• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Ja sam inače izračun radil na temelju tvoje cijene od 120kn litra, pa si računaj, ovak buš možda dobil 15kn čiste love za 3kg, a v ulju 35-40kn. Jeste da treba ulje prodati i ta lova polako kapa a košticu kaj imaš lupiš u komadu i lova je na kupu, ali kome nije sila za 100kg koštice dobiš cca 500kn zarade, a u ulju cca 1200kn.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
Kak možeš dati za 120 kn ako nema niš bijelog ulja? Uz pretpostavku da je u ono po 80 kn rađeno uz dodatak 1/3 bijelog na težinu koštic, onda tvoje vrijedi 150 kn. Po drugoj strani ako možeš postići cijenu >15 kn za suhe koštice, a nemaš kupca za ulje (bez bijelog) po cijeni 150 kn, bolje se ne zafrkavati s preradom. Barem matematički tak ispada.

Mene zanima za kaj se takvo ulje bez bijeloga koristi? Koliko treba da se privikneš na tak jako ulje?

Ovisi kak računaš
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Kvalitetno ulje je uvijek samo našlo put do kupca, isto kak i kvalitetno vino, a opet imaš onih kojima je i čmrga dobra.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
Meni je ispočetka i ovo po 80 kn bilo prejako. Kasnije sam se priviknul, ali mi još uvijek ne šmeka ako ga je previše u salati. Sve mora imeti svoju meru. :icon_jook: :smile:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Istina Iwanho, mera uvijek mora biti, kak moji Međimurci znaju reći, kak pre jeli, tak pre deli!
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Mene zanima za kaj se takvo ulje bez bijeloga koristi? Koliko treba da se privikneš na tak jako ulje?

nalijem u tanjur odrezem kruha i umakanje i to onak da kruh posteno upije. plus normalno krumpir i grah salata, riza, kislo zelje, tjestenina, narezem polutrvrdi svjezi sir i prelijem ga uljem...

uzeo sam ovo sto vi zovete mjesano s bijelim ulje da probam, evo jos stoji u fizideru puna flasa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
Hvala agro,
Tvoja prva rečenica se odnosi na degustaciju. Ili u svakom obroku uz koji se jede kruh, umačeš kruh u ulje?
Za ove ostale namjene mi je prejako i ovo razrijeđeno (ako ga je previše).
Valjda nisam dobremu vajen. :(giggle):
Trebal bum se postupno privaditi (priviknuti). :icon_keel:
 

Aurelius

Novi član
Tu od
20 Svi 2016
Poruka
8
Dečki,

olje je stisnjeno, kvaliteta daleko iznad ocekivanja.

Kaj vi delate s onim ostatakom - "diskovima"?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Nahranim v jednim kotu na grabi v Hrašćanu i z 3 štape čekam v zasjedi!
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Ekipa,
Ako vam ostane nešto sjemena od sjetve, kako ga čuvate za iduču godinu ?
Meni se već drugu godinu događa da to sjeme tikve ima po sebi neke rupice .
Jel to moljac ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Moljac ti ga napada. Možeš stavit u papirnate vreće, pa u bačve i gore orahovo lišće ili potraži u poljoapotekama nekaj kaj se može stavit da ih odbija.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,861
Jeli ima netko na mom području da bi htio pobrati i otkupiti mokre koštice buče golice ?
 

Aurelius

Novi član
Tu od
20 Svi 2016
Poruka
8
Decki,

kaj bomo ovo leto, idu tikve na isto zemljo?

Imam 4 zemlje, a prslo leto je bilo:
1 - kuruza (odlicna!)
2 - tikve (odlicne!)
3 - tikve (katastrofa, ko da je bila pusta i zapravo se zemlja pocinula)
4 - tikve (isto kak i 3)

Ove parcele 3 i 4 su prosle godine bile v groznom sirku. Smije se to pospricati prije tikvi, morejo tikve na to? Dobro je zaorano bilo.

Fala na savjetima.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Za tikvu je naj bolji plodored 1-2-3, tj svake treće godine ako je moguće jer se kemija slabo koristi u njima pa već druge godine treba krvavo raditi da ostanu čiste od drača.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
A jel ima kakavo sredstvo protiv drača za tretiranje u Bučama ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Dual Gold, Clon, a za male površine dobar je i Dost, i Afalon, jer ostanu neki korovi pa je treba kopati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh