• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm..stvarno sam zagrijan za prizvodnju ulja , hobi ..

zapravo to več traje godinama , nadam se realizaciji druge godine .

zanima me ulje , znači donesem npr 100 kila koštica , koliko treba vremena da se to preradi?
I da li su to stvarno ulje od mojih koštica ili je to kao s zamjenom pšenice u brašno ?
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

ne znam za ostale, ali kod tkalca imas klupicu na koju sjednes i pratis svoje kostice od pocetka do kraja

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i to je bez obira na količine ..kaj ako donesem 30 kila koštica '
i koliko traje prerada ?
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Ja bi rekao da traje nekih 45 minuta,po presi,a u presu ide maximalno 30 kila,ali bolje je presati po 25 kila,nisam nikad tocno mijerio vrijeme,ali tako bi nekako trebalo biti
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
kolko je cijena prerade ulja
Bilo je 5-6kn po kili, a mislim da ni sad nebu nešt skuple.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Ja bi rekao da traje nekih 45 minuta,po presi,a u presu ide maximalno 30 kila,ali bolje je presati po 25 kila,nisam nikad tocno mijerio vrijeme,ali tako bi nekako trebalo biti
Oko 1-1:20h ali izgleda kraće kad ide kružni proces pa se stalno vrti posel. Dok se jedne melju, druge se miješaju, treće se peku, četvrte se tiskaju i tak u krug.
@puknuti, možeš ti mijenjati, ali ti je tu pušiona, bolje je svoje tiskat.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goran64

Novi član
Tu od
24 Ruj 2016
Poruka
15
Pozdrav forumašima,jučer sam zval Bumbara za boce,veli 5.50 kn boca sa čepom,gdje vi ostali kupujete boce i kak flaširate,plastika ili staklo,kaj je bolje??
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Pa bumbar je uvijek bil najbolji sa svojom cijenom. Ja sam uzimal u grami u čk okrugle zelene od litre i sa plastičnim čepom su mi bile cca 3,5kn, a od pol litre sam uzimal kockaste i te su bile sa čepom oko 6kn kom.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Re: Buče bundeve

Ima tko suhe kostice za prodati?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
Imate u SLO uljaru u Podplatu kod Rog.slatine,preša čisto ulje bez dodavanja bijelog ulja.Uljara se zove Bajsova oljarna,ima stranicu na fejsu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znaš li možda kolika je cijena prerade za standardno ulje (70 %), a kolika bez dodatka bijelog ulja?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Ista ti je cijena, ide po kilaži koštice, samo kaj se vreme prženja produžuje, a ako želiš hladno prešanje onda ti je 10-12kn kila obrade.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kawasaki,
jasno mi je da se vrijeme prerade produžuje. Upravo zato sam mislil da je skuplje. Uljarima vjerojatno nije svejedno koliko prerade na sat. Kad bi imali za preradu veće količine bez bijelog ulja vjerujem da bi digli cijenu.

emiksa,
hvala lijepa. Cijena je kao i kod nas ako imaš za pune preše (višekratnik 25). No ako imaš npr. 32 kg, to je za dvije preše, znači 40 eura. Kod nas bi bilo 26 eura (1 eur=7,5 kn)
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Kamo ćete prodati suhe bučine koštice?

Prošle godine sam prodao uljari Središće ob Dravi ali više ne odkupljuju, vele da imaju previše ... :-(
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Iwanho, nije im isto, ali to kaj ušparaju vremenski na mješanom tiskaju, to izgube na čistom i u globalu ti isto dođe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh