• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ako ili jel može biti isplativa investicija Bourgoin? Hmm
Još uvijek drži cijenu, pogotovo 3 ili 4 redni.!
Možda da se uloži u sušaru i silos, kaj pruža mogućnost više.!
Kako nebi bilo isplativo, ako imas prostor za susenje neces morat davat novce za susaru. Danas su rijetki oni koji imaju svoju susaru doma. 😁
Ima puno vise posla i gubitka vremena ali je povoljnije nego u zrnu.
 

Mifu

Novi član
Tu od
23 Lis 2020
Poruka
14
Pozdrav svima, nov sam korisnik na forumu. Radim pomalo poljoprivredu kao dodatni posao. Prije 8 godina sam uzeo starog Belarusa 552 i sada sam nabavio '79 Bourgoin GM30. Zamolio bih da ukoliko netko posjeduje korisničke upute i katog dijelova da mi je javi.

Unaprijed hvala!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Teško da ćeš ti to naći . A i koji će ti vrag.
 

Mifu

Novi član
Tu od
23 Lis 2020
Poruka
14
Pozdrav Savoris, hvala na javljanju. Ma ima par stvari koje na beraču ne rade treba, a smatram da bih s uputama i katalogom dobio brže i bolje razumjevanje stroja. Prodavatelj neke stvari nije nikada koristio, npr ne rade kočnice, a i pogonski zupčanik centralnog elevatora zna preskakati kao da jedna ladica negdje zapinje i sl.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa i takve stvari ti ne pišu u priručnicima . Bio bi ti odgovor da središ kočnice i zamijeniš lance i ladice.

Ladice vidi šta i gdje zapinje pa otkloni problem . Raskači pogonski lanac pa okreći ručno da bolje registruješ problem.

A kočnice što se tiče hidraulike odgovara ti sve od nekog zetora . Sva četiri nova cilindra nisu više od 100e.
 

Mifu

Novi član
Tu od
23 Lis 2020
Poruka
14
Tnx. Budem pogledao. Sutra ga vozim doma cca 20km, možda završim u vijestima ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma samo polako . I ja rijetko koristim kočnice ali kada treba nezamjenjiva je.
 

Mifu

Novi član
Tu od
23 Lis 2020
Poruka
14
Sve je prošlo ok s prijevozom. Nedjelja 8 sati ujutro. Trebalo mi je dva i pol sata za 20km (vozio sam s trećim gasom, ne maks), uočio sam pad brzine na uzbrdicama. Isprobao sam ga na kukuruzu kraj kuće, sve radi ali pogon nema snage za kretanje. Berač je propao možda 10 cm. Prodavatelj kaže da zamijenim filtere hidraulike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Normalno je da pumpa kompezuje litražu za pritisak i pri opterećenjima uspori . Ali i to ima svoje granice.
A ako je pumpa ili hidro motor pogona u lošem stanju onda je to drastično usporavanje i kilavo kretanje.

Pretpostavljam da si pri branju prešaltao mjenjač u drugu brzinu ?
Ili čak i prvu ako si u brdu ili terenu gdje propadaju točkovi.
 

Mifu

Novi član
Tu od
23 Lis 2020
Poruka
14
Znači sporiji prijenos, ručka desno kod ulaza u gornjem položaju i mjenjač kod volana naprijed nazad malo od neutrala, ali kotači se ne vrte.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Jel zna netko kak se ponasa GX300 u berbi? Kotaci mi djeluju dosta siroko pa mi se cini da gazi 4 red.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ako je dobro posijano onda ne.. Susjed ima trorednog i ima problem s tim, dvoredni ja puno lakse tj radi manje štete
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako je sijano na 75 i ispoštovani markeri onda ide bez problema.
A ako je na 70 i stisnusta sijačica i još ako bude strane nedaj bože , samo uzmeš pištolj i ubiješ se jer brati sigurno nećeš.
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Zdravo svima, nov sam na forumu potrebna mi je pomoc, imam burgoni gm3 i dosta problema ali uglavnom sa radnim stolom tj komusacima staju nmg da oljuste krecem se kao puz po njivi jedva da ide, pa imam pitanje za Savoris-a kako uspeva kod tebe da oljusti sto obore 4 reda kad meni 3 reda nmz da proguta.. Jeste mi odlicno rodilo ali zaglavljuje mi radni sto cim krenem malo brze u redove hidro motor sam kupio nov jer su bile sumnje na njega ali slicni problemi.. Moze neka pomoc, hvala unapred
Dali imaš nokte na valjcima ,ako nemaš stavljaj ,ja imam isto gm 3 i imo sam istih problema svako malo štopanje komušača brao sam ko puž,a sad drugom skoro najbrže
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Ako je sijano na 75 i ispoštovani markeri onda ide bez problema.
A ako je na 70 i stisnusta sijačica i još ako bude strane nedaj bože , samo uzmeš pištolj i ubiješ se jer brati sigurno nećeš.
Ide i na 70 a na nagnutim terenima berem samo sa doljnje strane
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Koje su mogucnosti oko rjesavanja toga gazenja, jel svi siju na 70. Ako su redovi na hederu 80. Mozda stavljanje uzih guma ? 🤔
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jedino pravo rješenje je ugradnja četvrtog reda. Sa užim gumama bi dobio samo par cm što je opet nedovoljno.
Nije problem samo širina guma nego i cijelog trupa.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Mislis da bi to onda na 70 bila nemoguca misija ? Ako me oko ne vara gx300 i 400 su isti samo je u tome hederu razlika. Ocito bas fali taj 4 red 😩
 

Najnoviji postovi

Na vrh