• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Ak neko ima ralicu kaj se kopča otraga na traktor na hidraulik molil bi par savjeta jel to dobro kolko se trava polegne i dal se puno buče drobe i gaze kad se s takvom tablicom dela
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pobral sam 70-ak komada kaj dajem svinjama. Prebirem one kaj imaju suho rožje i malo su omekšale. Takve bi uskoro mogle zagnjiti. Pola sam očistil, ali ima unutra još nedozrelih koštica. Pretpostavljam da buju dobro dozrele tek za 2-3 tjedna.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Jos je rano...pogotovo za kasno sijane...za jedno 2 tjedna mozda one sijane na pocetku 5 mjeseca...al sve u sve dosta su lose il ih je malo ili su sitne...

Andrija325...napravi ralicu kak imam ja...bitno da je sto teza da ju trava ne dize
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
dali je upoznat mozda tko sta treba da bi se moglo domace bucino ulje prodavati na trznicama,i po standovima od papira,sta bi trebalo jos uz obicni opg
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
84
Kako napraviti usisivač za koštice? Kao ovaj na slici, tj. zanima me kako se spaja u kanti :)
 

Prilozi

  • IMG_20160911_172816.jpg
    IMG_20160911_172816.jpg
    164.8 KB · Pregleda: 34

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Pa samo izbušiš rupe jednu za crijevo od usisavača drugu za drugo crijevo s kojim usisavaš natakneš crijeva kroz poklopac i to je to
Kanta je samo spremnik za koštice da neidu u vrećicu od usisavača
Nema tu puno mudrosti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Usisna strana ima koljeno ispod poklopca, koje "gleda" tangancijalno uz stjenku kante.
Priključak na kojeg se veže cijev usisavača bi trebal biti na sredini poklopca i niži 5...10 cm, te imati otvor bočne za 3/4 kruga u odnosu na usisno koljeno (da ne diže masu s dna).
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
84
Hvala. Možda bi usisavač za pepeo bila bolja solucija za vađenje koštica bez ikakvih prerada?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Ja sam dvije godine koristio suho-mokri usisavač Bavaria iz Kauflanda, Lidla, cca 300 kn. sada me nešto zeze, pa koristim za pepeo, i OK je, ali malo slab i spor. naravno bez filtera.
 

mhara

Novi član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
6
Radim ja.
Crna i bijela čokolada, chilli, slane, češnjak...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Pozdrav.
Koliko mogu koštice stajati kad su izvađene iz buča a da se ne peru odmah
Jel samo recimo preko noći ili možda mogu i malo duže
Čistili budemo na ruke a ne stignemo za jedan dan sve riješiti i na jednom u sušaru staviti treba nam minimum dva tri dana
Pa me zanima koliko mogu stajati
Hvala na savjetima
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nemam iskustva jer vadim koštice postupno, perem odmah i sušim na suncu kao kolega bhorv. Prognoza je lijepa i moral bum malo ubrzati. ;)

Predlažem da probaš izvaditi manju količinu (iz nekoliko buča) i ostaviti par dana. Vjerojatno bi ih bilo bolje oprati i onda čekati. Svaki dan kontroliraj jel su počele dobivati neugodan miris i došel buš do odgovora. Ako netko zna odgovor, neka ga napiše.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Pozdrav.
Koliko mogu koštice stajati kad su izvađene iz buča a da se ne peru odmah
Jel samo recimo preko noći ili možda mogu i malo duže
Čistili budemo na ruke a ne stignemo za jedan dan sve riješiti i na jednom u sušaru staviti treba nam minimum dva tri dana
Pa me zanima koliko mogu stajati
Hvala na savjetima
24 sata max ,a bolje manje
 

Najnoviji postovi

Na vrh