• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brzine kojim se balira

  • Temu pokrenuo paorcina
  • Datum prvog posta

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
evo šta u mene piše na presi za udarce , pošto neznam odvratni jezik neka neko protumači
image044p.jpg

Ako me zezaš, nek' ti bude, za ostale koji neznaju 80 udaraca bata u minuti :?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ma ne zezam te nego nemam pojma njemački , neznam jeli optimalno 80 ili maksimalno ili minimalno , jednostavno neznam šta piše
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma ne zezam te nego nemam pojma njemački , neznam jeli optimalno 80 ili maksimalno ili minimalno , jednostavno neznam šta piše

to ti je isto ko kad zec udara zečicu samo podijeliš cifru sa 10 :rolfer::rolfer:
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
ma ne zezam te nego nemam pojma njemački , neznam jeli optimalno 80 ili maksimalno ili minimalno , jednostavno neznam šta piše

Sorry, 80 udaraca bata u minuti, kad radi.. Na nekima piše od-do, a to ovisi o sijenu/slami (Zob max, ječam min, sijeno između) :gitarist:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja sam juce baliro na parceli ispoceka sam iso brzinom normalnog hoda a kad je vec prigrijalo otac je trco za mnom kad je pregledo petljace
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ujak sa Ursus-om C-360 i Claas Markant 50---ovisi kolko mase ima ali ono 4-5 spora nekda prva brza---ursus-u je prva brza između 4 i 5 spore tj. 5 spora mu je brža od prve pa u tim brzinama balira,a koliko udaraca ima bat to neznam:!:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja to ovako

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2LbLPscQgnY[/YT]

i pun gas je uvijek
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
neznam,malo mi blesavo ovo što je netko spominjo za okretaje... 1,500= 540 obrtaja kardana?! Kak onda Claas Celtis i Renault Ceres imaju 540 obrtaja cca,na 2200 obrtaja motora?! normalno,na klasično prebačenoj brzini vratila...
tak da mi neide pod kapu ovo na IMT-u 1,500 il kolko već = 540? a znam da IMT nema baš neko "turbo" vratilo,kao npr Massey
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Imt 539 i welger 45, 2 ili 3 spora, pri 1100 okretaja motora.. taj gas mi je uvijek i nikad mi ne treba veci, samo po potrebi mjenjam ove dvije brzine..
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
neznam,malo mi blesavo ovo što je netko spominjo za okretaje... 1,500= 540 obrtaja kardana?! Kak onda Claas Celtis i Renault Ceres imaju 540 obrtaja cca,na 2200 obrtaja motora?! normalno,na klasično prebačenoj brzini vratila...
tak da mi neide pod kapu ovo na IMT-u 1,500 il kolko već = 540? a znam da IMT nema baš neko "turbo" vratilo,kao npr Massey

Nemaju samo Claas-i takav , kardan.
Svi zetori, večina ursusa, jd , sdf imaju tak kardan na 2000- 2200 okr. motora, neki fiati čak i na većim okretajima. to i je neki standard.

kakvo turbo vratilo, neki amaterski naziv ili ?
Imt je napravljen po mf licenci, to svi znaju, a prenos 1500=540, 2200= 720 okr., dolazi od samog Maseya, u biti od orginala na kojem je imt 533, 539 napravljen , koji se negdje proizvodio prije nekih 50 godina,
a tada je pogon na remenicu imao veliku ulogu, malčeri , rotobrane i balirke u ovakvom obliku nisu postojale.
Ukratko tadašnji zahtjevi i neke karakteristike tadašnjih Perkins motora su uvjetovale takav prijenosni odnos.
Druga je stvar što imt nije ništa bitno mijenjao već 30 godina,
pa nam to danas stvara probleme, jer dolaze drugačiji strojevi s pogonom na Kardan - pto.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Nemaju samo Claas-i takav , kardan.
Svi zetori, večina ursusa, jd , sdf imaju tak kardan na 2000- 2200 okr. motora, neki fiati čak i na većim okretajima. to i je neki standard.

kakvo turbo vratilo, neki amaterski naziv ili ?
Imt je napravljen po mf licenci, to svi znaju, a prenos 1500=540, 2200= 720 okr., dolazi od samog Maseya, u biti od orginala na kojem je imt 533, 539 napravljen , koji se negdje proizvodio prije nekih 50 godina,
a tada je pogon na remenicu imao veliku ulogu, malčeri , rotobrane i balirke u ovakvom obliku nisu postojale.
Ukratko tadašnji zahtjevi i neke karakteristike tadašnjih Perkins motora su uvjetovale takav prijenosni odnos.
Druga je stvar što imt nije ništa bitno mijenjao već 30 godina,
pa nam to danas stvara probleme, jer dolaze drugačiji strojevi s pogonom na Kardan - pto.

Znam,da...ja sam samo kao primjer naveo Claas-a,Renaulta...

A ovo "Turbo" vratilo je amaterski,moj naziv,koji mi je pao odjednom u glavu :p:p
Ali kolko sam ja tjeral te IMT-e,nijedan nije baš imo prebrzo nešto vratilo u odnosu na Masseya...il se meni to čini.. A vozim traktore više od 30 godina... Neznam...možda ja griješim u procijeni

Doduše..i ova tema ode u stranu,kao i sve druge....
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Kad se vec spominje kardan na IMT-u moramo pojasniti jednu stvar.

533,539,540,543,549,558 imaju direktan izvod kardana sto cereci 1500 okretaja motora 540 okretaja kardana, 2200 okretaja motora 720 okretaja kardana.

560 i svi veci IMT traktori imaju 540 okreraja kardana tek pri 2200 okretaja motora jer nemaju direktnu osovinu na izvodu, vec jedan reduktor koji usporava kardan kako bi se pri 540 okretaja ostvario veci moment pri radu s tezim strojevima. Ako cemo iskreno, 560 i balirka nemaju sto traziti skupa, em spor kardan, em neokretan, em veliki potrosac u tom poslu...
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kad se vec spominje kardan na IMT-u moramo pojasniti jednu stvar.

533,539,540,543,549,558 imaju direktan izvod kardana sto cereci 1500 okretaja motora 540 okretaja kardana, 2200 okretaja motora 720 okretaja kardana.

560 i svi veci IMT traktori imaju 540 okreraja kardana tek pri 2200 okretaja motora jer nemaju direktnu osovinu na izvodu, vec jedan reduktor koji usporava kardan kako bi se pri 540 okretaja ostvario veci moment pri radu s tezim strojevima. Ako cemo iskreno, 560 i balirka nemaju sto traziti skupa, em spor kardan, em neokretan, em veliki potrosac u tom poslu...

Ak je tak,kaj Bobo veli,onda je,jer vidim da je on stari IMT-ovac... Možda moja procijena brzine vratila kod Massey i IMT-a nije baš bila dobra :cry:

A 560 nije bio dobar ni za jednoredni berač SIP-Tornado 35,koji sam prodo davnih godina.... to je ruke potrgalo i potrošilo lože (dok se je još smjelo vozit) na cijeli dan... A kamoli za obrtaje balirke...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Kad se vec spominje kardan na IMT-u moramo pojasniti jednu stvar.

533,539,540,543,549,558 imaju direktan izvod kardana sto cereci 1500 okretaja motora 540 okretaja kardana, 2200 okretaja motora 720 okretaja kardana.

560 i svi veci IMT traktori imaju 540 okreraja kardana tek pri 2200 okretaja motora jer nemaju direktnu osovinu na izvodu, vec jedan reduktor koji usporava kardan kako bi se pri 540 okretaja ostvario veci moment pri radu s tezim strojevima. Ako cemo iskreno, 560 i balirka nemaju sto traziti skupa, em spor kardan, em neokretan, em veliki potrosac u tom poslu...

Na to sam mislio, samo sam ja jako skratio.

gomahers , ne griješiš u procjeni , nek je stvar u tome kojeg si vozio , mislim s kojom vrstom kardana.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
gomahers , ne griješiš u procjeni , nek je stvar u tome kojeg si vozio , mislim s kojom vrstom kardana.

Hebga,nisam baš neki IMT-ovac... Imal sam nekad 560 i taj mi je odneso godine i živaca i novaca! A novog kupio :mad:
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
kod mene zetor 5011 i internacional 445d brzina 1 ili 2 brza ovisno o otkosu spore nikad ne koristim
 

Najnoviji postovi

Na vrh