• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bob

Stjepan1262

Novi član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
27
Pozdrav, zanima me gdje nabavljate sjeme boba, kakva je cijena, i jeli zahtjevan sto se tice uzgoja, zahtjeva li prskanja protiv bolesti, ako bi ga sijao u jesen sto najvise zahtjeva od npk gnojiva?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Osnovno 0:20:30 NPK, sjeme i proizvodnja za NutrisFarm d.o.o. Novi Senkovac, cijena se još ne zna za novu proizvodnu godinu. Da, prska se protiv bolesti, a uzgojno isti kao soja.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Koliko ima istine da je Nutris već u problemima i da malo malo nije solventan? Zna li netko pravo stanje jer u naklapanjima se svega može čuti?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Blokiran je bio prije nekog vremena, to je istina, no pronašli su novog strateškog partnera koji je upumpao svjež kapital. Navodno je stari odustao, a oni su uzeli opremu za ekstrahiranje do sada nedostupnog proteina i tu je nastao problem s financijama.

Sve uredno isplaćeno za prošlu i ovu godinu u mom slučaju.

Prošle godine je ekonomski tim/glavni analitičar procijenio 3.000.000kn manje od potrebnog za isplatu kooperanata, a kako je isplata išla preko investitora, neki su dobili isplatu kasnije kako je novac dolazio.

To je ono što ja znam iz izvora samog Nutrisa i osobnog iskustva.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Ima li itko iskustva s ozimim bobom? Imam u planu sjetvu da si ostavim sjeme za zelenu gnojidbu
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Da li je krenula sjetva ozimog boba....? Bojim se kako će ići radi kiše.....do kad bi se stiglo posijati da bude ok ?
 

#Pajdaš

Novi član
Tu od
7 Sij 2023
Poruka
18
S obzirom kakva je suša bob obećava...krenuli prvi cvjetovi

(da nije komšija oprskao očekivao bih i neki rekord haha..al ovako ništa od toga)
 

Prilozi

  • bob 20.04 (2).jpg
    bob 20.04 (2).jpg
    122.7 KB · Pregleda: 25
  • bob20.04 (1).jpg
    bob20.04 (1).jpg
    132.9 KB · Pregleda: 24

Najnoviji postovi

Na vrh