• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOL U LEĐIMA

M

MOCO

Guest
Već tjednima bole me leđa,sasvim dolje,ujutro sam sav ukoćen i treba mi pola sata da se mogu pokrenuti,dok čarape obujem to je strašno,najčešće uzmem voltaren i onda ide.
Zanimaju me vaša iskustva. Gdje ste se liječili,kakve pretrage prošli i kako ste se izliječili (ako)?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
MOCO kaže:
Već tjednima bole me leđa,sasvim dolje,ujutro sam sav ukoćen i treba mi pola sata da se mogu pokrenuti,dok čarape obujem to je strašno,najčešće uzmem voltaren i onda ide.
Zanimaju me vaša iskustva. Gdje ste se liječili,kakve pretrage prošli i kako ste se izliječili (ako)?


MOCO moje su ti saznanja sljedeća makar nisam iz zdravstvene struke, ali se stalno kružim u tim vodama zbog vlastitih problema (nažalost)te ti savjetujem sljedeće:

1. provjeri u kavom ti je stanju madrac na kojem spavaš (ako je jako mekan ili ima udubina na njemu to je čest uzrok bolova u kralježnici)
2. izbjegavaj rad tako da su ti leđa izložena vjetru a da nisu pokrivena sa majicom i sl...

a ako ne ide preostaje ti elektor terapija tipa "Yono" , "Dinatron" i njima slični
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
voltaren + normabel( diazepam, apaurin) od 5mg, zakon stvar za bilo kakve bolove i ukočenja u svim predjelima tijela...

voltaren ublažava bol, a apaurin opušta mišiće i baš ti je lijepo...

eto, malo savjeta od stručnog čovjeka.. :lol: :lol:

samo je malo teže sada nabavit normabel jer se više nemože kupiti, samo na recept...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ti trebaš mjenjati naćin života --a možda i prehrane .
zbalija je rekao dobru preventivu , leđa treba čuvati od propuha , mokre majce ,dobar ležaj ,itd.
Ja bi dodao :pravilno držanje , pravilno podizanje tereta , ovisno kaj radiš naći :pravilno mjesto i položaj sjedenja .
Ako radiš sjedeći posao razgibavanje svakih sat vremena bla,bla,bla .
Zaboravi na klimu i rashlađivanje sjedanjem na motocikl
Ljekovi protiv bolova mogu olakšavati svakonevne obaveze ali nikako ne uklanjaju uzrok , a uzrok je ono na ćemu moraš poraditi .
Ovo sve vrijedi pod uvjetom da nemaš nekih trajnih oštečenja na leđima ili neke druge promejne o kojima bolje ne razmišljati .Ako je to potraži pomoč stručnjaka u medicini ili alternativca .
IMa jedan alternativac u jaski kojeg toplo preporučam i kojem bi dao svaku kost u ruke .
http://portal.ludbreg.hr/sites/zdravlje/bol/index.html
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Vrijedi li Kozmodisk? Ima li tko iskustva s tim iz prve ruke?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imao sam isti problem, a do tad sam mislio da sam neunistiv. Sto se desilo, inace dizem utege vec 15 godina, i tu je bilo i nepravilnosti, pored toga dosta trcanja i teskog posla, jedne prilike sam natreningu radio cucanj sa 170 kg i na 4 ponavljanju me presijekolo, i od tad narednih 15 dana su bile prave muke. A desilo se da sam imao ostecenje dva diskusa i pod teretom sam ih dodatno ostetio i to je dirnulo u zivac. A to sam tek vido na snimku.
Nikakvi lijekovi ti nisu dobri prije no sto uradis magnetnu rezonancu da se vidi o cemu se radi, pa tek onda terapija, i nista ti alternativci, samo ces izgubiti vrijeme sa njima, drzi se medicine samo. Ti lijekovi protiv bolova ti nisu dobri, zato sto je bol alarm da nesto nije dobro i da taj pokret ne smije sraditi, a pod lijekovima bol nestaje i onda dodatno ostecujes tkiva. ja sam asmo prvi put primio koktel injekcija, aposlije sam trpio i proslo je samo od sebe, ali zato sad velike tezine zaobilazim u sirokom luku. Ko sto je puknuti reako moras promijeniti nacin i navike koje si do sada imao, ali opet kazem prvo snimak, napamet se nemoze nista.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
bla,bla,bla....

ako te boli u sezoni sakupljanja sjena i tovarenja bala, voltaren i normabel ujutro i navečer i bez problema radiš...

ako to ne upali, onda tek moraš k doktoru...

govorim iz iskustva jer radim u bolnici i znam kako takve stvari idu...
 
I

ivanm

Guest
powershift kaže:
Imao sam isti problem, a do tad sam mislio da sam neunistiv. Sto se desilo, inace dizem utege vec 15 godina, i tu je bilo i nepravilnosti, pored toga dosta trcanja i teskog posla, jedne prilike sam natreningu radio cucanj sa 170 kg i na 4 ponavljanju me presijekolo, i od tad narednih 15 dana su bile prave muke. A desilo se da sam imao ostecenje dva diskusa i pod teretom sam ih dodatno ostetio i to je dirnulo u zivac. A to sam tek vido na snimku.
Nikakvi lijekovi ti nisu dobri prije no sto uradis magnetnu rezonancu da se vidi o cemu se radi, pa tek onda terapija, i nista ti alternativci, samo ces izgubiti vrijeme sa njima, drzi se medicine samo. Ti lijekovi protiv bolova ti nisu dobri, zato sto je bol alarm da nesto nije dobro i da taj pokret ne smije sraditi, a pod lijekovima bol nestaje i onda dodatno ostecujes tkiva. ja sam asmo prvi put primio koktel injekcija, aposlije sam trpio i proslo je samo od sebe, ali zato sad velike tezine zaobilazim u sirokom luku. Ko sto je puknuti reako moras promijeniti nacin i navike koje si do sada imao, ali opet kazem prvo snimak, napamet se nemoze nista.
Probal i potpisujem, a bježi od raznih nadri doktora i travara gori su od političara, a oderi po voltarenu i normabelima pa će te i želudac boljet uz leđa
 
M

MOCO

Guest
Malo sam tražio po internetu-bolje da nisam! Yebote odma sam si našao strašne bolesti,sad me leđa bole i još me i strah.Kud god da krenem samo tumore spominju i neke degenerativne boleštine,bolje mi je bilo dok ništ nisam znao i mislio da me propuh uhvatio.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ovo je poljoprivredni forum, tak da ne mozes puno oceku+ivati od ovog foruma, jedino opet kazem da je samo ispravno da obavis pretrage i medicina ce reci svoje, a mi mozemo nagađati, a tebe i dalje boli.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
bilo kako bilo,problem je tu i nisi sam.

svašta tu može biti uzrok i dijagnoza,ali prvo doktorima i mrt pa ćeš znati šta je u pitanju,
ko što kolege navedoše.prvo mjenjaj ležaj,vježbaj istezanja,tablete samo po potrebi,toplota pomaže,čuvaj se propuha. znam kako ti je jer se tim e mučim već 10 godina,meni rekoše pod nož pa šta bude,ali ja neću i neću
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ponavljam, ako je stiska s vremenom što se tiče sjetve, košnje, baliranja i tako, ujutro voltaren i normabel i navečer prije spavanja isto...

a ako se ima vremena hodati k doktorima i čekati za te sve silne pretrage, samo daj, nebu ti škodilo...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma samo se Vi držite NORMABEL-a,i bit čete sretni ako ništa drugo i zaboravit če te na bol !
:weedman: :prayer: :mrgreen: :rolleyess:
 
A

Alen

Guest
I za koju godinu završit u popovači radi :weedman: !!!!

:supz: :finga:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Alen kaže:
I za koju godinu završit u popovači radi :weedman: !!!!

:supz: :finga:


Upravo tako... :mrgreen:

Kaže vic: Došao čovjek kod doktora i žali se da ima proljev već 5,6 dana, i doktor mu zabunom prepiše Normabel umjesto tableta za zatvaranje...
Nakon dva dana došao čovjek na kontrolu, pita ga doktor jel bolje, a čovjek: "je doktore, isto serem, samo mi je sad svejedno gdje i kako!" :mrgreen: :mrgreen:
 
A

a1s2m3i4r5

Guest
s obzirom da to traje već tjednima bilo bi dobro da odeš do svog ljekara i uradiš RTG tog dijela kičme, voltareni i diazepami samo simptomatski djeluju i znaju često prekrit prave znakove bolesti pa se ne preporučuju uzimati svojom voljom. Da traje puno duže od pola sata ujutru jasno bi upućivalo na malo ozbiljniju degenerat.bolest kičme, ovako ne vjerujem da je šta ozbiljno, barem ne još uvjek. Ljekaru na vrijeme!
 

Najnoviji postovi

Na vrh