• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
irvine156,
krasne su ti buče. (y)
Pozna se istarska klima. Ja sam sijal par dana kasnije, ali tek se ponegdje pojavljuje pokoji cvijet. Prvo sam imal veliki problem s nicanjem, zatim je gamad dosta uništila, a zadnjih par dana su jaki pljuskovi zabili zemlju i buče su sve u blatu. :(
IMG_20200617_112628[1].jpg
 

Matac1984

Novi član
Tu od
21 Pro 2017
Poruka
13
Evo i mojih jučer slikano, prihrana prek lista sa ručnom špricom, salval definitivno moja preporuka. Jedno pitanje : planiramo ručno vadit i sušit koštice,ima koji način da si malo olakšam posel.. Usisavač il tak nekaj da to malo brže ide😉. Kolko bi mi vremenski trebalo da to spovadim pol rali je u pitanju..
 

Prilozi

  • IMG_20200620_190700.jpg
    IMG_20200620_190700.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 29

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da je u temi, kao zgodno rješenje, bil spominjan mokro suhi usisavač.
Malo prolistaj temu, sigurno buš našel to i još puno korisnih informacija. ;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mi smo radili sa usisavačem. Ide to dosta brzo. Koliko brzo ? Ovisi o količini buća i radnoj snazi.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Mi smo lani sa Rovus Viktor. To je na vodu. Inaće smo koristili mokro-suhi usisavač sa metalnom kantom, Bavaria.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vlastel,
kak ste doma zadovoljni s Rovusom, za uobičajeno usisavanje i posebno za buče?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
S vodenim usisavače, ili nekaj predelano sa onom kantom kao spremnikom?
Kanta od kupola, u poklopac izrežeš dvije rupe, jednu za cijev usisavača, a u drugu rupu crijevo od usisavača sa kojim usisavaš koštice.
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
32
Koliko su vam čiste koštice kad ih usisavate? A sigurno moraju biti dobro zrele inače se drže pa ih nemože usisivač povuči. Nisam to još isprobao iako sam vidio tu metodu prije možda isprobam ove godine.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Povuče on svega u kantu. Uzmi si one jednokratne rukavice. Ruke od buća pocrne da ih nemreš par dana oprati osim kakvom kemijom. Ne moraju biti zrele da bi ih povukao.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Ruke od buća pocrne da ih nemreš par dana oprati osim kakvom kemijom.
Tanin iz svih biljaka se lako opere limunom. Znam to jer smo obitelj stolara, a hrast pušta tanin kad su znojne ruke. Samo malo limuna protrljati u rukama i isprati sapunom
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Vlastel,
kak ste doma zadovoljni s Rovusom, za uobičajeno usisavanje i posebno za buče?
Žena je super zadovoljna, ali prvi nam je zgorel u garantnim roku.

Koliko su vam čiste koštice kad ih usisavate? A sigurno moraju biti dobro zrele inače se drže pa ih nemože usisivač povuči. Nisam to još isprobao iako sam vidio tu metodu prije možda isprobam ove godine.
Ja cijepam buče na pol, sa onim ke se nekad koruznica kravama rezala. Onda s rukom odvojim malo pulpu od buče, i oderi sauger. Kad se sauger napuni, u posudu dodam još vode, malo spromiješam, i sipam na sito od rabic mrežice. Razvućem po mrežicu, pupla se zalijepi, Košice skipam, pa još jedno pranje, opet na isti rabic, razvlačenje i kipanje na veliki rabic gde se suše.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala na informacijama. :ppozdrav:
Ak je već zgorel, sreća kaj je zgorel u garantnom roku, a ne malo kasnije kak je meni bušilica iz Lidla.
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
32
Ja cijepam buče na pol, sa onim ke se nekad koruznica kravama rezala. Onda s rukom odvojim malo pulpu od buče, i oderi sauger. Kad se sauger napuni, u posudu dodam još vode, malo spromiješam, i sipam na sito od rabic mrežice. Razvućem po mrežicu, pupla se zalijepi, Košice skipam, pa još jedno pranje, opet na isti rabic, razvlačenje i kipanje na veliki rabic gde se suše.
Ja ih na isti način režem ko i vi. Nego kakva ti je ovo rabic mreža plastična ili metalna? Jel to možda mreža za fasadu?
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Ljudi kako napreduju?
 

Prilozi

  • IMG_20200703_081200.jpg
    IMG_20200703_081200.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20200703_080854.jpg
    IMG_20200703_080854.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 31

Najnoviji postovi

Na vrh