• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centrometal-kombinirani kotlovi i na drvo

  • Temu pokrenuo marin-solin
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ja imam doma i bas nisam nesto previse odusevljen radom nesto malo cisti!
[/IMG]
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Pojačaj dozu,
teško je očistit kaj baš zasmoljavljena nako jako do bola trebaš više komada, kad stavljaš svakih 3tj po jednu dozu totalno si bez brige:icon_thumright:
nemože ti zapalit dimnjak
imam ih ja u trgovini
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pojačaj dozu,
teško je očistit kaj baš zasmoljavljena nako jako do bola trebaš više komada, kad stavljaš svakih 3tj po jednu dozu totalno si bez brige:icon_thumright:
nemože ti zapalit dimnjak
imam ih ja u trgovini

Nije jako zasmoljena budem malo pojaco onda dozu samo jednom sam probo pa valjda sam malo stavio kasnije nisam vise koristio jer me nije zadivilo prvi put budemo opet probali kolko bi smio stavit pec je 35000 kalorija?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Pojačaj dozu,

imam ih ja u trgovini
morat ću onda navratit kod tebe u trgovinu....:icon_mrgreen:
ja imam doma i bas nisam nesto previse odusevljen radom nesto malo cisti!
[/IMG]

ja sam jednom davno dobio od kolegice iz njemačke,bilo je pakirano u vrećicama,i pisalo je da se stavlja na žar a ne na vatru...
kod mene je funkcioniralo super,sva smola je lagano izgarala i odlazila je u pepeo,jedino je znalo par dani smrditi iz peći po sumporu...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budemo probali pojacat dozu na zar pa cemo vidit kak ce proc nadam se sto bolje jer bas i nemam vise volje ju cijelu cistit s cetkom!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
i malo pritvori onaj leptir na dimnjaku od peći ako ima,da ju bolje odimi...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
i malo pritvori onaj leptir na dimnjaku od peći ako ima,da ju bolje odimi...

Imam ga budem sad jedan dan probao ju malo sredit pa cu napisat dojmove nadam se da ce bit odlicni i da necu vise morat cetkat:cool2:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
ja sam znao ju zatvorit jedno 15-tak minuta,onda malo jače digni temperaturu da bolje pregori smola,da vidiš kaj bu čista peć...:cool2:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pojačaj dozu,
teško je očistit kaj baš zasmoljavljena nako jako do bola trebaš više komada, kad stavljaš svakih 3tj po jednu dozu totalno si bez brige:icon_thumright:
nemože ti zapalit dimnjak
imam ih ja u trgovini

Magla daj mi reci kakva je cijena kod vas i dali to možete poslati poštom? Mene ubija ova smola po peči kolko god da ju čistiš uvjek ostane po varovima i kutovima pa bi htio to isprobati!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam uzeo u prahu bočica dođe 20kn i uzaludno bačen novac bar za mene
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
za čišćenje zasmoljenih peći i dimnjaka nema boljega od suhe brezovine...naložiti dobro peć sa suhom brezovinom,ventilaciju prema dimnjaku skroz otvoriti,naravno ne zaboraviti otvoriti sve radijatore jer će temperatura biti visoka..nakon sat,dva peć će biti siva kao da je nova, a dimnjak ako je bio u jako lošem stanju samo jednom provući četku i on je kao nov...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kod mene ljudi često sipaju naftu u odžak odozgo po zidovima i zapale ga , definitivno sve očisti
E jedan inžinjerac je nasuo benzin pa je bilo ''buš pukel , bum bum'' :icon_mrgreen:

Ja ga provučem četkom i to je to , peć prije čišenja ''nafuram'' suhim drvima kako reče @Ttjj i onda četkom očetkam , puno lakše se skida ona smola
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
dva su razloga za smolu u peći...
ili su drva pre mokra ili je niska temperatura vode u peći...pa kondenzira vlagu na stijenkama....
doduše, i prigušivanje vatre smanjenim dotokom kisika pomaže problemu...
drva kupiš/porušiš sada a ložiš 2015. i 75% problema je riješeno...:icon_e_wink:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Imam doma tri peći od Centrometala...
Jedna od 20kW grije kuću...ostale dvije od 50kW su za grijanje plastenika...
Sve tri su na pelete i za sada rade ko vurice...:(y):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Eto ja nakon 31god. promijenio peć. Do sad je bila Ferroterm od 38 kw sa ugrađenim bojlerom za toplu vodu a od sad je Viadrus od 35 kw bez bojlera, bojler je vanjski posebno od peći koji se grije preko cijevi od centralnog. Za sada sam super zadovoljan i potrošnjom drva i grijanjem.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
@ temptation...ne bi li potrošnja bila manja a iskoristivost veća da imaš jednu peć od 120 kw umjesto ove tri?
...inače sam slažem centralno za kuću, ide pufer od 1100 litara za početak...da vidimo kak se bude sve skupa ponašalo, u konačnici bi moral doć još jedan da bude ukupno 2200 litara...peć je buderus 36kw...
kakve to veze ima sa centrometalom? :icon_cool:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
@ temptation...ne bi li potrošnja bila manja a iskoristivost veća da imaš jednu peć od 120 kw umjesto ove tri?
...inače sam slažem centralno za kuću, ide pufer od 1100 litara za početak...da vidimo kak se bude sve skupa ponašalo, u konačnici bi moral doć još jedan da bude ukupno 2200 litara...peć je buderus 36kw...
kakve to veze ima sa centrometalom? :icon_cool:
Puno bi me više koštalo,jer mi za snage iznad 50kW treba kotlovnica,studija utjecaja na okoliš zbog dimnjaka,pa bi trebao vući polazne i povratne vodove ispod zemlje do kotlovnice i natrag...
A i ovak ne kurim stalno sve tri peći,nego prema potrebi...
Dobro bi mi došal jedino koji pufer,ali nikak skupit nofce...
 

Najnoviji postovi

Na vrh