• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Burza voća i povrća

  • Temu pokrenuo Joplin
  • Datum prvog posta
J

Joplin

Guest
Prije par mjeseci,švrljajući netom sam naišla na internetsku burzu voća i povrća.
Nešto novo kod nas.

Pošto sam ih kontaktirala dobila sam i neke informacije o čemu se zapravo radi.
Danas mi je stigao i dopis od njih pa da ukratko napišem.

BVP (burza voća i povrća) je on-line sustav koji Vam,prije svega,pruža mogućnost unapređenja vašeg poslovanja,kvalitetnijeg nastupa na tržištu korištenjem alata koji vam omogućava lakšu i bržu prodaju i/ili kupovinu voćarskih i povrtlarskih proizvoda.Članovi burze su proizvođači,otkupljivači,prerađivači voća i povrća i tvrtke koje se bave proizvodnjom i uslugama vezanim uz voćarstvo i povrtlarstvo.Svi oni na Burzi sudjeluju putem internet stranice naprednog on-line sustava koji ima za svrhu spojiti kupce i prodavačeu svom specijaliziranom sektoru te educirati i informirati svoje članove o trenutnim kretanjima samog tržišta.

Surađuju s velikim otkupljivačima poput Kauflanda,Getroa,Merkatora itd.

Zasad imaju na raspolaganju preko 600 hektara nasada od kojeg većina čini voće dok im se povrtlari slabo javljaju a potražnja postoji.

Zanima me šta vi mislite o BVP?
 
S

seljaček

Guest
Prije par mjeseci,švrljajući netom sam naišla na internetsku burzu voća i povrća.
Nešto novo kod nas.

Pošto sam ih kontaktirala dobila sam i neke informacije o čemu se zapravo radi.
Danas mi je stigao i dopis od njih pa da ukratko napišem.

BVP (burza voća i povrća) je on-line sustav koji Vam,prije svega,pruža mogućnost unapređenja vašeg poslovanja,kvalitetnijeg nastupa na tržištu korištenjem alata koji vam omogućava lakšu i bržu prodaju i/ili kupovinu voćarskih i povrtlarskih proizvoda.Članovi burze su proizvođači,otkupljivači,prerađivači voća i povrća i tvrtke koje se bave proizvodnjom i uslugama vezanim uz voćarstvo i povrtlarstvo.Svi oni na Burzi sudjeluju putem internet stranice naprednog on-line sustava koji ima za svrhu spojiti kupce i prodavačeu svom specijaliziranom sektoru te educirati i informirati svoje članove o trenutnim kretanjima samog tržišta.

Surađuju s velikim otkupljivačima poput Kauflanda,Getroa,Merkatora itd.

Zasad imaju na raspolaganju preko 600 hektara nasada od kojeg većina čini voće dok im se povrtlari slabo javljaju a potražnja postoji.

Zanima me šta vi mislite o BVP?

Napokon da je nekome prosvijetlilo u glavi treba nešto kod nas proizvest i prodat a ne samo mešetarit sa uvoznim smečem. isto treba za ratarske kulture i za stoku.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
da samo što rade po sistemu da ti unaprijed moraš platiti članarinu (i to dosta)
a što češ dobiti zauzvrat tko zna
zašto recimo neide na proviziju, znači oni meni prodaju 10t jabuke ja njima proviziju od recimo 5%
 
J

Joplin

Guest
da samo što rade po sistemu da ti unaprijed moraš platiti članarinu (i to dosta)
a što češ dobiti zauzvrat tko zna
zašto recimo neide na proviziju, znači oni meni prodaju 10t jabuke ja njima proviziju od recimo 5%

Da,300-njak kn ako ćeš samo biti viđen na njihovom portalu a 1000,00 kn ako ćeš baš sudjelovati u kreiranju burze tj. utjecati na kretanje cijena ovisno o ponudi i potražnji.
Mislim,super je to ideja,napraviti jedno centralno mjesto za kupce i prodavače,samo...

To s provizijom ti je dobra ideja a i fer je.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Meni se čini da opet hoće netko zgrabit novce od naivnih poljoprivrednika.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ja dečka poznajem sa voćarskih sastanaka (ima voćnjak u baranji), inače je ok i mene je terorizirao s upisom malo se dvoumim jer nisam prepoznao interes u tome a cijena baš i nije zanemariva, ideja je ok ali je upitno hoće li to zaživjeti, ja mislim da postoje slične poljoprivredne burze za polj. proizvode...
 
J

Joplin

Guest
-ja dečka poznajem sa voćarskih sastanaka (ima voćnjak u baranji), inače je ok i mene je terorizirao s upisom malo se dvoumim jer nisam prepoznao interes u tome a cijena baš i nije zanemariva, ideja je ok ali je upitno hoće li to zaživjeti, ja mislim da postoje slične poljoprivredne burze za polj. proizvode...

Hm,nisam nigdi vidila da postoji nešto slično,bar ne na internetu a kod mene u Dalmaciji ni u kakvom sličnom obliku.Postoje ovi pojedinačni mešetari voćem i povrćem,zapravo preprodavači koji su samo spona koja diže cijenu na putu od polja do potrošača.Postoje i dvi veletržnice na kojima opet vladaju foliranti,preprodavači s OPG-om.

Mislim,svi rade da zarade,jbg,pa triba i smislit nešto novo samo smatram da ljudi ovu net burzu uzimaju sa skepsom (između ostalih,i ja).

Možda sam u krivu,naravno ispravite me,ali TRIBA uvesti reda u trgovanje voćem i povrćem.

Sve šta pišem je na osnovi vlastitog analiziranja tržišta.
 
F

flacus

Guest
Pozdrav svima na forumu!

Ja sam Stjepan (Stipe) Dumančić, tvorac BVPa i došao sam Vam odgovoriti na par pitanja kako bi uklonili neke nedoumice.

Princip plaćanja unaprijed je plaćanje usluge koju mi odrađujemo za klijente. Prvo je ulaz na sustav koji je napravljen za potrebe Burze te koji je također koštao jako puno. Nismo koristili gotove sustave, već je sustav napravljen od nule. Priprema projekta je trajala više od godinu dana, izrada je samo trajala pet mjeseci.

Nakon korištenja sustava, mi zapravo i radimo za naše klijente. Zovemo okolo i tražimo im plasman, ostavljamo ponude za njih, te pomažemo oko drugih stvari ako im fali informacija.
Princip po proviziji je najbolji i najpošteniji, no nažalost nismo to mogli postići, ne zato što ne bi odradili posao, već stvar je osiguranja.

Primjerice, gospodin koji je spomenuo 10t jabuka. Da bi mi došli do te proviziije, osim spajanja kontakata mi bi trebali napraviti slijedeće. Provjeriti sami robu (1. ili 2. klasa ili nešto grozno) točno koja količina, pobrinuti se za kvalitetu, količinu i cijenu. I to nadaleko povećava troškove posla, što ne bi nikako koštalo 5% na 10t (karikirano, al opet jasno).

Nemamo skladišta, hladnjače i sustave osiguranja ukoliko netko od dvije strane (kupac - prodavač) zezne stvar, tako da nismo ulazili u taj segment poslovanja. Odrađujemo samo ono što smo u stanju, tražiti kupce, nuditi robu, dogovarati i pregovarati. Telefonski, Burzom kao sustavom.
Često nas zovu ljudi koji nisu članovi te uzimamo i njihove podatke kada se nađe potražnja za posebnim dobrima. Npr. tayberry, crnu rotkvicu i slično…
Generalno se slažem sa idejom o proviziji, no trenutno ne postoji model po kojem bi se to moglo funkcionirati.

@Gustavo - dozvolite mi da se obranim i da kažem kako nije nikakva krađa, te da niti jedan poljoprivrednik i član koji je pristupio Burzi nije neinformiran. Svima je objašnjeno u letku i telefonom koje su mogućnosti, a koji su rizici. Svi spremno ulaze kao članovi Burze voća i povrća.

Mi smo Burza informacija, baratamo informacijama koje su svježe i relevantne. A i sami znate da informacija zlata vrijedi. Trenutno smo u potrazi za marelicama i breskvama sa područja Slavonije i Baranje za otkup prema Istri, te od povrća luk, krumpir i lubenice.

Htio bih napomenuti da nismo samo net burza, već i "fon" burza, jer smo podjednako i na netu i na telefonu.
Ovo je prvi i jedini projekt ovakve vrste u našoj državi, a imamo tendenciju i širenja kako nam dolaze novi partneri i druge strane za suradnju.
Od najnovijih je ušla Fragaria, te imamo još par sastanaka s većim otkupljivačima voća i povrća. Također imamo potencijalne parnere iz Srbije s kojima se otvara mogućnost izvoza veće količine robe u Rusiju, te Južnoafričku republiku.

Ovdje smo da radimo, da opstanemo u ovo vrijeme, te da održimo čist obraz. Ako imate još kakvih zamjerki, slobodno pišite i potrudit ćemo Vam odgovoriti na sve Vaše probleme.

Stjepan Dumančić
Burza voća i povrća
 
J

Joplin

Guest
Pozdrav Stjepane,lipo je šta ste se javili na forum.Dobro došli :D

Ja sam vas kontaktirala da vidim iz bliza o čemu se radi.Na znanje svima,dobila sam informacije telefonom i pismeno tako da nema nedoumice.E sad,naš mali OPG ne proizvodi tolike količine povrća da bi mi trebala pomoć pri prodaji,naravno za sad.

Pozdravljam vaš projekt i nadam se da ćete uspjeti.Također se nadam da će vas poljoprivrednici prihvatiti i prepoznati kao dobru inovaciju na tržištu.

Neka prestane raditi crna burza,od nje nikome koristi,ni nama ni državi.:weedman:
 
Na vrh