• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE TRAKTOR JX 1100 U

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Velim da sve treba pregledat prije nego bi išel na pol, a dobro ti znaš😉najlakše odma na pol.

Obavezno javi ako nađete kvar. 😉
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ima x traktora ručicu naprijed-nazad kod volana i ni jedan nije identičan. Kaže nazad ide sve normalno, neki problem znači sa snopom kvačila za prema naprijed, treba prvo pogledat izvana, vjerovatno ima nekih solenoida pa im zamijenit mjesta napred-nazad, ako ne znaš traktor u dušu nek to radi serviser, ali smrdi na neki problem s lamelama.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa dobro ko veli da je to? Pa kaj forsirate ak neznate čitat opće, ja velim da sam imal x slučajeva ovakvih, i nije niš na pol trebalo ići. Ja vas ne kužim, vi bi odma na pola a nisi našli ni pogledali kaj bi bilo. Ja slažem kamione, i nikad mi nije palo na pamet skidat odma getribu ako kamion ne šalta, nikad ali nikad, prvo sve izvana treba pogledat, al dobro dečki vi znate najbolje i to je to.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kao prvo onaj ko ne zna provjeriti jel ima dovoljno ulja i ako to prvo ne napravi nek se kloni traktora i bilo kojeg stroja,a ak si ti riješil 20 bagera tak onda su to strojari za vozit kolica po dućanu a ne za bager. Kao drugo to powershift mjenjača nije ni sličan onome na jcb-u osim kaj jedan i drugi imaju kod volana ručku za napred nazad. Kak je @martinv1 napisal,smrdi na lamele jer očito proklizavaju ili je čak koja pukla. Da je nekaj iz vana nebi imal neku od brzina al bi normalno išel u toj u kojoj je ostal. To nije kamion ni bager i princip nigde nije isti. Kolega @panonstib se u to najbolje kuži a mi svi moremo trkeljat bezveze.
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Mijenjali smo kompletni ventil sprijeda na nazad i opet nemamo nikakvih rezultata, a kada je motor hlada ide bez problema naprijed. Čim se ugrije i stanem i idem ponovno krenuti neće da ide, a nazad bez problema.
Imate li možda neki broj mobitela od nekoga mehaničara ako nam električar ne riješi problem?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dobro a di sam ja napisal da do ulja? Mislim lupate bezveze, ja navodim primjer.
A vi stavljate i pišete kak vama paše, a kad smo kod strojara njegovo nije da misli zakaj ne šalata bager, isto nije ni moje ak kamion ne pali, jer mu zgorel anlaser, kaj ja imam stim, ili šofer? Zato postoji električar.
Ovakvi simptomi su se znali na bagerima zimi događati, i do ulja je bilo, ide napred ili u rikvec, ili obrnuto, a postepeno kad se zgrije ide normalno.

Javi se sutra i ako ti niko ne pomogne našli budemo nekog majstora sigurno.
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Nemam nikakvih novosti. Kada sam ga kalibrirao ima A, B, C i D. Sve ostalo hoće kalibrirati osim A, dođe do 500 i neće da ga kalibrira. Što bi to moglo biti ako netko zna možda?
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
@ Nikola 777 kontaktiras agronom požega ak nemas nekakvih blizu tebe majstora ,oni ce ti sigurno riješit taj problem
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Evo mene opet, traktor je išao na pola, ništa se ne vidi, lamele su kao nove, promjenio sam sve gumice, ulio sam Ina Transhidrol JD 50 ulje, cilindre na zrak smo provali te rade sve ispravno i nakon što se ugrije opet neće da ide prema naprijed.

Evo
 

Prilozi

  • 045617DD-7DE2-438D-A767-4E55FD5C774E.jpeg
    045617DD-7DE2-438D-A767-4E55FD5C774E.jpeg
    39.1 KB · Pregleda: 20
  • C9F3631A-2ACC-4FAE-BB75-AC18C133341E.jpeg
    C9F3631A-2ACC-4FAE-BB75-AC18C133341E.jpeg
    33.3 KB · Pregleda: 20
  • CB2511F2-4A17-4429-A80B-5EB2E8EA4594.jpeg
    CB2511F2-4A17-4429-A80B-5EB2E8EA4594.jpeg
    46.8 KB · Pregleda: 20

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
0958082083, Davor. Javite se za bilo kakav problem vezano za steyr,case ih i new holland.

Iz teme Styer i moj serviser
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam ti odma rekel da nisu lamele, lamele nisu daj napumpaj gumu, lamele imaju posebne specifikacije kad zajebavaju, ali evo ekipa koja to ne dela oni znaju. Ja koji nisam doktor za traktore sam pretpostavil da nije do lamela. Ja da imam traktor kod sebe ja bi našel kvar, ovak je sve naklapanje. Ali evo kolega uvaženi forumaš ti je dal broj od majstora pa nazovi, al ne vjerujem da bu kaj složil prek telefona, može ti možda reći kaj bi bi bilo. Javi mu se pa javi nama.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Sad malo bolje gledam slike, mislim da on mora imati još neki sklop lamela, nekak mi se to čini malo, a možda se i varam, zovi Davora jer on sigurno zna.
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Ja sam ti odma rekel da nisu lamele, lamele nisu daj napumpaj gumu, lamele imaju posebne specifikacije kad zajebavaju, ali evo ekipa koja to ne dela oni znaju. Ja koji nisam doktor za traktore sam pretpostavil da nije do lamela. Ja da imam traktor kod sebe ja bi našel kvar, ovak je sve naklapanje. Ali evo kolega uvaženi forumaš ti je dal broj od majstora pa nazovi, al ne vjerujem da bu kaj složil prek telefona, može ti možda reći kaj bi bi bilo. Javi mu se pa javi nama.
Zvao sam covika ali preskup je za doc u Dalmaciju i izaslo bi me najmanje 4tis kuna za sam dolazak, a lamele nisam sve ni slika al opet je sve uredno. Zva sam cak i servir i kazu da su lamele kao nove.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ako neće krenuti, mogu biti dva razloga:
Ili ventil ne pušta ulje pa nema tlaka koji stišće lamele (dakle računalo-zavojnica-sam ventil) ili ventil pušta ulje ali je problem na onim prstenima koji dihtaju između osovine i cilindra (ili pak ne valjaju gumice na cilindru) tak da nema tlaka.
Ukratko, svi takvi traktori imaju negdje mjerne priključke za provjeru tlaka, pa od tud treba krenuti s dijagnostikom.

Obzirom koliko ti traktor do sad stoji, nije li veći gubitak od troška "pravog" servisera?
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Ovaj traktor se kod mene nalazi 4 godine i služi mi samo za rolo bale i za vožnju cisterne za vodu za zalivanje. Ovo mu je tek prvi kvar.
 
Na vrh