• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Haha dobro veliš da probam
Ograničen sam s vremenom
Kombajn mi je preskup
A složil sam sušaru di bi odjednom mogel sušiti min 500kg
Pa dok ne očistim toliko me zanima jel bi moglo stajati dva dana
Makar i oprane
Hvala ti
Onda moramo zapeti sto na vuru

ja sam danas buče del u redove sad nek budu par dana tak onda krečemo s čiščenjem
bilo bu posla
kak je loša godina bila za sad sam zadovoljan a tek kad sve očistim i posušim onda bum rekel jesam zadovoljan kak bi trebal biti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Pozdrav,
sa kakvim pločama na pneumatskoj sijete buče? Imam gaspardo 520 i lani sam sijao sa pločama 26x4,5 al nije išlo dobro. Naišao sam ovdje na podatak o 9x3.5 mm, pa prije nego kupim molio bih iskusne za savjet, i na što još pripaziti kod sijanja pneumatskom sijačicom.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Pozz. Đurek. Ovako..imamo istu mašinu. Ja sam dao napraviti ploče 9x3,5 i mogu sijati od 30 do 80 cm. Mogu ti dati kontakt čovjeka koji ti napravi..jer takve nema u trgovini. Druga stvar..moraš skinuti one male čistače zrna,a ostaviti one veće. Mali se otšarafe s križnim šrafcigerom..u protivnom koštica zapne između tih skidača,zaglavi..i skida s ploče ostale koštice. Nadam se da kužiš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Kužim, ima kod jakopica pune ploče bez rupa pa sam mislio doma bušiti. Htio bi sijati bezbrižno ko kukuruz i grah, a ne da visim iza na prozorčiću
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Kužim, ima kod jakopica pune ploče bez rupa pa sam mislio doma bušiti. Htio bi sijati bezbrižno ko kukuruz i grah, a ne da visim iza na prozorčiću
Bez problema možeš ići duplo večom brzinom od kukuruza.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
E to se traži. Znači samo ploče 9x3.5 i skinuti čistače. A da li treba na turbini odvojiti dva reda koja ne sijem i začepiti da se podtlak poveća?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Ništa ne diraš na turbini..Ja sijem sva 4 reda na 70,ili svaki drugi na 40 cm.. Nego dali možda na svojoj imaš hidr. ili automatske markire.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Vidim krenule su pripreme za sezonu. Je ima netko da sije svaki red na 70 ili 80 cm ali sa mehanickon sijacicom. Kolko rupa treba bit na situ?
I kakve susare imate ?
 

prozac

Novi član
Tu od
9 Velj 2018
Poruka
20
Sa mehaničkom sijačicom ti to neide tak jednostavno.
Maksimalno mozes sijati na 35 cm razmak od biljke do biljke svaki drugi red.
Osim hibrida on se sije u svaki red.
Rupa na situ olt mehaničke sijačice 14 i dosta sjemena troši. Najbolje je zatvoroiti svaku drugu rupu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Sa mehaničkom sijačicom ti to neide tak jednostavno.
Maksimalno mozes sijati na 35 cm razmak od biljke do biljke svaki drugi red.
Osim hibrida on se sije u svaki red.
Rupa na situ olt mehaničke sijačice 14 i dosta sjemena troši. Najbolje je zatvoroiti svaku drugu rupu.
Odkada se hibrid sije svaki red???
 

prozac

Novi član
Tu od
9 Velj 2018
Poruka
20
Sorta GLEISDORF se sije u svaki drugi red.
Hibridi poput GL RUSTIKAL ili GL OPAL se siju u svaki red. tikve.jpg
Kod nas još uvjek se sije više sorta GLEISDORF.
 

Najnoviji postovi

Na vrh