• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE TRAKTOR JX 1100 U

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
No sve do neke granice, ako ne možeš sam bolje nemoj, skuplje bu ti nego da odmah pozoveš i platiš - primjer: pljunuo sam 500kn za senzor na JD koji je bio ispravan.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Gle nemoj me krivo shvatit, al to nije puno, moraš biti svjestan da je to đoni, ko ima za đonija njemu ne igra kaj kolko košta.
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Moram do 7 miseca naci kvar.
Traktor je dobar za nase potrebe, ovde u dalmaciji je itako velik za nase njive. Cim nesto napravimo sto imamo, traktor ide na pranje i u garazu. Kad zavrsimo rolo minjanje ulja i u box :)
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ah Kupljenec, ko ima Đoni ne pita kaj košta,da je bar tak, al ljepše je dok je 5 glavi u džepu, kaj ne :)
Prebrikal sam konektora i iskoristil sam si senzora za okretaje kardana pa nije sve tak crno.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemoj žurit di je još 7mj.😉Do onda i novoga složiš. Ali neni bilo loše da se malo kod iznajmljivača apartmana raspitaš za neke goste stramce ako je koji mehaničar za traktore, pa kad dođu na more da ti pogledaju. Ono na odmoru je i radi fuš, di ćeš bolji odmor😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
NE ZNAM kak je riješeno upravljanje ventilima na tom tipu traktora, no nemre biti obični elektroventil, jer bi onda cukal pri uključivanju kuplunga. A ne bi ga niti mogel kalibrirati.
To je neka vrsta proporcionalnog ventila, koji postepeno otvara i zatvara. Dakle, vjerojatno je upravljan kao PWM (puslno širinski moduiran), ako ima samo dvije žice.
A kak se ponaša na pedalu kuplunga?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Neka ti Davor dođe i riješi, 500 e je puno ali i razna pokušavanja bez rezultata koštaju....

Na modernijim traktorima je tako...
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Dolazni napon na špulu ventila 7,4w kad je upaljen i kad polugu stavimo prema naprijed.
 

Prilozi

  • FA25FBE1-AFDC-466D-9EDB-5467113F7C05.jpeg
    FA25FBE1-AFDC-466D-9EDB-5467113F7C05.jpeg
    40.7 KB · Pregleda: 22
  • 7936621B-A8A4-4656-89B0-EDF2766FDA89.jpeg
    7936621B-A8A4-4656-89B0-EDF2766FDA89.jpeg
    42.6 KB · Pregleda: 22

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
A jeste li mjerili tlak ulja kad je ventil uključen?
Ili se može pročitati u nekom kodu na instrument ploči?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Jeste li probali zamijeniti parove žica za naprijed i nazad na ventilima?
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Prije nego je traktor imao problema bio je na servisu i mehaničar nije vratio prsten od semeringa na svoje mjesto što je dovelo do toga da traktor nije moga ići naprijed. Dok sam čekao nove lamele uočio sam da prsten od semeringa nije na svom mjestu i da je to problem.
Promjenili smo mu nove lamele, sve gumice te ga na 60 stupnjeva radne temperature inhalirali ali sada se pojavio novi problem gdje kada krenem traktor poskoči tj. trzne, a dok ide u nazad sve ide normalno i bez problema te prebacivanje u ostale brzine isto ide bez problema.
Na kraju nisam trebao mijenjati lamele već samo vratiti prsten od semeringa na svoje mjesto.
Ali sada je problem to trzanje sa kretanjem naprijed!
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
A čekaj, jesu lamele sad na kraju nove ili ne?
Ako su nove, ili će se same razraditi ali to može potrajati i godinama hahah, pravo rješenje je kalibracija ako već nije odrađena, jer traktor ne zna da ima nove lamele i ponaša se kao sa starima a ove nove prije love :)
 

Nikola777

Novi član
Tu od
6 Lis 2016
Poruka
27
Da, lamele su nove. Odrađena je i kalibracija i to već tri puta pa ne razumijem zašto poskoći dok kada ide nazad ide sve bez problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh