• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Freza i motika, višekratno. Ne špricam. Gdje je bilo puno rozgi dugo nije bilo drača, ali po plešima je bilo.
I ja tak delam..ali ove godine katastrofa..U sijanju..kiša..kiša..kiša,tri puta motikom dosđival.I opet..kiša..Nicanje nikakvo,odmah žutile i sušile se mlade biljke.Na 300 čhv,ako bude 50 tikvi..A drač..da ti nepričam.sad sam ga trimerom skratil iznad tikvi..A sjeme Gleisdorf,i neki hybrid.Šprical s Humastarom,drinom..ali nikaj..i šečer na kraju..tuča..Nezapamčena godina..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jutrošnja fotka. Većina lišća se vužgalo i osušilo i del rozgi je suhi. Pomalo prebiram one kaj su na suhoj rozgi i peteljka im više nije zelena. Košice na sunce, a ostatak svinjama. Odnos težine suhih i mokrih još uvijek nije zadovoljavajući, ali se popravlja. Lani je u prosjeku bil 0,58.


"Sijamski blizanci" su nažalost strunuli na njivi.
 

Pegas

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
12
Pozdrav ekipa, ove godine sam doživio potpuni debakl što se tiče buča, ambrozija je napravila dar mar i uništila cijeli usjev. Na kraju je toliko prerasla da sam sa trimerom ju pokušao zaustaviti ali bezuspješno. Postoji li način da tu ambroziju ubuduće zaustavim na neki način, očito frezanje i košnja ne pomažu. Unaprijed Hvala na odgovoru
 

ksenći

Novi član
Tu od
29 Svi 2023
Poruka
1
Pozdrav uzgajivaći buča
Trebam hitno savjet ako ima koja dobra duša da pomogne🙂
Ove godine smo prvi puta posadili buče golice ali su nas snašle sve nepogode...prvo poplava...pa tuča i na kraju suša😔
Urod je mali ...premalo ..neisplativo..za kombajn a možda previše za ruke s obzirom na to da o tome neznamo puno bolje rečeno ništa🙈.Zato vam se obračam ako može savjet kako ih najjednostavnije oprati i na kraju sušiti....vadim ih usisavačam.
Hvala😊
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,244
U Sloveniji se prije mogao kupiti centium, mi smo njega koristili bas za bundeve. Nznm dal ga jos ima ili se moze cak i kod.nas kupiti...
 

MakisaKZZ

Član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
60
Pozdrav bucari.Kad krecete sa sjetvom?Vrijeme je sad top ali najavljuju znatno nize temp.Nisam pametan da li da krenem ili pricekam praznik rada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh