• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bok ljudi!

knezo

Novi član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
17
Evo da se predstavim ja sam iz Međimurja i početnik sam u poljoprivredi. Ove godine sam odlučio obnoviti poljoprivredno gospodarstvo mog djeda. Radi se o 10 ha zemlje u gornjem dijelu Međimurja. Odlučio sam posaditi lješnjake na 5 ha , i nabaviti svinje koje mogu držati na otvorenom. Od mehanizacije posjedujem traktor YTO 454, malčer, tanjuraču, plug, atomizer itd.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
Dobro nam došao.
Kak to da je odluka pala na lješnjake?
Kolko trebaš čekat prve plodove?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dobro došao a 5ha lješnjaka kako to misliš obrađivat.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodoša,,,,,,,,,,,,:partyman::partyman:
Ljepo je čut da ima još onih koji imaju volje delat zemlju............;)
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću, dobro nam došal!, čitamo se ...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ljepo pozdravljen i dobro došel.
Taj Yto si kupil za tih 10 ha ili si ga je kupil otac? Kak te služi?
 

knezo

Novi član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
17
Ljep pozdrav svima i hvala na dobrodoslici

E Bok! Ajde idem po redu.
Ljesnjake sam odlucil nakon dosta gruntanja kaj da zasadim ,a onda sam uspostavil kontak s jednom zadrugom koja prodaje sadnice i garantira otkup na 10 godina. Prvi pravi urod bi trebal bit u 4 ili 5 godini. Kaj se tice obrađivanja nakon sadnje ili bi nabavil frezu ili jednostavno samo malciranje. Kaj se spricanja tice imam traktorski atomizer. YTO sam nabavil prosle godine i mogu rec da nije los iako nemam previse iskustva s traktorima. Do sad nisam imal kvarova. Inace sam zavrsil ekonomski fakultet i 12 godina delam u struki i stalno imam zelju vratit se na zemlju. Evo od ove godine krecem za ozbiljno iako mi zena govori da nis normalan. Imam zelju probat nabavit mangulice za uzgoj al mi se cini nemoguca misija doc do tih svinja u RH.
Ajde dajte mi nekih savjeta ,a ja bum pital sve kaj nebum znal.
 
B

bosniahos

Guest
Pozdravljen budi i dobro došal med nas.Hoče li Mura porasti il več v Peklenice ide v breg:lol:
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
Zdravo kolega.
Tu kod nas ti ima jedna firma koja ti između ostalog ima i lješnjake,i imaju nekaj malo prek 5 ha.
Spomenul si frezanje kasnije,informacije radi oni ti nist ne frezaju,samo malčiraju i oko sadnic čupaju ručno,je da za to imaju zaposlenog čoveka koji samo to radi,al valjda buš i ti uz svoj posel to stigel.
 

knezo

Novi član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
17
Zdravo kolega.
Tu kod nas ti ima jedna firma koja ti između ostalog ima i lješnjake,i imaju nekaj malo prek 5 ha.
Spomenul si frezanje kasnije,informacije radi oni ti nist ne frezaju,samo malčiraju i oko sadnic čupaju ručno,je da za to imaju zaposlenog čoveka koji samo to radi,al valjda buš i ti uz svoj posel to stigel.

Pa tak sam i ja mislil, samo kaj sam prosle godine zeznul kad sam kupoval malcer ,kaj nisam kupil onaj s diskom ono je vrla stvar za vocnjak
 
B

bosniahos

Guest
Ah jaj

Ma dobro nema smisla ućenom ćovjeku opteretit razmišljanje.Ja sam vjerovatno malo previše neozbiljan pa me mladi kolega nije ni sa smajlijem shvatil.samo po Pe eSu.Leva,leva samo prema cilju.E sad me stvarno nebuješ sfatil hi hi.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
Neznam kakvog oni imaju,al su im nedavno jednog maznuli i to u dijelovima,samo je kostur ostal.Zato pazi na svojega,ha ha ha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh