• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brza push/pull spojnica hidraulike

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nitko se nije dotaknul problema koji mene muči. Jel postoji neki način za otpojiti crijevo samo golim rukama (eventualno u rukavicama)? :icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Prikaži sliku spojnica na traktoru. Ovak na pamet je teško bilo kaj reći.
Nego, kaj to želiš otpojiti i kad? Jel problem i pri spajanju ili samo pri otpajanju?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Na Proximi crijevo samo gurnem u spojnicu,a kad hoću otpojiti,žensku spojnicu odostraga samo pritisnem,i muška iskoči. Na Majoru je bio stari tip spojnice,i trebalo je rukom pomaknuti onaj prsten,a bio je unutra neki jaki feder,i to me stalno zezalo,pogotovo kad je bio zakopčan plug,pa ne možeš doći blizu...
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Vjerojatno ti ostane pod tlakom pa zato ne mozes pomaknuti rukom taj prsten. Pokusaj ugasiti traktor, povuci rucicu od tog izvoda u oba smjera pa pokusaj ponovno.
Tako meni bude na utovarivacu i zato mi se puno vise svida ovaj push-pull sistem.
Ako i dalje ne ide lagano, onda je jednostavno opruga tog prstena prejaka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Žensku spojnicu fiksirajte sa njenim prstenom i spojite ju na gumeno crijevo da spojnica može napred natrag kod spajanja samo gurate muški dio unutra a kod otpajanja samo iščupate (ako zaboravite iščupa se sama bez štete) tak imam na 560 i radi bez greške dva desetlječa. Znam Puknuti da nije po struci i čekam tvoj stručni komentar :(emo):.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Za 4 komada nisu mali novci..
Možeš i obične spojnice stavit valjda,dođu te jeftinije,jedino možda treba reducir kakov..
Takve spojnice su i na našim Claas-u,isto smo 2 komada stavili obične..

Brza push/pull je namijenjena nedaj bože da se sa priključnm strojem nešto desi (zapali ,prekrene ,otkopča...) a spojnice (hidraulika )prikopčane da se one same otkopčaju a crijeva i sve ostalo ostane čitavo.

Nitko se nije dotaknul problema koji mene muči. Jel postoji neki način za otpojiti crijevo samo golim rukama (eventualno u rukavicama)? :icon_scratch:

Da kod mene na Holandu su upravo takove spojnice. Za uštekati samo gurnem spojnicu sa jednom rukom aza otpojiti samo potegnem za crijevo ili lajtung i ona samo iskoči iz drugog dijela i to je to.
Iwanho jel zadovoljan sa odgovorom?????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Brza push/pull je namijenjena nedaj bože da se sa priključnm strojem nešto desi (zapali ,prekrene ,otkopča...) a spojnice (hidraulika )prikopčane da se one same otkopčaju a crijeva i sve ostalo ostane čitavo.

To se meni jednom dogodilo,zaboravio sam otkopčati crijevo od hidrolifta na RD,krene polako traktorom,kad nešto lupi otraga, paker valjak u zraku,Rd stoji okomito... I sam se čudim kako nije puklo crijevo ili spojnica...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prikaži sliku spojnica na traktoru. Ovak na pamet je teško bilo kaj reći.
Nego, kaj to želiš otpojiti i kad? Jel problem i pri spajanju ili samo pri otpajanju?


Brza push/pull je namijenjena nedaj bože da se sa priključnm strojem nešto desi (zapali ,prekrene ,otkopča...) a spojnice (hidraulika )prikopčane da se one same otkopčaju a crijeva i sve ostalo ostane čitavo.

Da kod mene na Holandu su upravo takove spojnice. Za uštekati samo gurnem spojnicu sa jednom rukom aza otpojiti samo potegnem za crijevo ili lajtung i ona samo iskoči iz drugog dijela i to je to.
Iwanho jel zadovoljan sa odgovorom?????

Stavil sam u privitak sliku koju imam. Otvor je nažalost pokriven kapicom.
Problem je samo s izvlaćenjem. Nikad nisam probal samo potegnuti i isčupati "na silu" kao što navodi @jlukaci7. Bum probal, jedino ne znam koliko jako treba cuknuti. Ako je tako, onda je to super. Jako sam zahvalan. :icon_thumright::drink::icon_pray:
Ako je kod mene slučajno drukčije pa nebu išlo kak je opisano, bum poslikal spojnicu bez kapice.
 

Prilozi

  • WP_20160503_16_23_50_Pro.jpg
    WP_20160503_16_23_50_Pro.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 108

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
To je isto push-pull spojnica (ova koja meni treba).
Samo uhvatis za crijevo i povuces van. Ne sad bas kao da cupas biku rep ali treba povuci.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Razumijem da Ti kao "velecasni" imas potrebu to napomenuti ali to nema bas nikakve veze sa spojnicom.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Tako je, push pull spojnice ne uzimaju vrijeme prilikom iskopčavanja, otkopčaš priključak, i samo kreneš traktorom, automatski skoči vani crijeva...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Stavil sam u privitak sliku koju imam. Otvor je nažalost pokriven kapicom.
Problem je samo s izvlaćenjem. Nikad nisam probal samo potegnuti i isčupati "na silu" kao što navodi @jlukaci7. Bum probal, jedino ne znam koliko jako treba cuknuti. Ako je tako, onda je to super. Jako sam zahvalan. :icon_thumright::drink::icon_pray:
Ako je kod mene slučajno drukčije pa nebu išlo kak je opisano, bum poslikal spojnicu bez kapice.
Mislim da nebu išlo jer nije ugrađena (ako vidim dobro) da bi radila u obje strane.
Onaj dio spojnice koji vučeš rukom bi moral biti ugrađen da je čvrsto vezan za limariju traktora.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ja uopče ne otkopčavam priključke. Tak da mi to uopče ne oduzima vrijeme. :icon_pray:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Iwanho, a koji dio ti pritišćeš šarafcigerom da bi mogel isključiti?
Koliko po sliki vidim, ovaj vanjski prsten nije pomičan, već je samo pomičan unutarnji dio.
Kak uštekavaš spojnicu? Samo gurneš utikač ili kak drugač?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Moja pretpostavka je da on taj unutarnji prsten stisne odvijačem i tako oslobodi kuglice, a to bi isto postignuo da samo povuče crijevo van.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravo tak kak je napisal kolega @hellboy152. S obzirom na to da prsten treba malo jače pritisnuti, pomognem si na način da prvo pritisnem crijevo unutra (kao kod spajanja) i onda odvijačem pritisnem unutarnji prsten. Na taj način se crijevo prije oslobodi nego ga prsten ponovno stisne.

Muha,
ženski dio je prišrafljen na karoseriju traktora.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nek povuce samo pa ce vidit sta je harmonija u radu [emoji1]

Imam osjecaj da se jos lakse iscupa ako se prvo stisne pa onda naglo povuce.

A svaka barem malo zaslini kad se ukopcava i iskopcava. Tko to ne zeli nek si kupi posudice za sakupljanje ulja. Kostaju barem koliko i prikljucak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Iwanho, i te tvoje su povuci-potegni. Samo probaj na trzaj povući utikač van. Buš videl da ide. Jednaka sila treba u oba smjera, samo je lakše prištekavati jer se nesvjesno osloniš na nju cijelim tijelom.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bum probal kad bum ponovno imal malčer gore. Na njemu je dvoradni cilindar. Još uvijek nisam na čisto kak funkcionira ventil za dvoradni cilindar. Pošto na ventilu imam tri položaja (1 smjer-mirovanje-drugi smjer), pretpostavljam da jedna spojnica uvijek ostane pod pritiskom. Ili je u položaju mirovanja otvoren povrat ulja? Pretpostavljam da nije, jer se onda ne bi mogel koristiti za kipanje. Nemam kiperice pa nisam niti isprobal.

Slinjenje rješavam tak da ispod spojnice stavim krpu da se ne cijedi po farbi. Kad je izvađena još krpom poberem ulje unutar spojnice i zatvorim kapicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh