• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Do kada nije kasno sijati bundeve?

Kroz neko (nadam se) kratko vrijeme ću posaditi po vrtu što planiram, a onda što mi ostane vrta bi posadio bundeve. Je li kasno za sadnju do početka 6. mjeseca?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Do kada nije kasno sijati bundeve?

Kroz neko (nadam se) kratko vrijeme ću posaditi po vrtu što planiram, a onda što mi ostane vrta bi posadio bundeve. Je li kasno za sadnju do početka 6. mjeseca?
U glinastoj hladnoj zemlji i ja ču sijat u 6mj.
 

Ivoo92

Novi član
Tu od
18 Svi 2021
Poruka
5
Pozdrav svima, pitanje. Da se unaprijed pripremin, s cime tretirate plamenjacu i pepelnicu?
 

MakisaKZZ

Član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
60
Pozdrav ekipa bucari.Kakvog ste misljenja za sijanje ove godine?Zemlja mi na vodi vecinom a jos ne najavljuju prestanak oborina cijeli sljedeci tjedan.Hoce bit kasno za sijanje dok se zemlja posusi?Kupio austrijsko sjeme Gleissdorf pa mi zao upropastit to ako bude kasno.Krapinsko Zagorska zupanija.lp
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Posijal sam 10. svibnja. Buju li preživjele ovu pretjeranu vlagu, bum videl idući tjedan. Kaj bu, bu.
 

MakisaKZZ

Član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
60
Posijal sam 10. svibnja. Buju li preživjele ovu pretjeranu vlagu, bum videl idući tjedan. Kaj bu, bu.
Tesko da budu.Mislim da tu bude nazalost vecina toga istrulila.prije 1.6 ja nit necu moci na zemlju kolko je toga napadalo.Kaj mislite bude to kasno?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
ja sam posijal 26.04. Na 0,6 ha zišle su 3 buće. sad ćekam da ovo stane, da mogu porotirati i ponovo posejati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Semena više nemam. Ak buju propale, moral bum nekaj skemijati. Ili kupiti novo sjeme i prefrezati, ili posijati raniju sortu kuruze pa iduće godine ne bum trebal sijati kuruzu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ovo je zbilja katastrofa vreme, sad se baš spominal sa jednim gosponom kaj idemo skupa na terapije, on je posadil 60kila i boji se da nebu niš stoga, sve mu na vodi i pliva. Inače gospon je iz Jesenja i dela baš ulje za prodaju.
 

MakisaKZZ

Član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
60
Ma uzas od vremena.Dobro da ih nisam posijal prije.Propalo bi sve a za sjeme sam dal 2000 kuna.Sad mi je dilema kad zatopli da nebu kasno.Bojim se da ne budu ostale male i zelene.Badava trud i vrijeme ak nema proizvoda.
 

MakisaKZZ

Član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
60
Pozdrav bucari?Ima jos neko da nije posijal a planira?Ja sutra i u subotu sijem.Valjda nebu kasno.Vlage ima,toplo je,jedino kaj sljedeci tjedan svasta prognoziraju.Kakvog ste misljenja?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pozdrav bucari?Ima jos neko da nije posijal a planira?Ja sutra i u subotu sijem.Valjda nebu kasno.Vlage ima,toplo je,jedino kaj sljedeci tjedan svasta prognoziraju.Kakvog ste misljenja?
Mi smo danas posijali nešta manje od pola jutra. Ako šta rodi bude za svoje potrebe. Posijali svaki red pa kak bude.
Sa čim špricati zemlju da nebu toliko korova ? Jedne godine špricao sa dual goldom, drugi put da stompom. Oba puta bezuspješno.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ima kod mene čovjek koji uvijek sije buče (doduše svinjske) nakon što pobere ječam...znači postrna sjetva...i svaku jesen se buče žute na njivi...dakle sazore...
prema tome, nije kasno!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh