• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

kduh

Novi član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
13
Re: Buče bundeve

Kod nas (Slovenija) je cijena 2,6€/kg. Vrlo težko ga je i po toj cijeni prodati...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kod nas (Slovenija) je cijena 2,6€/kg. Vrlo težko ga je i po toj cijeni prodati...

Čakovečki mlinovi otkupljuju po 16 kn/kg
Evo ostvaruje se ono kaj sam pred nekih mj dana pisal. Tikvi je bilo zasađeno ko blata, prinosi su dosta dobri i opet smo poljoprivrednici sami sebi srušili cijenu!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Aurelius

Novi član
Tu od
20 Svi 2016
Poruka
8
Re: Buče bundeve

A koja sorta je u pitanju, mada kak god pogledaš, to je puno premalo za tu površinu. Jesi možda pretjeral sa dušikom? Tad vole otić u meso, a koštice bude jako malo, pošto veliš da su bile ljepe debele?!

Fala ti na odgovoru.

Bil je Gleisdorfer, nikaj posebnoga.
Previse dusika? Dobile su KAN, ja bi prije rekao premalo, tesko da je bilo previse. Usput, zemlja sama po sebi je odlicna, jedna od najboljih u kraju.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Moguće i da je kaj drugo bil uzrok, ali kak velim, i po vlastitom iskustvu a i po pričanju ljudi koji sade, višak dušik je u večini slučajeva uzročnik debelih plodova, a malo koštice. Zato se i preporuča u tikve ići sa smanjenim udjelom dušika, a povečanim udjelom P i K, a tek u dohrani ubacit kan. Dobro je i prije cvatnje špricat sa borom zbog jače oplodnje i lakše zadrži cvijet, dolazi do manjeg odbacivanja.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Evo ostvaruje se ono kaj sam pred nekih mj dana pisal. Tikvi je bilo zasađeno ko blata, prinosi su dosta dobri i opet smo poljoprivrednici sami sebi srušili cijenu!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Istina, u mojem kraju ima jako puno zasađenih tikvi, znam puno ljudi koji su zasadili a nemaju ni ralicu za zgrtanje a ni sušaru sa sušenje pa ni kombajn, direktno su prodali mokre koštice.

Čakovečki mlinovi su prije branja držali cijenu od 30 kn/kg a sad 16 kn budući da su svi spustili
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Čk mlinovi su prošlu godinu kupovali iz poljske po nekih 20kn s pdvom kilu dok je kod nas bilo po 35-40kn. To mi rekao pajdo koji je svako malo na granici pa je videl šlepere pune đambo vreči koštica, a i pričal je sa vozačima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

goran64

Novi član
Tu od
24 Ruj 2016
Poruka
15
u subotu pobrali tikve,u nedelju oprali pa stavili na sušenje,nadamo se samo dobrom vremu da se osuše,sušimo na terasi na ceradama,dal je to ok
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Pa recimo da je ok, sam kaj se vole zaljepit na ceradu pa se skine zelena opna koja je bitna za boju ulja.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

goran64

Novi član
Tu od
24 Ruj 2016
Poruka
15
na čemu je onda najbolje sušiti,i ako ko zna koja je cijena ako se neosi nekom na sušenje,ko ima sušaru
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Ja sam si složio mreže od rabica fasadnog i na tome sušil. Uhvate se i tu, ali sa nekom tankom granom od ispod lagano "tuckaš" i ljepše se odpuste.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

goran64

Novi član
Tu od
24 Ruj 2016
Poruka
15
fala.malo nam je sad to problem jer sušimo na terasi a ima puno pa bi trebalo i puno okvira,al da znamo kak za drugu godinu
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Budem ti poslikal moje, pa da okvirno znaš kak izraditi!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ja sam napravio 5 okvira 2x1 m i to mi je jedva dosta a posijana jedna ral. Ne slažemo na debelo dok se malo ne osuše.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

lijepe se za podloge kada na njima ima sluzi jer nisu dobro oprane

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

goran64

Novi član
Tu od
24 Ruj 2016
Poruka
15
Počeli smo sušiti u ponedeljak na ceradama,miješali po par puta na dan,i do subote su suhe,malo su se ljepile al jako malo i to sam prvi dan,druge godine budemo na okvirima,al čujem da se svima lijepe bar taj prvi dan ili dva
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Svako ko ne vjeruje ili smatra da dobro pere, neka si sam napravi pokus,, dvije tri litre koščica neka opere potpuno površno , dvje tri litre naka opere kvalitetno , s obzirom na pokus i nekoliko puta više nego što sam smatra da je dovoljno ,,,,, nakon toga neka iskreno napiše rezultate pokusa ,,, DOBRO OPRANA KOŠČICA SE NEĆE SKORO NIŠTA SLJEPITI ,,,svako ne kvalitetno pranje ljepi koščice , pa i nekoliko puta produžuje vrijeme sušenja što je najveći problem kod prirodnog sušenja a naročito kod vlažnijih jesenski dana ,,, nemojte biti ljeni u pranju , to vam se višestruko osvećuje.
 

goran64

Novi član
Tu od
24 Ruj 2016
Poruka
15
Naše koštice suhe,ukupno smo vagnuli 203 kg,koliko se može očekivati ulja od toga??
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Cca 150litri ako ideš 4-1, znači na 4kg koštice litra bjelog suncokretovog u prženju!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh