• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
košćice posuši, imal buš kaj grist preko zime...a i za noć vještica se da višak zgodnih buča otprodat...traže te žute i za koreografiju u konobama...
 

Marko0102

Novi član
Tu od
7 Velj 2022
Poruka
14
Pozdrav,
Novi sam poljoprivrednik i posadio sam za prvu godinu buču golicu. Malo sam bio zakasnio sa sadnjom jer nisam mogao na vrijeme nabaviti sjeme.
Ugl moje buče su dosta dobre kakve su u okolici jer nas je poharala kroz sezonu kiša i tuča. A imo sam i problem sa plemenjačom gdje sam čak i dobro izliječio ali nakon 3 špricanja je ipak ona pobjedila jer se susjedu sve razbolilo aa uopče nije špricao niti ništa. Slike su u prilogu. Pošto sam kasnije sadio drugi su odavno pobrali a neki tek sad beru a moje su neke još skroz zelene a neke pola žute pola zelene. Zanima me kako da ih sakupim u redove i koliko još moraju biti na polju da požute i koliko moraju stajati na polju nakon šta ih odkinem. Iako ima i dosta koje su se same od sebe otkinule.
Molim Vas pomoć.
 

Prilozi

  • IMG_7762.png
    IMG_7762.png
    161.5 KB · Pregleda: 29
  • IMG_7763.jpeg
    IMG_7763.jpeg
    70.2 KB · Pregleda: 30
  • IMG_7764.png
    IMG_7764.png
    86.5 KB · Pregleda: 30

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,687
u redove ih ideš slagat netom prije branja...moje su igrom slučaja bile na polju 11 dana složene ali nisu zatrulile...bilo je srećom suho vrijeme bez kiše pa su izdržale...rekao mi tip koji mi brao kombajnom da je prije mene brao polje gdje su bile složene 3-4 dana prije branja pa je jako puno zatrulilo...čekaš ih da što više požuti...neidu ti kiše baš u prilog ali prognoza je sad stabilizacija vremena pa ih ostavi što duže na polju...po slikama mi izgledaju još prilično nezrelo...kad požute uzmeš jednu i prerežeš pa vidiš dal je zrela ili ne...moraju se koštice odvajat od mesa prilično lagano. ako se ne odvajaju ostat će ti pola koštica na polju...jedino ako ćeš ručno čistit, ali onda ćeš se namučit... a vidim da su ti i stabiljke još zelene...bundeva kad je zrela vrh se sam počne sušit...
 

zagi0

Novi član
Tu od
17 Lis 2024
Poruka
1
Pozdrav ljudi. Sljedece godine sam planirao posijati buce golice za ulje. Da li mi se moze netko javiti u inbox ili tu javno, sa par savjeta za proizvodnju....na sto obratiti pozornost i sta je najbitnije. Kolko su kod vas prinosi suhih koštica po Ha za neku prosjecnu godinu? Hvala i lp svima.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh