• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Butternut tikva kooperacija u proizvodnji !

kdraen@gmail.com

Novi član
Tu od
30 Kol 2013
Poruka
7
čuo sam za braniteljsku zadrugu u velikim zdencima . dali netko zna nešto o toj zadruzi, navodno se može sa njima u kooperaciju .
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
To je Šulog, oni izvoze i imaju nešto svog, a nešto od kooperanata. Neznam da li još primaju kooperante, ali kad sam ja htio uzgajati za njih, plaćali su butternut tikvu po 1 kunu, a batat po 2 kune kilo, za kivano se ne sjećam, mislim da je bilo 1 kn po komadu. Po meni premalo i zato ja želim to proizvoditi i prodavati na drugi način, a ne preko njih. Ja sam isto svjestan da cijena ne može biti u izvozu ista kao na tržnici, ali neka bude butternut tikva oko 2 kune po kilu ili batat oko 3,5-4 kune i to je već skoro 100% povećanje i onda se to može lijepo isplatiti, a znam da takve cijene mogu biti jer sam se i sam već raspitivao u vezi izvoza, ali za ekološku proizvodnju. Za eko tikve i batat cijene su još veće.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
gdje ima za kupit sjemena od butternut tikve i po kojoj cijeni. koliko sjemena ide na 1ral .

ja kupio ove godine u Sloveniji, imaju u LJubljanskim semenarnama....
čak su i dobre...
a na ral nemam pojma...
 

ludi ilko

Novi član
Tu od
17 Kol 2013
Poruka
2
Poštovani trebam 10 tona butternut tikve,plačam 2.5kn/kg...javite se privatnom porukom ili ostavite broj tel..Hvala
 

mimoza

Novi član
Tu od
19 Ruj 2013
Poruka
7
Pozdrav! Zainteresirana sam za sadnju butternut tikve sljedeće godine, pa ako ima zainteresiranih za otkup mogu me kontaktirati na br. mob. 099 683 2172.

LP
 

moslavac007

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
5
Molio bih ako može netko napisati malo o iskustvima u uzgoju, jako sam zainteresiran i nagodinu ću probati tako da bi mi to dosta pomoglo

Hvala !
 

mimoza

Novi član
Tu od
19 Ruj 2013
Poruka
7
Ja sam sadila ove godine prvi put probno za svoje potrebe i jako sam zadovoljna urodom.
 

kdraen@gmail.com

Novi član
Tu od
30 Kol 2013
Poruka
7
molio bih ako netko zna za tvrtku koja traži kooperante za slijedeču sezonu u proizvodnji butternut tikve da da napiše kontakt broj . unaprijed zahvaljujem
 

ludi

Novi član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
3
Ako ima netko tko bi otkupio butternut tikvu da mi se javi porukom imam 10 tona za prodati

Hvala!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
interspar karlovac danas ujutro akcija...11.99 kn
:icon_scratch:
el nije to 10 puta skuplje nego se daje proizvođaču?:icon_cool:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ako ima netko tko bi otkupio butternut tikvu da mi se javi porukom imam 10 tona za prodati

Hvala!!

pa el nisi vidio par postova iznad tvog da kupuje ludi ilko bas 10 tona.javi se njemu:icon_kidra:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma je,to su takvi igrači,oni bi otkupili,neki po bagateli,neki po dobroj cijeni ali plačanje nakon dva tjedna,mjesec dana,a na kraju nikada, neki po bagateli pa opet nikada.A naivnih koji bi i tako prodali se uvijek nađe.Jedni su zaista naivni pa nasjednu,a jedni su prepošteni a da bi mogli vjerovati da im se nešto takvoga može dogoditi.Da im se ne plati pošteno odrađeno.
Još nisam vidjela ovdje neku tako dogovorenu trgovinu da je dobro završila.Možda se ne sjećam,ali mislim da nisam.
Nagledala sam se ja takvih igara kroz život da ti pamet stane-pred desetak godina još zove mene neki velki kupac-pojma čak nisam imala odakle mu moj broj-veli,da dogovorimo isporuku mrkve za njega za jesan.Pedeset tona.I pričao on meni sve lijepo,način kako ćemo to odraditi,pustila sam ja njega da posloži tranšu,a na kraju sam ga pitala-a kako ćemo sa plačanjem?Veli on-na kraju isporuke svih pedeset tona.Nebude išlo,rekla mu ja.Nego kako-pa,rekoh ja,svaka fura-plačanje prije nego kamion izađe iz dvorišta.Il oćeš preko računa-plati,kada pare sjednu-vozi.E,to mu nije odgovaralo.I trgovina završila prije nego je i počela.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ darijus: Šulogove, otkupljuje po 1kn, ne smiju biti preko 1kg, onda je cijena 30lp jer ide u preradu, ne smiju imat jednu flekicu od lista ili zemlje, opet 30lp. U intersparu sve preko kilu i dosta flekavih.
Al ok, covjek ima svoje uvjete i svakome na volju hoce poslovat sa njime.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
@ darijus: Šulogove, otkupljuje po 1kn, ne smiju biti preko 1kg, onda je cijena 30lp jer ide u preradu, ne smiju imat jednu flekicu od lista ili zemlje, opet 30lp. U intersparu sve preko kilu i dosta flekavih.
Al ok, covjek ima svoje uvjete i svakome na volju hoce poslovat sa njime.

pa ja nisam štel nikog javno prozivat, al zna se tko radi s time...:mur:
ima dana kad mi dođe da i sam ostavim proizvodnju i idem glumit šššš....:x:
 

mimoza

Novi član
Tu od
19 Ruj 2013
Poruka
7
Pozdrav,nema zainteresiranih za otkup butternut tikvi? Zar ostaju samo braća Šulog?
 

moslavac007

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
5
Pozdrav,nema zainteresiranih za otkup butternut tikvi? Zar ostaju samo braća Šulog?

To je ta naša nesretna hrvatska stvarnost, nama ništa ne treba, samo uvoz svega i svašta a ponajviše smeća, bit će bolje za kojih 100 godina
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav,nema zainteresiranih za otkup butternut tikvi? Zar ostaju samo braća Šulog?

Jesi probao sam ponudit dućanima, malo po forumima sa malom djecom... Mi smo za dijete kupovali Šulogove po 12-18kn po dućanima. I to su još ove preko 1kg koje on uzima kao škart za par lipa. Dobili smo nešto od prijatelja koji prodaju Šulogu, nešto smo imali svojih a kad nestane kupimo.
Znam da je žena rekla da se po onim forumima tipa Roda... traži dosta takve robe ali da nije tretirano herbicidima.
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Pozdrav!
Dali netko planira proizvodnju za2014? Kako je prosla 2013 ( povrsine, kolicine, cijeme te naplata? Dali netko zeli podjeliti iskustva oko proizvodnje? Otkup je iz nas a sad malo o prizvodnji:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh