• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
..Jučer nabrao jedan bunker čovjeku s vlagom od 37%, nema više kukuruza pa miješa stari s ovim..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Kod mene i dns pada kiša. Stvarno ne znam kad će siliranje, a tek berba...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Mi krećemo u utorak,brati će mo na silu jer više ne vrijedi čekati,ako budemo čekali budemo ove godine imali kukuruz na kukuruzu jer klija nenormalno a smrad proklijanog je kao djubre na livadi. .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Super.
Evo friških aflatoksina :(:
 

Adamus

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
23
Idući tjedan probna berba PAJDAŠA, klipovi su lijepi za ovogodišnje uvijete, mada zrno još nema pravu tvrdoću...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja danas pobrao 1 jutro kolegama, dosta je trul na vrhu, ali to berac odmah okruni, a ovo dobro zrnje ostane na klipu..
Ali mekano je na polju strasno, ovo je bilo na pijesku pa je jos islo nekako, ali na jacim zemljama, neznam kak se bude bralo..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja sutra planiram "probrati" na jednoj parceli koš i pol da sameljem sa ciklom u vreće.
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
E jesam i ja kurate sreće.
Prošle godine imao 5 jutara kukuruza, manje više sve bilo ok. Ove godine imam 14 jutara kukuruza, a nije mi poljoprivreda glavna djelatnost i ne ovisim toliko o tome, a ove godine katastrofa, em vode po poljima, hvala Bogu nije još proklijao, imam sve pod Y12, za sad je ok, samo vlažni do Boga iako su sijani 10. i 11. travnja i u kultivaciji su dobili samo 75 kg kana po jutru.
Jednostavno ne mogu shvatit zašto u ovoj jebenoj državi netko ne pomogne ljudima koji su voljni radit poput nas, idem na posao, hvala Bogu primam plaću i radim poljoprivredu, šta se netko boji da se jako ne obogatim kao svi vi meni slični?
Ne mogu jednostavno shvatit da ovi gore ne vide da možemo pola Europe prehranit i nitko, ali nitko nema jebenog sluha za to?
Katastrofa....
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Poz transformerima
Ja brao jučer ossk dravu rodili nisam mogo izvest na jutar tri prikolice kuruze super prinos skroz malo truleži na vrhu super zadovoljan
inače u prikolicu staje 45 metri sitne bobe ili 2 puna prepuna bunkera berača dvorednog biće slika
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Evo kod susjeda se sušilo "iz nužde" za hraniti stoku. Vlaga je bila strahovita i otislo je mnogo lože al kad se mora MORA SE.
Ovako je to izgledalo

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fqM1S_kTmAY[/YT]
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ja većinu svog kukuruza obrao....
Prinos sasvim zadovoljavajući,skoro pa da i nije bilo pokvrarenog,jako kvalitetan,dosta suh(skoro na svakoj prikolici vreća orenjuneg),sve u svemu prezadovoljan....
Inače sijan 10.4, Pioneer 37y12,36v52,NO1....još mi je preostao OS515,on je onako prozelen ,a i na toj njivi je voda ležala tako da ima vremena....
Kod mene u okruženju više od pola obrano,već se polako ore za jesensku sjetvu...
Eto kod nas se rješilo solidno,mogu reć godina za pamćenje a svima vama koji niste želim što ljepše vrijeme i da čim riješite svoje:(happy):
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Kod nas jos niko nije obrao nista, rijetko ko je uspio da uradi i silazu. Ne da vrijeme nikako.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Isto tako je i kod mene. Danas smo probali brati i nabrali smo 2 koša N01. Mogu reći da je ove godine kukuruz jaako dobar :). Još je zelen, ako bude sunca berba možda za nekih 15-20 dana. Kad uhvatim vremena budem stavio slike od današnjeg rada. Samljeli smo to što smo nabrali sa ciklom.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
danas mjerio vlagu , od 23-28% , kukuruz rano sijan , sve skorom fao 350 , stabljika je sva suha, i kukuruze ove godine bude jako puno koliko čujem od ljudi koji su nekaj brali več...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj ti je već zrel pajdas za berbu?
Kao si zadovoljan prinosom?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kod mene jos nista,jedva se prazan traktor izvuce sa zemlje...
moji kukuruzi su izgledaju dobro, trulezi ima al ne puno,konkretan prinos ce se znati nakon berbe...
cijena ce biti oko 80lp na bazi suhe,pa tko voli nek izvoli... mi cemo vecinu pobrati u klipu,spremiti sve sto se bude moglo...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Evo kako to izgleda kod mene; [YT]https://www.youtube.com/watch?v=dsRjZq0fOjs&feature=youtu.be[/YT]
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Jučer smo pobrali jedan komad od 1000 čhv, na njemu bilo 5 bunkera od dvorednog burgoina. Dost se dobro bralo, ljepo je očistio i nije berač tonuo. Na tom komadu bilo je pola BC282 a pola OS DRAVE. Zbilja mogu reć da sam i više nego zadovoljan prinosom. Ako će biti dobro vrijeme sutra nastaljamo dalje! Prijatelj iz Križevaca isto jučer brao PAJDAŠA i kaže da na je na komadu od cca 1 rali dobio jedan bunker više nego što mu je dosad bio rekord na toj zemlji.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh