• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brza push/pull spojnica hidraulike

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Zna li netko gdje kupiti ovakvu spojnicu za priključke?
Ova stara curi i kada priključak nije spojen pa bi to volio zamjeniti, a jedino sam našao u Trgo Agenciji za 330 kn/kom što mi je poprilično skupo pa možda netko zna gdje ima jeftinije?

F5152194_S_1_web.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Imaš to u svakoj trgovini dijelovima za traktore, i nije skupa. Jedino što zna stvarat problem je različiti proizvođač muškog naspram ženskog priključka...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Dečki, ne čitate kaj čovjek pita. On traži push-pull, a ne običnu žensku spojnicu.

Pogledaj pri Rosi-ja. Pri njemu znaju biti jeftinije.

A kaj ju nemreš rastaviti i zamijeniti O-ringe?
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dečki, ne čitate kaj čovjek pita. On traži push-pull, a ne običnu žensku spojnicu.

Pogledaj pri Rosi-ja. Pri njemu znaju biti jeftinije.

A kaj ju nemreš rastaviti i zamijeniti O-ringe?
a kakva je to da su dečki dali krivi odgovor ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U push-pull samo utakneš muški dio,a kod ove obične moraš prvo rukom osloboditi kuglice...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je to razlog da je preko 3x skuplja neka im ,

nisam znao za umakanje , ali izvuč se može svaka bez da se pomakne prsten , samo se mora ktome montirati
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja upravo s izvlačenjem nisam zadovoljan. Svaki put moram sa odvijačem ili nečim plosnatim pritisnuti prsten da se oslobode kuglice.
Kaj to nije moglo biti napravljeno da funkcionira kao na priključcima za stlačeni zrak?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
iako te baš ne razumijem mislim da je ključna riječ stlačeni a ulje se neda stalčiti .
kad je spojka pod pritiskom teško se ukapča

hellboy152 , do ventila koji tebi propušta se obično dolazi od strane navojne rupe na spojki
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Ne moze se niti na svakoj obicnoj zenskoj spojnici samo izvuci, mora biti tako napravljena. Znam jer imam obje vrste na nekim prikljuccima za utovarivac.

Ova vrsta push-pull se moze spojiti i kada ostane tlak jer ima kao neku vrstu rasteretnog ventila koji ispusti taj tlak kroz malu rupicu na samoj spojnici u trenutku ukapcanja.
Kada skinem spojnicu dolje onda sa straznje strane vidim unutra kako to izgleda ali ne mogu ju rastaviti da vidim gdje i zasto tocno curi ulje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
može se izvuči ali mora biti pričvrščena na prsten kojeg treba pomaknuti ,,,i mora biti na crijevu ,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja upravo s izvlačenjem nisam zadovoljan. Svaki put moram sa odvijačem ili nečim plosnatim pritisnuti prsten da se oslobode kuglice.
Kaj to nije moglo biti napravljeno da funkcionira kao na priključcima za stlačeni zrak?

iako te baš ne razumijem mislim da je ključna riječ stlačeni a ulje se neda stalčiti .
kad je spojka pod pritiskom teško se ukapča

hellboy152 , do ventila koji tebi propušta se obično dolazi od strane navojne rupe na spojki

može se izvuči ali mora biti pričvrščena na prsten kojeg treba pomaknuti ,,,i mora biti na crijevu ,

Muči me taj prsten kojega i ti spominješ, odnosno njegova izvedba. Kod zamjene npr. manomtra za pumpanje guma s mlaznicom za ispuhivanje ne trban nikakav dodatni alat, samo ruke. No hidraulično crijevo traktorskog priključka ne mogu odvojiti ako nemam neki predmet sličan odvijaču kojim pomaknem klizni prsten. Problem je kaj je taj prsten između muškog i kućišta ženskog konektora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Đizus :icon_eek::icon_eek: a ja sam se s svojima natrkaval po ormaru i djelil ih šakom i kapom kome je trebal baš takav i kome nije trebal.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Na prvoj stranici ima link gdje košta 330 kn, a to je dosta manje od 100 eura.
Mene zanima jel ima negdje da je manje i od 330 kn, ili da ima netko tko je to rastavio pa da to podijeli sa nama.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Teško ti dat sad tih 330kn kaj nije cjeli svjet.Daš novce,pretrpiš i imaš,sve ostalo je drž-nedaj..
Nit je 330kn neznam kakvi novac u pitanju ako se gleda da je namjena za traktor s kojim zarađuješ..
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Problem je što je to 4 komada za zamjenit, a to je već nisu mali novci. Barem ne meni.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za 4 komada nisu mali novci..
Možeš i obične spojnice stavit valjda,dođu te jeftinije,jedino možda treba reducir kakov..
Takve spojnice su i na našim Claas-u,isto smo 2 komada stavili obične..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja sam skinuo te brze i stavio obične na proximu. Curila brza spojka jedna, zamijenio servis, opet curila ja stavio obične. I sad obična opet curi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh