• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima, znam da je vec bilo pisanja o sjetvi buca sa olt mehanickom sijacicom ali nemogu naci… uglavnom imam noviji tip sa velikom kutijom za gnoj i nabavio sam si plocice za buce, jel s njom sjetva dobro ispadne ili treba radit kakve preinake?
Ja sam malo doradio sadilicu za krumpir, umjesto tnjura dodao valjak od pneumatske sadilice ,sjedi i polako bacaj umjesto krumpira, sve super,,,
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Kaj ona ispada da se s olt msk nemre posijati kak spada? Mozda ima jos decki kaj mi budu znali dati savjet ak su radili s njom…
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ima i oni koji su zadovoljni sa njima,ali ako ima mogućnosti pneumatska je ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Probao kolega,veli da je bilo dosta loma sjemena. Poslije je montirao u svaki sijač cijev na kojeg je zaljepio grla od plastičnih boca,ali moraju biti trojica,jedan vozi traktor a dvojica hodaju kraj sijače i lagano ubacuju koštice.
Kakva trojica??Kakvo hodanje..Jedan šoferira a drugi se vozi na sijačici i ubacuje sjeme :ppozdrav: IMG_20190902_144943.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Kakva trojica??Kakvo hodanje..Jedan šoferira a drugi se vozi na sijačici i ubacuje sjeme :ppozdrav:
Trebaju trojica: jedan za volanom i za svaki red po jedan 🤭 :ROFLMAO:
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Moze mi neko dati savjet koje je najbolje sjeme da uzmem, trebal bi za 1 hektar, jel bolje ono austrijsko ili ovo rwa kaj prodaju kod nas?
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ima koja ispitana kombinacija herbicida da dobro djeluje? S cim vi spricate?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam sijal 12. svibnja. Znači, ak bu povoljno vrijeme, za tjedan dana moguprovjeriti jesu li počele izlaziti van.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Niknule prije očekivanja. Sijane su ručno u kućice. Jutros malo prošetal i pronašel nekoliko kućica bez nijedne niknute pa sam podsijal. U odnosu na prošle godine kad sam sijal krajem travnja, ove godine je nicanje fantastično. :love: U nekim kućicama ih ima puno previše, ali lakše ih prepučem (prorijedim) nego da fale. ;)
IMG_20220520_070639.jpg IMG_20220520_070657.jpg IMG_20220520_070719.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh