• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Branson Traktori za vocare i vinogradare

  • Temu pokrenuo Jadranko
  • Datum prvog posta
J

Jadranko

Guest
evo danas bas gledam na netu i pronadjem ovaj traktor
za njega mogu reci da je za mene 100 puta bolji od tome vinkovica.
kad kazem bolji mislim na to kako je moderno napravit i izgleda puno
kvalitetnije od tome,eurowolfa i drugih.
evo stavit cu par slika pa i vi osudite da li je tako.
preveo sam sa njemackog pa tako da ako nesto fali,,,sorry
CIJENA 8400 eura puno ili malo sta kazete.
cijena je bez pdv u njemackoj.pa sad ono posto je novi taj tomo ili hittrac ili kak se vec zove.??
karakteristike:

duz mm 2692
sir mm 1124
visina mm 2316
raspon kotaca mm 1500
visina od zemlje mm 305
tezina kg 845
opterecenje po osovini
vorne mm 540
hinten mm 1450
dozvoljena opterecenje
kg 1700
Motor
Hersteller Kukje
Modell A1000N2
Einspritzung Indirekt
Leistung ps / u/min 21/2600
kw / u/mi 15,3/2600
Zylinderzahl 3
Hubraum ccm 1058
upravljac hidraulicni
gume
vorne 6.00 - 12 - 4PR
hinten 9.50 - 16 - 6PR
mjenjac saltanje
naprijed 6
nazada 2
max brzina km/h 15
max. moc dizanja kg 750
Pumpenleistung l/min 31,4
kardan
nazad u/min 540/960
U sredini u/min 2500
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Traktor lijepo izgleda, sa koje su njgove karakteristike u oranju, frezanju i u trasportu?
Mislim da se sa Tomo Vinkovićem nemože uspoređivati, jer po kostrukciji više izgleda kao oni traktori koji se prodaju za košnju po malim pakovima.Sumljam da može frezat sa frezom od 120cm na cca 15-20 cm, a kamoli vući veće terete,pa nije za uspoređivati sa Tv!!
 
J

Jadranko

Guest
zbalija4 kaže:
Traktor lijepo izgleda, sa koje su njgove karakteristike u oranju, frezanju i u trasportu?
Mislim da se sa Tomo Vinkovićem nemože uspoređivati, jer po kostrukciji više izgleda kao oni traktori koji se prodaju za košnju po malim pakovima.Sumljam da može frezat sa frezom od 120cm na cca 15-20 cm, a kamoli vući veće terete,pa nije za uspoređivati sa Tv!!
ma da nas narod je naucio na tomu i to je to.
sve novo sto se pojavi na trzistu nevalja..
ma okej ali koji tomo moze frezati 120 cm ??
nijedan. a vidis ja mogu sa isekijem od 15 konja ravno 100 cm sirine da frezam i to nozevi potonu do kraja.
ali necemo sad se prepirati kao svaki puta nego ja onako ovo je mercedes naspram tome koji ti bez
obzira na servo na volanu razbije ruke itd itd itd .....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Jadranko kaže:
ma da nas narod je naucio na tomu i to je to.
sve novo sto se pojavi na trzistu nevalja..
ma okej ali koji tomo moze frezati 120 cm ??
nijedan. a vidis ja mogu sa isekijem od 15 konja ravno 100 cm sirine da frezam i to nozevi potonu do kraja.
ali necemo sad se prepirati kao svaki puta nego ja onako ovo je mercedes naspram tome koji ti bez
obzira na servo na volanu razbije ruke itd itd itd ....

Tomo od 30 ks ima frezi širine 120 cm i freza na nekih 15 do 20cm je ju ja imam doma za sojeg, ako neželiš da ti istrga ruke uzmi sa servo upravljačem, druga stvar što su ljudi bili škrti pa su uzimali sa mehaničkim upravljačem.
Pogledaj malo po stranicama na forumu od Tomo Vinkoviča i viditi čete TV 730s sa servo upravljače, da dalje ne raspravljamo o upravljaču!
 
J

Jadranko

Guest
zbalija4 kaže:
Jadranko kaže:
ma da nas narod je naucio na tomu i to je to.
sve novo sto se pojavi na trzistu nevalja..
ma okej ali koji tomo moze frezati 120 cm ??
nijedan. a vidis ja mogu sa isekijem od 15 konja ravno 100 cm sirine da frezam i to nozevi potonu do kraja.
ali necemo sad se prepirati kao svaki puta nego ja onako ovo je mercedes naspram tome koji ti bez
obzira na servo na volanu razbije ruke itd itd itd ....

Tomo od 30 ks ima frezi širine 120 cm i freza na nekih 15 do 20cm je ju ja imam doma za sojeg, ako neželiš da ti istrga ruke uzmi sa servo upravljačem, druga stvar što su ljudi bili škrti pa su uzimali sa mehaničkim upravljačem.
Pogledaj malo po stranicama na forumu od Tomo Vinkoviča i viditi čete TV 730s sa servo upravljače, da dalje ne raspravljamo o upravljaču!
okej sve pet..
ali koliko kosta takav traktor ajde molim te ?????
koliko????
mi ovdje govorimo o 8400 eura za traktor od 21 konja
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Traktor je 1981g.,model TV 730s.
Takav rabljeni u dobrom stanju skoro dođe malo manje od cijene tog traktora!
 
J

Jadranko

Guest
zbalija4 kaže:
Traktor je 1981g.,model TV 730s.
Takav rabljeni u dobrom stanju skoro dođe malo manje od cijene tog traktora!

a jooj pa ja mislio ti pricas o novom tomi vinkovicu
tek sad nemam sta vise komentirati o TV
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
mislim daje ovo puno bolji proizvod od tome i ostalih poluproizvoda,,,samo daje veci broj brzina
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Movi ti dođe sa servo upravljačem i 30 ks cca 10000 Eura,a s tobo se slaže da ljudi kod nas nežele prihvatiti nešto novo na tržištu! Ali to je ipak po kostrukciji više kosilica nego traktor, onaj veći model izgleda već malom traktoru!
 
A

Alen

Guest
Neželim se svađati. Ako ti kažeš da sa 15 ks frezaš 120 cm onda ok..... Pa ljudi moji sve je moguče..... Samo pogledajte automobilsku industriju. Za primjer uzimam običan motor 1400 kubika i 70 ks koji je rađen pred 20 godina i ovaj 1400 kubika i 100 ks današnje proizvodnje. Tu nešto gadno nevalja.... Mislim valja ali usporedimo li kvalitetu i trajnost..... Nemože biti isto ako je blok motora ostao isti godinama a samo se promjer klipa širio. Evo vam samo primjer zastave 750 i juga 45 koji je imao isti motor samo veči promjer klipa. Juga si zaklao za jedno veće malo žešće vožnje a fiću baš i nisi mogao..... Malo glupa usporedba ali primjera radi.

Zaključak..... Htio bih vidjeti te nove traktore koji sa 15 ks frezaju 120 cm i mog TV 818 koji sa 18 ks freza sa 80 cm kako če izgledati taj novi nakon 18 godina sa po 500 sati godišnje od toga 300 samo frezanja i koliko če imati generalki nakon toliko sati. Moj tomo ima oko 8000 rs u 18 godina i niti jednom nije motor diran. Rađene su samo sitnice (stavljen alternator od juga) ali to je bolest svih TV-a.....

NHF
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Alen kaže:
Zaključak..... Htio bih vidjeti te nove traktore koji sa 15 ks frezaju 120 cm i mog TV 818 koji sa 18 ks freza sa 80 cm kako če izgledati taj novi nakon 18 godina sa po 500 sati godišnje od toga 300 samo frezanja i koliko če imati generalki nakon toliko sati. Moj tomo ima oko 8000 rs u 18 godina i niti jednom nije motor diran. Rađene su samo sitnice (stavljen alternator od juga) ali to je bolest svih TV-a.....

NHF

Slažem se sa vama, i ja bi želio vidjeti taj traktor da godišnje pofreza samo 50 rh i ukupno sa ostalim poslovima odradi nekih 500 rh, kako će izgledati samo za 5 g., a mislim da za 10 ili 15 godina da neće na njemu biti ni t orginalno od traktora.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Baš je lep dok je nov! Lepo radi i lepo videti šta ume ovaj mali stroj!
Na svakom snimku, samo se vozaju napred nazad,,,malo u krug itd...baš moćno!!!
Onaj na drugom snimku...he he... tovari piljevinu,,,da je pjesak, zemlja, đubre...prevrnuo bi se!!!
Kad skida utovarivač, i odkopčava creva hidraulike...malo vise ulja izcuri od dozvoljenog!A da to je mašina 21 veka,,,pa tako treba!!! Kod mog tomice 1-2 kapi,posle 18godina rada! A kad onaj tip vraća creva od hidraulike na drugom snimku(obratite pažnju) nemože da vrati,,,he he he,,, taj deo su isekli...pazi NOVO al već zajebava,,,šta će kad se malo zaprlja?
A prednji točkovi mi se izuzetno sviđaju,,,ako uđe u razor ili neku rupu,,,a kamoli da radi nešto po šumi,,,slomi će se,,,tako mi jadno i bedno izgledaju!!!
Treba kupiti deci, da se vozikaju po ravnom drumu,da se nebi zajebavo stalno puniti akumulatore na autićima!!!
A ja ću voziti i raditi ozbiljnije poslove sa ovim mojim,,,nikakvim,,,slabim,,,ružnim,,,bučnim itd ...TOMO VINKOVIĆ-em!
Treba ih vezati sajlom,,,pa ko koga odvuče...
Jadranko - nek si mi ti živ i zdrav...al ovo je moje mišljenje!

Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Alen kaže:
Za primjer uzimam običan motor 1400 kubika i 70 ks koji je rađen pred 20 godina i ovaj 1400 kubika i 100 ks današnje proizvodnje. Tu nešto gadno nevalja.... Mislim valja ali usporedimo li kvalitetu i trajnost..... Nemože biti isto ako je blok motora ostao isti godinama a samo se promjer klipa širio.
NHF

Ali zaboravljaš da se na veću snagu stavljaju i jači ležajevi, radilica, klipnjača i sl.
Primjer: Znam za Fiat punta mk1 1.4l turbo motor (133KS) koji je prešao više od 300 000km a da nije radit ništa osim turbine iako je to jako rijedak slučaj jer su baš ta auta PREizganjana.

Tako da ti priča nedrži vodu, jer u ono vrijeme nisu mogli toliko opteretit(nabrijat) motor, zbog tolerancije same proizvodnje istog, i zbog te tolerancije su nam danas potrebna sintetička ulja. Istina da su prije motori išli nešto duže ali... Idu i danas uz redovno i pošteno održavanje. Danas ih stišću i euro norme tako da nema više motora od 3000 kubika i 100KS u autu.
Danas je povećana iskoristivost motora, što je dovelo i do puno drugih dobrih stvari (ubrzanje, potrošnja, bla, bla), što ondašnja auta nisu imala.
(Ne)kvalitetu u južine 45 netreba dirat, jer zna se kakav je bio, malo malo generalna.
 
B

Bobo

Guest
Gledam ove trektore, i na mogu pobjeci dojmu da su to rebrandirani kineski traktori...
 
J

Jadranko

Guest
MA OKEJ MOMCI SVE JE PET:
Ali dajte i njima priliku da se pokazu.
vidit cemo za 10 god sta ce biti na trzistu.
vidit cete kakve ce se sve promjene desiti.
nece vise taj mocni tomo biti NO.1
nece zato sto vec 20 i vise godine prave jedno te isto.
nema napredka u dizajnu ili sta ja znam cemu.
kao i imt vec 50 god isti traktor.
pa to je vec smijesno.
iz drugih zemalja dolaze ljepsi moderniji kompaktniji i vi kazete SRANJE NEVALJA NISTA.
a niste ni probali..
ali eto kazem treba cekat samo da vrijeme pokaze svoje.
pozz JOE :D
 
G

GROF

Guest
poštovanje forumašima najboljeg poljoprivrednog foruma!., poseban pozdrav jadranku!!!


...ovaj traktorić ča si postavil jadranko., ma lip je., ali traktor ni njemačke proizvodnje., jer da ga je švaba napravil bil bi bez štojera najmanje =15.000,00 ojra!., a iz priloženog se vidi da je kinez., pa čast kinezima!., dobri su i poznati su po; kineskom zidu, riži, brus-liju,..., znam da ima još., a to je izmedju ostalog da su dobri kopiratori., a nešto što znači kopirat - preslikat., znači ni orginal, ni nešto dobro, ni to to!.-., to je plagijat, klon,...

...a ča se tiče IMT-ea., imt je., pa sa pravom bi se moglo reć odličan traktor., a sama reč traktor sve i kaže., traktor ni za šminku, udobnost, liskanje i tako to., u svakom slučaju traktor na svakom imanju mora bit dobar i poslušan radnik., a nažalost mi svi., pa i proizvodjači traktora imt-ea., rade isto, sada slabije kvalitete..., ali od motike ni nego motika, ma kako ona bila lipa mora se; saginjat, kopat, i udarat sa motikom ko vrag po svojoj mami., i svi bižidu od motike., ...a kako kaže stari narod kodmene u mojoj liki., ni kruva bez motike!..., tako da motika nam treba od prije rodjenja krista i tu se nima što doradjivat., samo se minjadu na motici težaci...

a., traktor., ovaj ili onaj., imt., ko traktor ima sve ča jednom čoviku treba., istina i bog!., uvik se da malo nadodat koje kakove opreme., istina i bog!., oprema i košta., ...e sada naš dragi, vridni član jadranko kaže - piše da su ljudi škrti kad nedadu više novac., ...svaki od nas je škrtac i škot kad nima., a naravno kad ima., e onda je svaki od nas galantan i kul..., kad čovika cijeniš po lovi i obleki., to je grozota 21 stoljeća...

a., traktor tome., da taj mali div je naš., i kada bi ljudi rekli da valja i da nevalja., koliko novčića toliko i glazbe!!!., napominjem da je tomica od 18 ks., bez pdv-ea oko =6.000,00 ojra., a more lako frezat i frezom od 120 cm., vozit terete na prikolici bez problema 2000 kg., a težak je oko 700 kg bez utega na kotačima., i stvarno mislim da sam ovim sve rekal..., a naravno kako kaže naš vridni forumaš i ljubitelj kineza., a na to ima i apsolutno pravo da ljubi koga oće., ki ni škrt od kulaka - seljaka., za više novac more dobit i te kakov traktor tomu, da se čovik iznenadi ča ovi naši "popaljeni" inžinjeri moredu napravit., jer nažalost toliko toga ima napravljenog ča ni ugljedalo svetlo dana., a moj narode da vidite nebi mogli verovat da je to naš hrvat napravil., ali o tome po tome...

...ja volim tomice., igram loto., a žena mi je obećala kupit pravi traktor za vozit po selu i ić po prelu!!!., i to; "džonija" od neki 80 ks... nek komšije - susjedi vididu da se ima!., pitate se zač džonija., e pa moja žena je slavonka., ja sam slavonski zet!., i niš drugo osim strojčuge nedolazi u obzir !...

dragi forumašu jadranko., molim te ko dragog boga!., nemoj se ljutit.,/imaš i nato pravo jer smo mi demokratska zemlja/., nego želim ti svako dobro u ovoj novoj gospodnjoj godini., uz zdravlje, sriću, blagostanje i božji blagoslov., kako tebi, tako i tvojoj predivnoj maladoj obitelji!., i dok nezaboravim., a to je; novog malog kineza., mislim na traktorić!., SRETNO!!!
 
S

strongboy

Guest
joooj ljudi kako se vi svadjateee :lol: .ma stvar je tako jednostavna.ja imam TV420 evo za mesec dana ce napuniti 22 godine i ucice u 23 ;) ,bez ikakvih defekta.traktorom sam se posteno naradio.jas sam pre-pre zadovoljan.e sada...da bi neko bio zadovoljan sa nekim kinezom trebalo bi proci isto ..bar 20tak godina.hocu samo da kazem da ne treba da se potcenjuje nesto sto jos nije dobilo priliku da se pokaze i dokaze.opet sdruge strane, taj buduci vlasnik tog japanca ili kineza,neprestano prica kako tomica ne valja,kako je zastareo, kako ne vredi,istovremeno velicajuci tog novog traktora u koga verujem da i sam sumnja kako ce se pokazati tokom dugogodisnje eksploatacije.pa da zavrsim ;) .vlasnici tomica:ne podcenjujte druge traktore jer nemate iskustva snjim.a ti vlasnice japanca ili kineza,ne osporuj kvalitet tome vinkovica ,jer je on dokazan i vise nego dovoljno.ja sam makedonac pa nemam potrebe da velicam hrvatski traktor.al jednostavno kvalitet tomice je fakt pred kojim i bogovi sute,a kamo li neki mali japanac,a jos vise vlasnik koji ce doprva raditi i sticati iskustva snjim. ;) .ljepi pozdrav.
 
B

Bobo

Guest
U potpunosti se slazem s ovime sto je strongboy napisao... Davnih dana sam imao svojevrsni katalog za Tomu Vinkovica i negdje sam ga izgubio... Traktor se po zeji sastavljao i to je bilo nesto izvanredno pogotovo za ono doba. neki proizvodjaci dan-danas imaju sistem, imas ono sto imas i suti, iako ti ne treba...

Bilo je 2-3 vrste sjedala na izboru, hidraulik je bio neki jaci i slabiji, motor koji oces, hidraulik ili mehanicki volan, sistem kopcanja prikljucaka 2 ili 3 vrste... Nema sto nije bilo tamo ponudjeno...

Ak se mene pita koji imam vrlo malo (nikakvo) iskustvo s TV traktorima, za ozbiljniji rad im svakako treba hidraulik volan, i bolji auspuh a sve ostalo je u redu.

Strongboy, sto je JE. Tomica je izdrzao 20 godina, kao i vecina malih traktora iz tog doba, a u uputama od mog 549 pise da je vjek trajanja traktora 7 godina, naravno da se s njim radi kako je zamisljen, 1 000 sati godisnje, a gdje je jos 13 koje radi van tvornickih preporuka?

Sumnjam da je TV projektiran da radi dok je svjeta i vjeka, ali vrlo su izdrzljivi, mali, okretni, kompaktni, svestrani, isto ko i ovi mali kinezi, ili sto vec jesu.

TajBranson traktor ce izdrzati 7 godina i nece biti za vise nista, bas kako je napravljen da radi... Pogotovo s prednjim utovarivacem.
 
A

Alen

Guest
U rijetkim situacijama mi je baš potreban hidraulični volan..... Da me krivo neshvatite nekažem da nije dobro ga imati, naprotiv, koristan je ali meni mogu reči i netreba. Naučio sam sa tomom raditi bez pol muke u oranju,frezanju..... Mali se praktički sam okreče..... Jedino kod drljanja bi mi trebao hidraulični volan jer je jebeno ali to malo radim pa izguram i bez njega ;)

Znači nekudim kineza ali sad opet je tu u pitanju trajnost i kvaliteta.

Za primjer vozio sam bogecov massey i za 10-ak dana sam vozio JD-a 105 ks..... Znači traktori u rangu sa ks ali razlika nebo i zemlja.... Bogecov massey nema kerefeka i puno elektronike -sistem sjedi i vozi- dobra stara mehanika.....
A JD je bio pun elektronike.....i kud god pogledaš tipkice.... imao je 500 rs i dva servisa zbog rikavanja elektronike.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh