• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bolest Aujeszkog

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Obavezno klanje može i klaonica, dezinfekcija svinjca i nakon 4 mj ponovo vađenje krvi ako je sve ok možeš prodavati svinje, može i prije ali samo u klaonicu...
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Obavezno klanje može i klaonica, dezinfekcija svinjca i nakon 4 mj ponovo vađenje krvi ako je sve ok možeš prodavati svinje, može i prije ali samo u klaonicu...

Ma ok to pise u naredbi. Mislio sam na konkretne slucajeve.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
U selu blizu mene su čovjeku otkrili bolest, sad mora sve ići na klanje, možeš sam prodati samo moraš imati potvrdu od klaonice. Al kod tog čovjeka su veterinari napravili sra... , nije im se dalo svakoj krmaći vaditi krv nego su samo jednoj vadili i baš ta bila pozitivna i ostalih 5 moralo otići u klaonicu. Kod mene su bili prije mjesec i pol zasad se nisu više nikaj javljali.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
U selu blizu mene su čovjeku otkrili bolest, sad mora sve ići na klanje, možeš sam prodati samo moraš imati potvrdu od klaonice. Al kod tog čovjeka su veterinari napravili sra... , nije im se dalo svakoj krmaći vaditi krv nego su samo jednoj vadili i baš ta bila pozitivna i ostalih 5 moralo otići u klaonicu. Kod mene su bili prije mjesec i pol zasad se nisu više nikaj javljali.

Na zalost takvih slucajeva ima jos. Ja kao vlasnik svinja si nikada to nebi dopustio. Rezultati budu za oko 10 - 14 dana. Vjerojatno je sve ok. Trazi da se izjasne.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Koliko sam čul neki dan da je zabranjeno prometovanje sa svinjama iz Sisačko -Moslavačke županije i mesnim proizvodima jedino uz strogu kontrolu izgleda da ima veze sa tom bolesti..
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Sve kontinentalne županije na granici sa BIH su pod posebnim monitoringom na BA i KSK.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Kod mene je jedna od osam bila pozitivna, uzimali bris iz nosa i nije kliconoša, samo ima antitjela na bolest, bez obzira na to morala na klanje završila u hladnjaku, nemam prometa svinja dok ponovo ne vade krv...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas mi došao veterinar,sreća pa nisam bio doma,uglavnom imam 1 ali zbilja jednu krmaču i do sada nisam uopće sa time razbijao glavu,sve što je oprasila,rješavalo se u dvorištu jer nas je puna kuća,ali nećeš više ajkula,sada ja moram za tu jednu krmaču ići u selekcijsku službu ,naručiti knjigu za promet svinja i naručiti markice o BRAĆO MOJA MILA što bi rekao Izet,pa kuda ovo vodi,ma ima da sve prasiće potamanim na crno samo 2 komada budu godišnje u evidenciji,i onda tek kada markiram tu jednu pikaču onda budu vadili krv za pretragu
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ne zoves ti njih. Doci ce oni.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
danas mi došao veterinar,sreća pa nisam bio doma,uglavnom imam 1 ali zbilja jednu krmaču i do sada nisam uopće sa time razbijao glavu,sve što je oprasila,rješavalo se u dvorištu jer nas je puna kuća,ali nećeš više ajkula,sada ja moram za tu jednu krmaču ići u selekcijsku službu ,naručiti knjigu za promet svinja i naručiti markice o BRAĆO MOJA MILA što bi rekao Izet,pa kuda ovo vodi,ma ima da sve prasiće potamanim na crno samo 2 komada budu godišnje u evidenciji,i onda tek kada markiram tu jednu pikaču onda budu vadili krv za pretragu

Kaj je još najbolje da se veterinarima neda sve te papire pisat. Prije cca mjesec dana prodali 8 odojaka, koji ih je dalje prodao u okolicu Varaždina, ljudi uzeli sebi za hraniti, kako kome treba, uglavnom moji otišli na 5 različitih adresa mi njih pomarkirali i prekupac ljepo skupio podatke od ljudi kud su otišli i mi ispisali 5 putnica i kad je stari to nosio veterinaru on se derao na njega da kaj to treba ispunjavati, da svi ionako švercaju.
 
Na vrh