• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pa ja ili sam ćorav ili ... kod mene se još nisu počeli ljuskati pupovi, zato još kalkuliram sa špricanjem
dosad se nisam ni jedne godine zezno, valjda neću ove

jesu nabubrili ali ljuskice su još čvrste
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Ima li smisla to prskanje jedan dan pred kišu?! Postiže li se kakav efekt ili kiša to sapere sve?

Ima, itekako. A ako uslijede baš dugotrajne i izrazito obilne kiše - onda treba još jednom ponoviti...
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Isti sastav kao i Signum. Samo što u Bellisu ima nešto malo manje boskalida (252 g./kg naspram 267 g./kg.) nego u Signumu, ali i skoro duplo više piraklostrobina nego u Signumu (128 g/kg naspram 67 g/kg). Cijena u BiH za pakiranje od 100 gr. kreće se od 14 do 15,5 KM, a mislim kako je cijena velikog pakiranja od 800 gr. 100 KM. Izgleda kako je ovo puno bolja opcija za kupit od Signuma, jer i cijena mi se čini boljom a i kemijski sastav mu je jači od Signuma (skoro duplo više piraklostrobina).
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Isti sastav kao i Signum. Samo što u Bellisu ima nešto malo manje boskalida (252 g./kg naspram 267 g./kg.) nego u Signumu, ali i skoro duplo više piraklostrobina nego u Signumu (128 g/kg naspram 67 g/kg). Cijena u BiH za pakiranje od 100 gr. kreće se od 14 do 15,5 KM, a mislim kako je cijena velikog pakiranja od 800 gr. 100 KM. Izgleda kako je ovo puno bolja opcija za kupit od Signuma, jer i cijena mi se čini boljom a i kemijski sastav mu je jači od Signuma (skoro duplo više piraklostrobina).
A ima li ga u prodaji u Hr?
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
E to ti ne znam. Mada vidim na Basf.hr kako ga imaju u ponudi pa mi se nekako čini logičnim da bi trebao biti i u hr. Samo u novije vrijeme kod nas u Hercegovinu sve više na tržište dolaze proizvodi basf.rs (Srbija), koji je puno jeftiniji nego basf.hr, navodno u Srbiji je puno manji pdv-e na zaštitna sredstva nego u Hrvatskoj.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
pozdrav!

postoji li mogućnost da se na grani breskve stare 7-8 godina potjera rast pupova?naime, pretpostavljam da je zbog nepravilnog orezivanja ista ogoljela i izbijaju joj samo na vrhovima mlade grane
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
pozdrav...susjed mi prije par godina posadio breskvik, ove jeseni nije bacio NPK pa me pita da li mu je sad kasno baciti, ili preporučate nešto drugo.....šta je najpametnije mu odgovoriti.......
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nije kasno,NPK 0:20:30 i Kan pomješati,ja idem s 3X15 i u 5 mj Kan.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Svekrva je posadila breskvu iz kostice, izrasla u veliku lijepu breskvu, pretprosle godine imala prvi rod-ogromne super velike plodove..
prosle godinu je rodila slabije...
i sad vidim suha-sve grancice suhe, sumnjam da ce potjerati nove...sta joj se desilo??
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Svekrva je posadila breskvu iz kostice, izrasla u veliku lijepu breskvu, pretprosle godine imala prvi rod-ogromne super velike plodove..
prosle godinu je rodila slabije...
i sad vidim suha-sve grancice suhe, sumnjam da ce potjerati nove...sta joj se desilo??

moguće da se smrznula...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Juče obavljeno i treće prskanju u breskvama. Išao Dodin 0.12%. Nadam se da će biti malo lijepog i sunčanog vremena.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Ja uvijek idem najprije bakrom 1 - 2 puta (ovisno o količini i učestalosti kiše), a onda 1 - 3 puta ili chromodinom ili ciramom ili daconylom ili delanom sve do crvenog cvjetnog pupa pred samo otvaranje cvjetova (broj tretiranja isto isključivo ovisi o kiši). S tim da nastojim svako tretiranje obaviti PRIJE očekivane kiše...
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Inače ovo godine skoro da nije pala kiša od pucanja pupova do početka cvatnje. Stvarno rijedak slučaj ovdje kod nas u Hercegovini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh