• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Briketi od piljevine

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
http://www.upslike.net/image/86zfF
ovo je drvarica sto je napravita od te bio mase
ovo je bila dosta lijepa bio masa
inace cijene su nize za bio masu od 110 do 120kn ali dosta gora roba od ove sto sam ja imo
pa tak da je nisam htio dat ispod te cijene
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
To je na panju ili sa vasim radovima.?
Sjeca i kirija vaša?
Jel se smije znat kupac?
nezz tocno na sta mislis..
a ak mislis ovo : to je sumarija posjekla i izvadila sebi masu nisam ja rusio
tu sam trebo radit drva za ogrijev al nisam radi blata pa sam sve vuko van ekipazom i napravio 50m drva i ostalo samljeo..

zorane imas PM..
 
Posljednje uređivanje:

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Da ne trolam drugu temu, stavljam ovdje...
Osušio sam svoje brikete koje sam izradio od loze, granja od obrezivanja voćaka, oraha, divljih trešanja... Kore drveta koja je ostala od kslanja. Granje drobio na drobilicu i zatim još pocekičao. Smjesu sam još dodatno modificirao, igrao se s omjerima i veličinom mljevene piljevine te samom tehnikom močenja piljevine. Na kraju ispalo jako dobro. Briketi su izrađeni od te miješane piljevine i mokrog papira i kartona u omjeru 3:1.
S tim da i jedno i drugo prije spajanja u jednu smjesu, posebno izmiksam s vodom i pustim da se dobro napije vode. Kasu zmiksam ko čokolino.
Briketi su Fi 100 dužina 21cm (suhe mjere).
Mokri teže cca1300g, suhi 650g.
Kalup (4 komada), tiskani su s 20t hidrauličnom dizalicom. U 1h napravim 20komada. Tvrdi su jako.
Gore dosta dugo od (1.5 do 2 sata) i pretvore se u uzarene kugle. S tim da ih natrgam na trecine.
Evo slika (tek sam ih počeo koristiti, pa mi tehnika kurenja s njima nije najbolja...)
Video:
Lp
 

Prilozi

  • IMG_20220403_095228.jpg
    IMG_20220403_095228.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20220403_095306.jpg
    IMG_20220403_095306.jpg
    16.6 KB · Pregleda: 18
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh