• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Butternut tikva kooperacija u proizvodnji !

F

Farmerjoza

Guest
ako koga interesira proizvodnja imam sjemena pa se javite porukom..

pošto bi bilo sjeme za butternut tikvu, jedno 200 sjemenki..

za probni uzgoj i dal znate kako se to uzgaja, ja znam več dosta stvari o tome, no na jednom sam forumu pročitao da se ta tikva nesmije uzgajati na zemlji(nesmije rasti) da mora biti povišena u zraku.., molim za odgovor..!

možete me i nazvati na telefon pa da se čujemo oko toga..091-1-375-234

LP.
 
E

egvo

Guest
Da li možete podijelit svoja iskustva o sadnji butternut tikve? Veće količine.
Na koju dubinu se sije, koji razmak? Koliko sjemenki treba za jedan Ha? I gdje se može nabaviti ta količina?

Hvala!
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav svima,

ako ima proizvođača Butternuta neka se jave privatnom porukom, neko vrijeme nisam bio aktivan na forumu pa se ispričavam svima kojima nisam odgovorio na vrijeme.

Prednost imaju oni koji već proizvode Butternut i imati će određene količine ove sezone za prodaju (od 1 tone naviše)

Lijep pozdrav

Dario
 
M

mateja

Guest
alo alo, a što da se dogovorimo za zajednicku distribuciju van. znaci svi zajedno, pa da probamo?
 
K

kiki987

Guest
Mozda bi se moglo nekakvim udruženjem proizvođača, iči ka direktnim otkupljivačima, a ne preko prekupaca. Samo sa strancima surađivat ništa sa našim otkupljivačimo, jer su to uglavnom "lihvari" koji bi zaradili na tuđoj grbači!
 

mimoza

Novi član
Tu od
19 Ruj 2013
Poruka
7
Pozdrav, i ja sam zainteresirana za uzgoj butternut tikve za sljedeću sezonu. Za početak išla bi sa manjom količinom ,a kasnije može i na više.Ako je tko spreman na organzaciju i dogovor javite se.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Vidim svi ovdje kupuju prodaju sade tikvu ali nitko ne iznosi svoja iskustva o prodaji, a niti kako se sade/siju i bilo šta o proizvodnji tikvica.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma šta pitaš uopće,to ti je stara priča - nitko ti nebi napismeno dao da će ti otkupiti i po kojoj cijeni,a kamoli količinu.Svi bi da ti posadiš,a onda,kada nemaš kome prodat velikodušno ti ponude kunu sa odgodom plačanja,a naviše bi voljeli da ti njima platiš kunu po kili da ti se oni udostoje tikvu uopće uzeti od tebe.

Sjećam se odprije dvdesetak godima svojih prvih pokušaja ugovorene proizvodnje sa jednom firmom-Ugovarali smo pedeset tona kelja.I rekla ja njima - ja ću vama osigurati od dvadesetog petog do Nove godine pedeset tona kelja po kunu.I prvog dana isporuke,kada mu je normalna cijena pet kuna,i zadnjeg dana,kada je opet visoka.Ali ste vi meni obavezni uzeti ga kontinuirano po ugovoru i onda kada ga možete dobiti možda i niže od te cijene.A ne - oni bi po kunu onda kada ga ja mogu prodati po pet,a nebi nikako kada njima ne paše.I tako ja fino odustala od megalomanije na vrijeme i bez ikakvih financijskih trzavica sa malom proizvodnjom opstala na tržištiu svih dvadesetak godina nakon toga..
 

nenek

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
1
pozdrav!
ove godine namjeravam posaditi 1,5 ha butternuta. Jel ima netko zainteresiran za suradnju, tj. otkup? Ako ima bilo bi jako dobro da se javi!:icon_e_wink: na obostrano zadovoljstvo....
 

Picok

Novi član
Tu od
24 Pro 2017
Poruka
8
Novi sam ovdje,jel ima potražnje za butternut tikve?
 
Posljednje uređivanje:

Picok

Novi član
Tu od
24 Pro 2017
Poruka
8
Kaj se ovo dogada?
 

Prilozi

  • 20180528_192839.jpg
    20180528_192839.jpg
    48 KB · Pregleda: 84
  • 20180529_182549.jpg
    20180529_182549.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 131
  • 20180528_192921.jpg
    20180528_192921.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 63

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
I kod mene ima isto takvih biljaka, ja bih rekao da su to ožegotine od prejakog sunca. Imam 1,2 hektra butternuta...
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozdrav. Kakva je situacija sada sa uzgojem tikvi butternut.
Može li se prodati koja je cijena. Gdje nabaviti kvalitetno sjeme. Hvala
 

pogbatikva

Novi član
Tu od
20 Ruj 2018
Poruka
2
pozdrav, ja sam iz Mostara, uzgojio sam oko 700 kila EKO buterr, zanima me ima li zainteresiranih kupaca, kako stupiti u kontakt s drugim proizvođačima, u mene je čista eko samo voda i sunce
 

Picok

Novi član
Tu od
24 Pro 2017
Poruka
8
Imaš,ljudi traže koperante.Upiši u tražilicu i naci ces odgovore.

Jel se isplati eko proizvodnja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JASNICA

Novi član
Tu od
22 Kol 2022
Poruka
2
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje pošaljite upit preko privatne poruke.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario
Može zainteresirani smo za kooperaciju butternat tikvi može otkup imamo cca oko 3 tone
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Dali tko planira sadnju tikve?
Sjeverna hr, dal se moze bez navodnjavanja...
Trenutno je livada...kad je najbolje preorati, saditi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh