• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brza push/pull spojnica hidraulike

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Kad raskapčiš malčer, ugasi motor, te pomakni ručicu u jedan pa drugi položaj. Tak buš rasteretil tlak "zarobljenog" ulja. Onda bi trebalo iti lagano.
To ti je već i Hellboy rekel.
Isto vrijedi i za klasične spojnice s pomičnim prstenom.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
301
Dok sam trazio po internetu te prikljucke na stranicama proizvodaca se moze pronaci kolicina ulja koju spojnica prolije prilikom iskapcanja. Mislim da je bila rijec oko 2-3 ml.
Kako ti je NEWHOLLAND rekao, dobro je prvo stisnuti crijevo unutra da se oslobodi tlak i onda se samo trzne nazad i ona sama iskoci.
A sto se dvosmjernog cilindra tice, kada povuces rucicu iz stanja mirovanja u jedan smjer onda ti je jedna spojnica pod tlakom, a druga otvorena za povrat ulja. Kada povuces rucicu u drugu stranu onda je obrnuto. Jdan ventil se uvijek prvo otvori pa onda drugi pocne pustati tlak tako da ako je samo jedno crijevo spojeno (jednoradni cilindar kod kiperice) moras polako pomicati rucicu da vidis da ti se prikolica spusta, a da se pritom ne cuje sigurnosni ventil (odnosno da ne nabija tlak u drugu spojnicu).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam isprobal isčupati spojnicu. Super funkcionira.
Još jedanput najljepše zahvaljujem :drink: :icon_pray: svima koji su zaslužni da je jednoj mojoj muki došel kraj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Čudno mi je kaj ti to nije prije palo na pamet :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak bi mu palo na pamet nešto na silu vuč van a na starom traktoru je navlačio kožicu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad nisam siguran u postupak koji bi trebal primijeniti, onda ga ne primjenjujem. Je ziheraški, ali bolje da malo patim, nego puno platim (eventualno). :(rofl):
Sad također ne bum probaval isčupati pod pritiskom. Uvijek onak kak sam dobil savjet od ZJ-a. Zgasim traktor i ručicu u jedan kraj pa u drugi. Tek nakon toga izvlaćenje crijeva. :icon_e_biggrin:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
A kako se rasterećuje crijeva kod kojih sistem radi đojstikom sa elektroventilima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Isto tak kak i mehanički sustav: ugasiš motor, a ostaviš kontakt i klimaš palicu u svim smjerovima, da se svi ventili (odnosno sve 4 špule) otvore i rasterete sustav.
Ili pak imaš onaj brzospojni blok, koji razdvaja crijeva pod tlakom.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Koliko ja vidim ovo je muška tebi treba ženska
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
To je spojnica koja se može spajati pod tlakom. Nekad davno takavtip su imale IMT prikolice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Imaš kod Ferenčaka ako ti navoj paše. Ako nema on ima toga koje kud za kupiti.

Ja bi htel upoznati čoveka koji je rukom mogel takvu spojku pod tlakom zašarafiti, a bogme i odšarafiti.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
HAHA Dobar si
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Pod tlakom ne mora uvijek značiti 200 bara, već možda 10...20, a tu ne vidim problem otpuštanja.
Takve su spojke bile davno na traktorskim prednjim utovarivačima (onima s jednoradnim cilindrima i jednom cijevi) i kad se isti otkvači, da bi se rama zaržala u položaju na nogama, odspoji se ovakva spojnica i ostane zarobljeno ulje koje to drži. S Pioneer spojnicom to nije moguće bez pipe.
No, nema veze. Kaj god da napišem, uvijek bu netko našel prigovor.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Gospodo, pomogli ste mi, i mislim da sam riješio situaciju. Danas dolazi ženska spojnica na navoj, pa bismo vidli
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Pod tlakom ne mora uvijek značiti 200 bara, već možda 10...20, a tu ne vidim problem otpuštanja
Ovo nije prigovor, več samo kometar da si nebi neko zamislil da se more na visokim tlakovima......
Po mojem su te spojke prošlost, valjda su ih zato u večini slučajeva svi izbacili (gubljenje vremena) jer i ovu kaj se treba pritisnuti isto možeš pod malim tlakom spojiti i otpojiti. Onu malu za zrak bez brige rešiš na 10 bara, ova je malo veča pa vjerujem da ide i na 20.
Kak god bilo veči tlak se može zarobiti šarafljem, a ako je još i mogučnost ključ gore staviti.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh