• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Upravo imam na traktoru gaspardo 180cm i to kosi samo tako. Najveća mana je ta da su kose skupe a dosta bi se lako potrgale ako ne paziš.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kak se strižne kose ponašaju po krtičnjacima?Jel dolazi do kakvih problema ako ima krtičnjaka po livadi?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sa gaspardo i superior nema problema sa glistinama ni mravinjacima a krtica je kod mene malo.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nabavio bih si jednu za torpeda da mogu sa njom kositi travu svaki dan za krave.Sa velikom roto kosom torpedo nemože kositi a problem mi je svaki dan kopčati i otkapčati sa drugog traktora.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za takve potrebe sam vidio samoutovarnu prikolicu sa roto kosom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nabavio bih si jednu za torpeda da mogu sa njom kositi travu svaki dan za krave.Sa velikom roto kosom torpedo nemože kositi a problem mi je svaki dan kopčati i otkapčati sa drugog traktora.

Za to je po meni dobitna kombinacija čeona bubnjasta roto kosa na prednjoj hidrauliki i samoutovarna prikolica. Sve se obavi u jednom prolazu jer bubnjasta složi u plasticu koju onda samoutovarka pokupi.

Samo, ako je dosta krava da se isplati. :icon_e_wink:

Zoki me forfaral na zavoju. :icon_eyes:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
U neko drugo vrijeme možda da,ali danas se ne isplati ulagati u krave toliko.Ulaganja na minimum,jer je mlijeko 4 puta jeftinije od boce vode u dućanu.Iako mi se ta kombinacija sviđa jako.Imali smo bočnu strižnu kosu i sjećam se kad sam kao klinac kosio sa njom da se štopala i stalno joj je neki vrag smetao.Ali opet vjerojatno je to bilo do te kose,pa reko da pitam tu bolje
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bočna kosa je nešto drugo jer su većinom jedna pomična i jedna fixna lama i između onih dugih zubaca se rado nešto zaustavi a kod stražnjih duplih nema štopanja ili je jako rijetko.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kak se strižne kose ponašaju po krtičnjacima?Jel dolazi do kakvih problema ako ima krtičnjaka po livadi?

Ako je dobro naoštrena jako malo.
Ide to super s njom i ako je vlažno onako ne smeta.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Šta može biti razlog da se stopa trava na siljlu što odbacije otkos na vrhu kose. Nije često al se desaje Kosa je Gribaldi i Saliva
Skoro sam je uzeo pa se još ne snalazim naj bolje Bit će uskoro i slike.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda velika količina mase ili je moguće da kosa ne stoji okomito na traktor nego jako unatrag.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Vise mi se desaje u sitnoj travi negu u velikoj. Kosu postavim da stoji ravno.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni zna nekad u sitnoj ali malo skrenes ljevo desbo i ispadne.
Ali moja je bila lupita u špicu kad sam ju posudio bio.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Danas kosio i primijetio sam da se desaje samo kad motam i ako sam je pustio na pokosenu travu. Tako da sam praktikovo da je pustio između otkosa i nema problema

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Šta može bit uzrok pucanja protu kose. Uvijek puca blizu pete.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh