• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ovo je bila desna al gledal na tri berača svaki svoju politiku tera....na dva je to lijeva a na jednom desna, kod mene je isto bila desna a neznam dal je netko diral prije. Po slici kod jozića je to lijeva https://www.trgovina-jozic.hr/result_ajax.php?action=detalji&IDArtikla=1887929
Pa politika ili logika , ako gledamo po logici onda bi smijer okretanja trebao stabiljku da privlači ka beraču i ujedno je povlači na dole.
Mislim siguran sam da je desna samo me zanima kako i sa kojim objašnjenjem neko može da tumači da je lijeva?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,775
Kak kažeš po logiki je tak al Izgleda da ljudi baš ne gledaju to kad rastavljaju.Mene je zbunila slika na internetu pa više ni sam sebi nisam vjeroval
Ha kad staneš ispred berača onda je lijeva :hahah:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Desna raketa(bliže kotaču) ili lijeva kak imate okrenute?
Jel mozes izmjerit duzinu tog vrha?
Nasao sam mjere na internetu samo nisam duzinu. Meni treba za đđ adapter, a ovako po slikama se čine isti.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,775
Ak nije prekasno,dužina je 210 kolko mogu ovak izmjerit
 

Prilozi

  • IMG20240918210513.jpg
    IMG20240918210513.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 43

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Još uvijek nisam siguran zbog čega mi se dešava ovo nakupljanje na ulazu u berač? Da li je tvornički pre mali ulaz, moja greška ili možda istrošene rakete? Kako uopće znati kad je vrijeme za njihovo mijenjanje? Ovo mi se dešava samo na nizbrdicama i kad ta nizbrdica ima nagib na desno onda imam probleme. Ne znam nikoga u Zagorju da ima zmaja pa da odem pogledati kako je to kod drugih.
 

Prilozi

  • IMG_20240926_224423.jpg
    IMG_20240926_224423.jpg
    103.2 KB · Pregleda: 24

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
To stoji al zašto svi oko mene kad beru sa sipovim beračima ne staju a ja ako idem nizbrdo nakupi se toliko da moram stati očistiti i dalje. Nije mi za moje problem, al kad dođem tastu a ono 200 redova nizbrdo onda postaje jasno da me nešto muči. Nisam vidio nikog da sa sip-om staje, jedino ja sa zmajem, osim toga pre zadovoljan sam sa njim i ne bih ga se htio riješiti jer sam stvarno sve posložio i svaku sezonu odradi bez kvara. Da barem nije takvo blesavo vrijeme pa da pokušam na istoj parceli sa dva različita berača pa da vidim koliko je to ustvari problem. Nabavio sam već ležajeve da stavim pomoćne lopatice da pogurnu tu masu unutra.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ovom problemi još doprinosi i loše podešene ili pohabane (deformisane) otkidačke letve
Onda i onaj krivi limić između raketa preko koje nesvučena stabiljka treba da sklizne , nekome ispadne pa ga ni nema , neko krkne vijak sa velikom kapom pa zapinje.
Onda potrošene rakete na samom kraju tu ispod tog limića.
Privodni lanci previše razmaknuti.

Eto za početak malo pretraži ove detalje i uporedi sa drugima.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,167
Probaj primaknuti rakete malo bliže.. One bi ti trebale tu masu potjerati prema dolje.
Imaš sječku?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,427
Ja mislim da je do sorte kukuruza,,ustvari kad rakete povuku stabljiku,,onda klip udara u otkidacku ploču i stabarka se otkida ispod klipa,, ako padne vrhom prema tunelu kljunovi teže je tjeraju i dolazi sledeci klasovi i dolazi do zagušenja,, pogotovu kad se bere po suncu i vrućini, proteklog vikenda ista stvar se dogodila i meni,,onda sam ja sjeo na berac i drveni štap stavio preko limova tako da otkinute stabarke padaju vrhom prema zemlji i išlo je dosta bolje,,pa sad planiram nešto iskemijati sa cijevima,,ovako je to izgledalo 20240927_092201891.jpg 20240927_092143168.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Probaj primaknuti rakete malo bliže.. One bi ti trebale tu masu potjerati prema dolje.
Imaš sječku?
Rakete su skroz približene , koliko su potrošene ne znam jer nisam imao priliku vidjeti nove za zmaja. Sječku imam. Ne znam uopće da li još ima novih raketa za kupiti pa da probam. Nekako imam osjećaj ko da one ne povuku na vrijeme stabljiku i onda se nakupi par komada i napravi gužvu. I ovi vrhovi stabljike ostanu takoreći na zraku , klasove lanci pokupe i badava oni ispod se vrte kad ne mogu zakači i povući unutra. Kod nas nitko nema zmaja i sva iskustva koja imam su na vlastitoj koži i od vas koji ste prošli to. Kupio bih i ja te sve dijelove nove i ako ne bude dobro ima da ga bacim u smeće. Doduše ne znam da li bi se uopće i dale nabaviti nove rakete?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
To nakupljanje kukuruza se i meni dešavalo na sipu. Poderane rakete, pogotovo na samom gornjem kraju kod reduktora. Navari žicu 6 ili 8 mm na rakete, zaboravio sam koju sam navario. Bilo je to davno.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,167
Ja sam ih kolegi samo navario z co2. Zasad ide puno bolje, al budem vidli kak dugo bude izdržalo. Šipka fi 5 bi bila najbolja, eventualno fi6
 
Na vrh