 490 pa ako je na prodaju pitaj bit će ponuđeno
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
@ motohod, svaka čast na tome kaj si otkril tocni model, i kolko ima onda točno KS da znamo?

A to da se lijeva di i ferrari nisam znal.... znači na placu kupim Ferrari amblem i odmah bu više vrijedil... :)

Eto ja se samo raspitival sad, moram vidjeti sa starim kaj bude odlučil, al kaj se mene tiče išel bi u prodaju i od toga kaj bi dobil bi imal bar za neke od troškova preinake, da čim jeftinije prođemo (multiplikator grupe 3,elektrode, par piva)....


Eto info ponude primam u inbox, pa ćemo vidjeti što i kako dalje :)
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Imaš tražilice pa si iskopaj podatke od motora.
Ne lijeva se skupa s Ferarrijem nego sam te zafrkaval. :^):

Prodaješ ni sam ne znaš kaj, ni kak je jaki, niti znaš koliko to vrijedi.
Znam da ti je prodaja bila samo opcija..... no to bi ti bil oglas poput onih kaj se vrte po njuškalu: stavi sto kuna za npr auto i onda cijena po dogovoru.

Pa nije nitko bedasti da naziva ljude okolo i žica ih cijenu. Tko hoće prodati stavi sliku, podatke, cijenu....

Obično ti ide: Prodajem kilu šećera, bijeli kristal, cijena 6 kn, kontakt taj-i-taj. :biggrin:

Tko treba bude nazval....

Ajde opali neku cifru kuna, onak odokativno. Da ti ne ponudim 5000 kn a ti buš se onda ljutil jer si misli 600 kn :icon_twisted:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Tema je što s ferrarijem, ops s benzicom, a ne koliko vrijedi.
Kad odlučite ko i kam ga bude ugradili javite da zaključam temu, a cjenjkanje nastavite na pp
 

Najnoviji postovi

Na vrh