• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cat 320bl

  • Temu pokrenuo Luka1234
  • Datum prvog posta
L

Luka1234

Guest
Dobar dan!
Imam jedan problem a ovo je jedino mjesto na interentu, kako sam vidio, na kojem bi mogao dobiti pomoc. Naime radi se o bageru, a ne o traktoru, ali vjerujem da tko se razumi u traktore da ce razumiti i ovaj problem.
Znači tokom rada, bageru je samo odjednom, nilčim izazvana otkazala hidraulika. Znači sve povezano s hidraulikom je otkazalo. Sve osim hidraulike radi. U čemu bi mogao biti problem?

Ispričavam se što otvaram temu o bageru na poljoprivrednom forumu, ali nadam se da razumijete!

Hvala!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Razina ulja u hidraulici?
Radi li hidraulična pumpa?
Zaštekao neki ventil?
Ima li tragova curenja ulja?
Neki zvukovi?

Imaš li hidrauličnu shemu stroja?
 
B

BAGERISTA

Guest
Nivo ulja ,,,,puknuče cijevi,,,,,,,,ili elektor ventil.na punpi,,,,,,glavni,,,...kreni redom,,,,,,možda koji osigurač,,,,,a ako ne dobrog majstora,,,i jedan veliki kup novaca,,,,,jer su se obezobrazili ali doslovno došli lopine.,,i ne puštaj svakog blizu..

Želim ti čim prije da riješiš problem..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Dobar dan!
Imam jedan problem a ovo je jedino mjesto na interentu, kako sam vidio, na kojem bi mogao dobiti pomoc. Naime radi se o bageru, a ne o traktoru, ali vjerujem da tko se razumi u traktore da ce razumiti i ovaj problem.
Znači tokom rada, bageru je samo odjednom, nilčim izazvana otkazala hidraulika. Znači sve povezano s hidraulikom je otkazalo. Sve osim hidraulike radi. U čemu bi mogao biti problem?

Ispričavam se što otvaram temu o bageru na poljoprivrednom forumu, ali nadam se da razumijete!

Hvala!

Prvo provjeri prekidac na poligi za pustanje hidraulike u pogon ak je on u redu onda je najvjerojatnije spojka izmedju motora i pumpe ona je plasticna i zna se desit da ode provjeri slobodno i osigurace mada vjerujem da nije do njih
 
L

Luka1234

Guest
Razina ulja u hidraulici?
Radi li hidraulična pumpa?
Zaštekao neki ventil?
Ima li tragova curenja ulja?
Neki zvukovi?

Imaš li hidrauličnu shemu stroja?

Ulje ok, ventili ok, tragovi curenja ulja, ima ih, ali to ono ko što ima u svakom stroju...nema cudnih zvukova ni nista...
e ali pumpa! pumpa ne radi! hvala na odgovoru ! :)
 
L

Luka1234

Guest
Nivo ulja ,,,,puknuče cijevi,,,,,,,,ili elektor ventil.na punpi,,,,,,glavni,,,...kreni redom,,,,,,možda koji osigurač,,,,,a ako ne dobrog majstora,,,i jedan veliki kup novaca,,,,,jer su se obezobrazili ali doslovno došli lopine.,,i ne puštaj svakog blizu..

Želim ti čim prije da riješiš problem..

Ma daj kakav servis ili majstor :D , naplate u suvom zlatu a ne naprave nista... nista napravit nece, uzet ce pare a tebi ce uzet i živce...
hvala :)
 
L

Luka1234

Guest
Prvo provjeri prekidac na poligi za pustanje hidraulike u pogon ak je on u redu onda je najvjerojatnije spojka izmedju motora i pumpe ona je plasticna i zna se desit da ode provjeri slobodno i osigurace mada vjerujem da nije do njih

prekidač ok, ali dobro si rekao, spojka je otisla! izlizala se, sad trebam nabavit taj dio i zubčanik...

hvala svima na pomoci :) sad znam koga cu pitati ubuduće za pomoć, imate pivo! :drinkers:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
prekidač ok, ali dobro si rekao, spojka je otisla! izlizala se, sad trebam nabavit taj dio i zubčanik...

hvala svima na pomoci :) sad znam koga cu pitati ubuduće za pomoć, imate pivo! :drinkers:
Nazovi Contek u Spliti oni su glavni za cat ili Zagreb gdje ti vise odgovata
 
L

Luka1234

Guest
Motor se guši opet...

Dobar dan , stvar je sljedeća! :)

Motor na bageru se guši! Kada? Kad se u isto vrijeme i kreće na gusjenicama i pomiče grana.... Opet, to se događa samo dok se ne ugrije motor, a kad se ugrije sve šljaka...

ako neko moze pomoci, hvala na odgovorima!
Sretan Bozic!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
događa li se to samo zimi?
jesi li možda nedavno mijenjao ulje u hidraulici?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Dobar dan , stvar je sljedeća! :)

Motor na bageru se guši! Kada? Kad se u isto vrijeme i kreće na gusjenicama i pomiče grana.... Opet, to se događa samo dok se ne ugrije motor, a kad se ugrije sve šljaka...

ako neko moze pomoci, hvala na odgovorima!
Sretan Bozic!
Filteri hidraulike?
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Filteri hidraulike?

vjerujem da nije do filtera, ulje je hladno i gusto pa mu treba da se zgrije. sigurno je i malo sporiji na komandama, to se meni isto desava na bageru jcb i dok pocne rasti temp od ulja sve je ok
 
L

Luka1234

Guest
Evo ovako...

@ DARIJUS - da, događa se samo zimi, i da mijenjao sam ulje u hidraulici nedavno!

Uglavnom, događa se dok je ulje hladno, kad se zagrije ili se događa rijetko ili nikako , jako jako malo se osjeti ako se i uopce osjeti...

@mahunicar - nisam ih provjeravao... čisto zato što su jako skupi...

@vranicmarko85 - da, kad se ulje zagrije sve je vise manje ok, i da, sporiji je malo na komandama dok se ne zagrije...

Stvar je da se to ne događa konstantno, svako jutro, nego s vrimena na vrime, nekad da nekad ne, obično kad je hladnije vrijeme... I sad, da li je moguće riješit to na neki drugi način umjesto da svaki put pola ure zagrijavam bager ?
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Evo ovako...

@ DARIJUS - da, događa se samo zimi, i da mijenjao sam ulje u hidraulici nedavno!

Uglavnom, događa se dok je ulje hladno, kad se zagrije ili se događa rijetko ili nikako , jako jako malo se osjeti ako se i uopce osjeti...

@mahunicar - nisam ih provjeravao... čisto zato što su jako skupi...

@vranicmarko85 - da, kad se ulje zagrije sve je vise manje ok, i da, sporiji je malo na komandama dok se ne zagrije...

Stvar je da se to ne događa konstantno, svako jutro, nego s vrimena na vrime, nekad da nekad ne, obično kad je hladnije vrijeme... I sad, da li je moguće riješit to na neki drugi način umjesto da svaki put pola ure zagrijavam bager ?

mislim da nije moguce rjesit. a kaj se tice zagrijavanja, JCB ima automatsko zagrijavanje koje traje opet ovisno o temperaturi vani 10-20 min, a i dok krenem u rad vrlo brzo digne temperaturu ulja i sve je normalno, mozda nekih 5 min. a koji hidraol imas unutra? mislim na gustocu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
@mahunicar - nisam ih provjeravao... čisto zato što su jako skupi...
A da probaš bez nafte, vele da iduči ponedjeljak opet ide gore :axe::axe:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ako ti hidraulika otkaže najvjerovatnije ti je problem u špulama
a za problem hidraulike dok je hladan to je vjerovatno ulje gušće pa pusti nekih 15 min dok se stroj ugrije a dok se stroj grije ti lipo podmaži stroj i svi su tad na dobitku
 

Najnoviji postovi

Na vrh