• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Kupljeno ih je dosta za smilje okopavat u bosni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Gledam malo po oglasnicima sušare u praone za koštice. Dosta je slaba ponuda. Kakve praone su bolje sa jednim ili dva bubnja i sušare na drva ili lož ulje ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Pa sve kaj sam videl dosad su bile na jedan bubanj. Naj bitnije je kod njih da ti ne ogule košticu kod pranja jer u pravilu ovojnica daje ulju specifičnu boju. Sušaru na plin ili ložu gledaj jer tu možeš fino regulirati temperaturu sušenja! Možeš ju i doma napraviti ako imaš materijala, nije neko špansko selo!
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Je zna neko nekog majstora koji radi praone i susare za kostice, ili nekog ko prodaje svoje ?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
i mene isto zanima kakva ce bit cijena i gdje je do sada bilo najpovoljnije ?

Ima tko na području zagorja da uslužno sije buče i kak se kreču cijene tih usluga ?
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
dečki i cure pozdrav
zna li netko kak napraviti sušaru za koštice
imam panele sendvič 8 cm debele
imam rešetke od perforiranog lima 200*90
ok složim od panela ormar da u nutra ide lim perforirani i vrata složim od panela sve to nijee neki kunst al sad mi dajte tko zna savjet kak grijanje složiti unutra kaj da napravim
sve kaj na netu ima su već gotovi sklopovi sa automatikom i to je sve strašno puno love
dal bi dva obična kalorifera recimo mogla posušiti cca 100 kg mokre koštice u jednom turnusu da ih raspodijelim na šestrešetki perforiranoga lima u u takvom ormaru od panela
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da li je ko kada sijao buče sijačicom na razmak između redova 70 cm?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Naravno. Razmak između koštica oko 80 cm. Potrošnja na hektar ista kao da siješ svaki drugi red na 40 cm.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Koji su proizvođači opreme za proizvodnju koštica. Zanimaju me praona sušara i stroj za čišćenje koštica. Ima tko da to proizvodi osim prelog km i herbas ?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Može detalja malo, kak to funkvionira, kolko je kostalo, di je nabavljen materijal, može i u poruci.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Sav materijal je nabavljen večinom na otpadu pa točnu cijenu neznam, a i sve je rađeno pre dve godine. Sad ima tu nekih nedostataka ali ja posušim i stim. Ovaj plinski top mi daje previše topline, a malo vjetra trebalo bi nešto da malo više propuhuje koštice. Temp. sušenja mi je
65-70, a trebala bi biti oko 60. Uglavnom za 9-10h posušim 400 kg i za to potrošim bocu i pol plina. Sad sam sušio drugu sezonu i samo za svoje potrebe tj 3-4 sušare pa se još uhodavam
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kak često miješate dok se suše ?
A dobro sve ovisi o potrebama ja ciljam na sušaru u koju ide 1t mokrih, ispod nebi isao.
Perete ručno ili imate praonu ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Miješa se dosta često dok ne izađu iz mokroga poslije rijeđe, fali mi taj vjetar. Za sad se sve pere ručno.
Tebi za tonu treba min 5x2m
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Imam jednu u planu ici pogledat...okrugla promjera 3 metra, plinski top i nekakav ventilator 2400 okretaja u minuti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh