• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Celer

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Bili mi kod frenda na kavi i on tako priča što će sijati, spomene celer, a čuješ iz kuhinje suprugu celer više nećeš raditi :) Iako je imao fantastičnu cijenu i da se prodati, što im se zgadilo ne znam :) Samo piše u knjizi od Matotana da je potrošač kalija (kao i repa) i da treba preko 200 kg čistog K i da mu odgovara tlo od 5,5-6,5 pH. Dobar je za plodored sa plodovitim povrćem. Poz


Ja se slažem sa ženom tvog prijatelja. NIKAD VIŠE sadio sam president dobar celer ali prodaja majko božja pomozi.
Prošla su vremena kad se to moglo prodavati tako dobro. Kod mene ima čovjek koji sadi celer. Kad ga povadi ima ga cjela brda i on odustaje od celera. Po meni to je ono što bi trebalo u širokom luku izbjegavat.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma, 1000 kom. i nije nek'i pos'o niti količina za tržište. Više od toga neću.


I nemoj više nije to roba koja ide i za koju možeš postić cjenu, a uzgoj je sasvim lak.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
I nemoj više nije to roba koja ide i za koju možeš postić cjenu, a uzgoj je sasvim lak.

Znaš kako, kod nas je malo porasla potražnja proteklih godina jer više ne možeš zamisliti ni žalost ni veselje bez juneće čorbe, a ljudi je ne prave bez celera.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Znači, neće biti prerastao od 60 dana?
Parcela za celer je slobodna nema ništa prije nje i recimo da ga iznosim početkom petog ovih dana bi ga trebao sijati?

Treba pripaziti na temperaturu kod uzgoja presadnica da ne padne prenisko,jer će također otići u cvijet nakon presađivanja (neće imati normalan debeli korijen)...
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Treba pripaziti na temperaturu kod uzgoja presadnica da ne padne prenisko,jer će također otići u cvijet nakon presađivanja (neće imati normalan debeli korijen)...

Onda bi tom logikom bilo dobro saditi i kasnije odnosno oko 15.05 kad se temperature ustabile?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Malo da obnovim temu, denisv: kakva je situacija sa celerom hoće li ga šta biti ili si na kraju odustao.

Ja sam malo u vrtu zasadio jedan red paradajza jedan red celera.



Jako lijepo izgleda a i zdrav je.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Malo da obnovim temu, denisv: kakva je situacija sa celerom hoće li ga šta biti ili si na kraju odustao.

Ostalo mi je oko 500 komada jer sam ostalo prodao u rasadu. Većina koja je dolazila po rasad ostalog povrća kad ugleda celer odmah pita jel' i on na prodaju. Tako malo po malo ode 500 kom. 500 kom sam zasadio i dobro se drži. Vidjet ćemo kako će ići dalje.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
I nemoj više nije to roba koja ide i za koju možeš postić cjenu, a uzgoj je sasvim lak.
Što se tiče celera, mislim da može ići samo za preradu (sušenje i mljevenje, juhe, vegete i sl.), ali sviježi mislim da teško ide.
Malo je danas mladih gospoja po gradovima koje imaju vremena kuhati juhu... a juha bez korijena celera nije juha.
Znam da je svojevremeno u Austriji bio hit stapka lista celera (svi su to grickali... :(think):), ali ne znam kako sada to ide.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Danas slikano u vrtu moj celer ostao od prošle godine tako da ove godine nema potrebe saditi za nas će biti dosta.
Ako preživi i ovu godinu iduće će biti minimalno 1 metar visok.

 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Celer je dvogodišnja biljka - u prvoj godini se razvija vegetativno,u drugoj generativno.Dakle,sada će donjeti sjeme i nakon toga,krajm vegetacijske godine umrijeti ko svo normalno biljno čeljade.Tako bi to trebalo biti.

Za informaciju,tako nije sa paprikom i paradajzom.U njihovoj rodnoj domovini oni mogu godinama neograničeno rasti i donositi plodove.
 

stefanv

Novi član
Tu od
12 Tra 2015
Poruka
1
Pozdrav ove godine prvi put radim celer :drink:
Kupio sam Bejo Briliant seme planiram da posadim oko 6000 u kontejnere od 104 rupe, da li je kasno da ga posadim 15.04.2015 ?
Pre celera na toj parceli imam rani grasak, da li celeru pogoduje zaoravanje graska ?
Da li neko zna koliko treba vremena od sadnje na stalno mesto do rasta korena od nekih 500-600 grama pri redovnom navodnjavanju i djubrenju( prihrana Starter, Slavol, EkoBooster i NPK kombinacije).
Koje su opasne bolesti celera i stetocine( krtice, misevi...)?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa ako gledamo da moj raste od 20. 2. i još ga moram tražit povećalom, bojim se da si ti zakasnio...treba mu dobra dva mjeseca dok dobiješ pošten flanac...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Au, stavi to na sunce i smanji temperaturu pod hitno jer se izdužilo abnormalno. Pikiranje tek za cca 2 tjedna.
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Ok, hvala, kod prozora je sad stalno ali se vjerojatno prije izdužio kad je bio na većoj temperaturi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh