• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

navi8

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
32
prije tri godine sam probao, ali kao za soju... izašlo sve, počelo puštati prave listove i nestajati, samo stabljika ostala,,
e sad bi li prošlo sa pola doze 0,3l/ha u kombinaciju sa dualom 1l/ha?!!
ako je netko probao!:icon_question:
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

15.04. ali samo za probu 1 ha da se ustima sijacica i gnojivo za ostale hektre

ali je zahladilo i jos 7-10 dana definitivno nista
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam čul da se u jurjevskom tjednu buče ne sadiju. Lani to nisam znal, pa sam poslijie podsajal.
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
Ima kolega 25 kg sjemena die saat viska, ovogodisnjeg crvenog, neraspakieana vreca pa ak nekom treba na p.m.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pozz moze li mi netko reci kad je najbolje posadit buče za ulje? I jel trba zatanjurat neki umjetni gnoj? I isto tako ss kojim spricom spricat prije sjetve?
Hvala ;)
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

ako je analizom tla utvrdjeno da u zemlji ima hranjiva onda netreba, u suprotnom da, od cega ce rasti...

nismo stigli u jesen pa smo u zatvaranje zimske bacili 250kg/ha 0:20:30, sad prije par dana 250kg/ha 15:15:15, u kultivaciji 100-150kg/ha n27 i ici ce 2 folijarne prihrane jedna obicna druga s borom

prije sjetve se tjedan dana moze tretirati totalnim herbicidom ali nismo tako nikad radili, ide se nakon sjetve prije nicanja
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
nije, zahladilo je nakon sjetve i treba im dugo da izbiju van

slikano na dan mraza

5XKQL2sl.jpg


S7oDWAyl.jpg


XaSgthYl.jpg


ZSTY4VNl.jpg


vdnw9Xol.jpg
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

dual gold 1l/ha
afalon 1l/ha
kalif 0,25l/ha
nakon sjetve prije nicanja
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Re: Buče bundeve

dali netko radi folijarnu prihranu, kada, s cime i koja kolicina?

i jel ima na forumu tema vezana uz folijarnu prihranu? nisam uspio naci
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Meni je jedan kolega preporučio od Em tehnologije Valpovo Condi agro mislim da se tako zove, jel možda ko probao šta s tim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh