• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bolest oraha

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Evo narode ! Svi sve znaju, a nitko ništa ne zna, zato i jesmo tu gdje jesmo.
Hodore, ajd ti meni fakat dođi izmjeriti orahe i potkresati iih, vidiš što ljudi govore:icon_fU:.

Bi ja, ali se bojim da ne padnem u koprive...:(whew):
A ljudi bi rekli da imas najveci orah u Europi, a mozda i sire....:(giggle):
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Možda, Ja do sada viši nisam vidio. Možda da zovem novinare. Ma ne... Nema šanse, neće oni na moju zemlju. Osim ak ne plate dobro.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma koja Gupceva lipa, Giga ima orah:D:
Da vidis turizma, odmah bi se i kopriva rijesio.
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ma kakva lipa:D: Ovaj je orah iz porodice gigantus:icon_weed: Nemam badave takav nik. A li nije to sve što je kod mene veliko.:(giggle):

Jedino me brine, ak bude puno snijega, mnoge će mi se gornje mrtve grane polomit, pa možda onda više ne bu tak velik. Ali bi mogel i dalje biti rekorder.
 

markone

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
41
Orah se orezuje u proljeće - kada krenu kolati sokovi u deblu,
znači kraj 4. i početak 5 mjeseca

i u ljeto - sredina 6. mjeseca -rezidba u zeleno

poslje toga se orah ne orezuje,
a pogotovo ne pred zimu jer više nema vremena zaliječiti rane,
jer se sokovi povlače prema dolje!
 

slavonac34

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
15
To uopce nije tocno...orah se orezuje kada opadne lisce,znaci u jesen jer on tada miruje,a u proljece se smije orezivati samo sitno korigirati jesenjsku rezidbu!I netreba se bojati orezati orah misleci da ce on slabije roditi,naprotiv kad se oreze i da mu se svjetlosti on ce bolje roditi!
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
To uopce nije tocno...orah se orezuje kada opadne lisce,znaci u jesen jer on tada miruje,a u proljece se smije orezivati samo sitno korigirati jesenjsku rezidbu!I netreba se bojati orezati orah misleci da ce on slabije roditi,naprotiv kad se oreze i da mu se svjetlosti on ce bolje roditi!

prvi put čujem da se orah orezuje u jesen iz vlastitog iskustva preporučio bi zelenu u 6 mjesecu ali može i u proljeće, baš ću probat za vikend orezat jednog da vidim kako će se rane ponašati
 

Najnoviji postovi

Na vrh