• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE International 1056 XL

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega mi se nešto premišlja oko kupovine takvog traktora, našao je nekoliko komada u super stanju i za pametne novce, alo eto malo diskutiramo, gledamo videe i tak smo došli na temu rezervnih dijelova i nabavke istih kod nas.

Dakle, jedno vrlo važno i konkretno pitanje:
Jel ima u Hrvatskoj dijelova za INTERNATIONAL traktore????
Opčenito za sve i za ove koji su rađeni već i pod oznakom CASE??
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nisam siguran kakva je sada situacija. Prije 6-7 godina imao moj rodjo Internationala 120ks i snjim more problema, po dijelove je isao u austriju a cijene su bile VRLO BOLNE.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam ni ja kakva je situacija sad.

Možda ovi kaj drže asortiman za CASE, možda bi preko njih išlo i za CASE IH

Što se tiće interneta, firma Agro-Dom spominje nabavku dijelova za CASE IH i International, znači nemaju ih na skladištu, nego mogu naručiti na upit.
I naravno STEPCO ima za CASE IH.
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Nisam siguran kakva je sada situacija. Prije 6-7 godina imao moj rodjo Internationala 120ks i snjim more problema, po dijelove je isao u austriju a cijene su bile VRLO BOLNE.

A kaj je bilo?
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
ima djelova za internationala ali su naravno skupi.. ima moj susjed internationala 1055
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Ja imam Internacionala 1246 (motor isti samo ima turbo) i imam samo rijeci hvale za njega. Jako je mali potrosac, 20-25l po hektaru u oranju, a vucem 3 brazde 14 coli plug, u prilicno teskoj zemlji. Radim vec 4 godine sa njim i nikakvih problema nema a 1977 je godiste. Sa tim traktorima moze biti problem samo kod loseg odrzavanja. Dijelovi jesu skupi ali ne mijenjaju se cesto,naravno opet kako ko odrzava.
Po meni su to traktori po kvaliteti u samom vrhu, steta sto ih vise nema.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Sorry kaj dizem temu iz mrtvih,al zanima me jedan 1056xl pa me zanima da li tko zna sta konkretno o tim modelima?
hvala
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
najvaznija stvar...ako je odrzavan, prakticki je neunistiv....doslovno
Nema popravaka na njemu, ako kojim sluacjem naletis na prvog vlasnika, odma kupuj, eventualno ce te zezat bravice na vratima i prozori na vratima
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Zvao sam covjeka,pricali 20min,uglavnom traktor nije njegov,dobio ga je prije 20 dana u konpenzaciju za obavljeni posao za koji nije placen..
covjek kaze da je traktor sa neke farme iz miholjca ako sam dobro shvatio i da su mu rekli sljedece:
promijenjeni sinhroni u getribi,cca 20 tisuca kn,ima racun,navodno i garanciju za posao.
promijenjene kocnice,sva 4 diska valjda.
Ima i taj racun.
ne radi rucna kocnica,nedostaje kompresor klime,i kaze da prilikom kocenja blokiraju kotaci i da to treba odzraciti,ali da on to nezna jer nije kao na autu.
Tu i tamo se upali lampica od kocnica kao da nedostaje ulje i ono najvise sto me zabrinjava je centralni lezaj od kardana,on ruzi i treba ga zamijeniti,kaze da se nemora polovit traktor da se moze izvana to odraditi..sad ko mi sta moze reci o tome poslu?
cijena nije fiksna i za ozbiljnog kupca ide dolje jer mu stalno nude kompenzacije..
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ja sam htio kupit jednog no prical sam mehanicarom kaj radi u agronomu i kaže nemoj da traktor ima svakakvih musica i svega a kod njega musica kosta
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Sad sam se cuo sa sogorom,zvao je kolegu i rekao mu je da pitanje zbog cega je lezaj otisao,i da ako se krene u getribu da je 10-15-20 tisuca kn mala cijena...
isto tako i da ako spusti na 35tisuca da je puno love..
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja se cilo vrime referiram na 956XL internacional...mislim da bi to morali bit isti traktori.
Kocnice su zatvorenog tipa, ne znam zasto blokiraju, inace traktor lijepo koci i fino se dozira uz malu silu na papucici.
Malo mi djeluje taj neuredan...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
A cuj,isti su traktori,samo ovisi tko se o njemu brine,glupo je da ako bubnes 20tisuca u getribu da ne mijenjas lezaj koji kosta 50e,sve to malo cudno zvuci,mozda traktor nije los,ali nemam jos 20tisuca sastrane da bih popravljao veci kvar..izasao jedan s losom kabinom na njuskalu,slicne cijene.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Samo ću ti reć jesi vidio lance na kotacima i kako je kabina uništena u desnom cosku od šume
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Odmah sam gledao druge oglase,i vidim da vitla prodaje.kazu da su im kabine vrhunske a na ovom je to unisteno..a cini mi se da ima i ph.al opet puno para za takvo stanje.po meni,a ja nisam neki znalac
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,864

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
273
Ima li on neku pumpu ili sta vec kako ukljucuje prednju vucu, imam problem dok je hladno ulje pali i gasi vucu bez problema ali kad se zagrije nece da iskljuci nikako, sta bi kogao biti uzrok
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,864
Pališ vuču preko tipke?
Ispod lijevih vrata, ispod gazišta imaš elektromagnetni ventil. Provjeri njega.
I dal si zamijenio/očistio filtere? Imaš jedan tu kod ventila i jedan dugi je ušarafljen u donji dio getribe, bočno. Ključ 24 il veći mi se čini.
Mada ja bi prije rekao da ti nekaj s ventilom ne štima, to je problem na većini
 

Najnoviji postovi

Na vrh